ינואר 17, 2022
טורים

חבלת גב כתוצאה מתאונה

לאחר שאדם נפגע בתאונה עלולים להופיע כאבים שונים בהתאם לחבלה. בכתבה זו אעסוק בעיקר בחבלת גב, שכן כאבי גב אחרי תאונה הם תופעה נפוצה. התאונות השכיחות ביותר הן תאונות דרכים ותאונות עבודה, אך בנוסף תאונה יכולה להתרחש גם במהלך עיסוק בספורט או במהלך עיסוק בתחביב.

עורכת דין

ברוב המקרים הכאבים יופיעו מיד לאחר התאונה אם כי לעיתים הכאבים יתפתחו בהדרגה מספר שעות או מספר ימים לאחר התאונה. לא אחת לאחר התאונה מופרשים למחזור הדם חומרים מסוימים שגורמים לגוף להיכנס למצב של הלם. חומרים אלה משמשים כמשככי כאבים טבעיים, ולפיכך לא תמיד ניתן לחוש בכאבים ישירות לאחר התאונה.

בחלק מהמקרים הכאבים בגב יהוו את התסמין המרכזי או היחיד של הפגיעה, אך בחלק ניכר מהמקרים יופיעו תסמינים נוספים שיכולים לבוא לידי ביטוי, למשל בהקרנה של הכאב לגפיים התחתונות, לגפיים העליונות או לראש, קשיי נשימה, היחלשות של שרירים באזורים שונים בגוף, מוגבלות בתנועתיות ובגמישות של עמוד השדרה, התפתחות של דלקת בגב ועוד.

מאחר שלא תמיד ניתן להרגיש את הכאבים ישר לאחר התאונה, חשוב מאוד לגשת סמוך ככל האפשר לתאונה לבדיקה רפואית. לבדיקה הרפואית יש חשיבות משפטית רבה, שכן ככל שיחלוף זמן רב יותר בין מועד התאונה למועד הבדיקה, כך יהיה קשה יותר להוכיח כי הנזק שנגרם אכן נגרם בעקבות התאונה ולא בעקבות גורם אחר. בנוסף לכך, חשוב לבדוק את הנפגע סמוך ככל האפשר למועד התאונה על מנת לשלול נזקים חמורים הדורשים טיפול מיידי.

ישנו מגוון רחב ביותר של נזקים שיכולים לבוא לידי ביטוי בכאבי גב שמקורם בתאונות מסוגים שונים. בין היתר מדובר על הנזקים הבאים: חבלת "וויפלאש" – "צליפת שוט" מתיחה של הצוואר בעקבות תאונת דרכים; במקרים חמורים יותר עלולים להופיע שברים בעמוד השדרה; כמו כן, התאונה יכולה לגרום גם לפריצת דיסק.

הטיפול בכאבי גב אחרי תאונה משתנה בהתאם לגורם לכאבים ובהתאם לדרגת החומרה שלהם. במקרים הקלים ניתן יהיה להסתפק בטיפול שמרני הכולל פיזיותרפיה, שימוש במשככי כאבים וכו', אך במקרים החמורים ביותר ייתכן כי יהיה צורך לעשות שימוש באביזרי עזר רפואיים לצורך קיבוע הגב או בניתוח לצורך הפחתת הלחץ מחוט השדרה.

לאחר פגיעת גב במהלך תאונת דרכים, לנפגע יש אפשרות להגיש תביעת פיצויים בגין נזקי גוף, גם לאדם הפוגע, האחראי לתאונה, יש זכות לקבלת פיצויים מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
יובהר, כי המידע המוצג בכתבה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ או חוות דעת משפטית, כמו כן במקרים של תאונות מומלץ להיוועץ עם עו"ד מומחה בתחום נזקי הגוף.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

מה שהיה הוא שיהיה

משה סידי

"החברה הטובה"

משה סידי

חשיפה / נתנאל נגר, זמר ויוצר

חי חביב