משאית עם 26 טון של בשר שאינו ראוי למאכל נתפסה באשדוד

משרד החקלאות ממשיך בפעולות האכיפה לטובת בריאות הציבור: מפקחי משרד החקלאות חשפו ניסיון נוסף להברחת 26 טון בשר העבריינים נתפסו בחשד להברחה ובחשד ל זיוף הניירת והאישורים הנדרשים לייבוא • מתחילת שנת 2017 ועד היום, נתפסו 83 ניסיונות להברחת עשרות טון בשר
ישראל אוחיון | יום שלישי - 23/05/17 - 10:40
[ssba-buttons]
משאית עם 26 טון של בשר שאינו ראוי למאכל נתפסה באשדוד

שר החקלאות, אורי אריאל אמר: "תופעת הברחת בשר לא מפוקח אל שטחי ישראל מסכנת את בריאות הציבור ומהווה עבירה על החוק. אנו רואים מקרים כאלו בחומרה, ולא מקלים ראש בענישת המבריחים. מפקחי משרד החקלאות עובדים במרץ כדי לתפוס את העבריינים, למצות איתם את הדין ולהשמיד את הבשר המוברח לפני שיגיע אל החנויות".

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר בשיתוף מודיעין מכס נמל אשדוד סיכלו ניסיון נוסף להברחת מכולת בשר כבש, ובה 26 טון שיובא מסין. הבשר המיובא, הוכנס לארץ באמצעות דיווח ואישורים מזויפים שנשלחו אל הרשויות. נגד יבואן הבשר, פלסטיני, תושב שכם בשנות ה- 50 לחייו, ונהג המשאית, תושב ישראל, בשנות ה- 50 לחייו, נפתחו הליכים משפטיים. הבשר הועבר להשמדה.

במהלך שנת 2016, תפסו המפקחים כ- 880 טון בשר שאינו ראוי למאכל. מתחילת שנת 2017 ועד היום, תפסו המפקחים 83 ניסיונות הברחה, ובהם עשרות טון בשר שהוברח מהשטחים או הוחזק בתנאים המהווים סכנה לבריאות הציבור.

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "המשרד רואה בחומרה כל מקרה ומקרה. לנוכח אירוע זה וקודמיו, אנו חוזרים ומדגישים בכל הזדמנות, כי חל איסור על העברת מוצרים ללא אישור ופיקוח וללא האישורים הנדרשים, עקב חשש לבריאות הציבור".

ממשרד החקלאות נמסר, כי חל איסור על העברת מוצרים מן החי משטחי הרשות הפלשתינאית עקב חשש לבריאות הציבור, וכן, חל איסור על הפעלת מפעלי בשר ללא אישור ופיקוח. במשרד מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]