ההסתדרות הודיעה: אולטימטום לפני תביעה לגן ילדים באשדוד

אתר 'דבר ראשון' של הסתדרות העובדים מפרסם הבוקר על כך ששלח מכתב התראה לפני נקיטה באמצעים משפטיים כנגד מוסד חרדי באשדוד, בטענה לביזוי בית הדין לעבודה

ההסתדרות שלחה מכתב התראה לפני פתיחה בהליך ביזיון בית הדין למנכ"ל רשת הגנים החרדיים 'מאורות המעיין' באשדוד, יוסי ריבוח. במכתב אוליטמטום מיום חמישי, דרשה ההסתדרות החזרתה לעבודה של יו"ר ועד העובדים ברשת ותשלום מלוא שכרה, לאחר שפוטרה במטרה לפגוע בהתארגנות. הרשת סירבה להשיב את העובדת לעבודתה, על אף פסק דין שניתן בפברואר השנה בבית הדין לעבודה. "נדמה כי הרשת סבורה כי היא יכולה להפר את פסיקתו הברורה של בית הדין לעבודה ואף להתל בהחלטת רשויות המדינה – ולא כך היא!" נכתב במכתבה של ההסתדרות.

בפסק הדין שניתן בבאר שבע נקבע כי הרשת פעלה לסיכול התארגנות העובדות בשורה של פעולות מפרות שתכליתן להשפיע על ציבור העובדות שלא להתאגד – ביניהן פיטוריה של יושבת ראש הוועד, אשר הועסקה כגננת משך שבע שנים, ורק לאחר תחילת ההתארגנות העלתה הרשת טענות באשר לאי עמידתה בתנאי ההכשרה הנדרשים לתפקידה. בית הדין הורה לבטל את הפיטורים, ולאפשר לעובדת להשלים את ההליך הבירוקרטי הנחוץ להמשך העסקתה.

על פי מכתב ההסתדרות, על אף ההחלטה המפורשת, הרשת למעשה לא ביטלה את הפיטורים, "והפסיקה לשלם לה את שכרה תוך ביזוי בית הדין באופן גס". כמו כן טוענים בהסתדרות כי הגדילה הרשת לעשות ואף פנתה מיוזמתה למשרד החינוך במטרה לסכל את פנייתה של העובדת להסדרת המשך העסקתה, "תוך שהיא טופלת בה האשמות קשות, מכפישה את שמה הטוב וגורמת לה עגמת נפש בכוונה תחילה". בהסתדרות טוענים כי במהלך זה היה משום ניסיון לעקוף את החלטת בית הדין, שלא לאפשר את פיטורי העובדת.

על אף שבתחילת השבוע נתן משרד החינוך לעובדת את האישורים הנדרשים להמשך העסקתה, ובהם אף ציין כי על סמך החומרים שהוצגו בפניו העובדת הועסקה במשך שנים רבות לשביעות רצון הרשת, וכי מערכת יחסי העבודה העכורים בין הרשת לעובדים אינה מהווה מבחינתו שיקול למתן אישור ההעסקה. כמו כן ציין משרד החינוך כי אין בכוונתו לשתף פעולה עם הניסיון להפוך אותו ל'ערכאת ערעור על החלטת בית הדין לעבודה'. גם על אף החלטת משרד החינוך – לא הושבה העובדת לעבודתה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך