ינואר 20, 2021
חדשות אשדוד

לילה קשה עבר על תושבי העיר: "נושמים כאן אוויר מזוהם, זה הזוי! איפה משרד הבריאות?"

לחץ בקרב גורמים בכירים בעקבות זיהום האוויר הכבד שמתחולל באשדוד, האשמות כבדות כלפי משרד הבריאות שעד עתה לא פעל בנושא שמסכן את חייהם של מאות אלפי תושבים, משרד הבריאות בתגובה מתנער מאחריות

לילה קשה עבר על תושבי העיר: "נושמים כאן אוויר מזוהם, זה הזוי! איפה משרד הבריאות?"
צילום: המשרד להגנת הסביבה

כעס גדול ברחובות אשדוד בעקבות הזיהום אוויר והחוסר בהנחיות ממשרד הבריאות ומשר התחבורה, גורמים בכירים מהעיר אשדוד שניסו לבדוק כיצד פועל משרד הבריאות בעניין התקשו למצוא תשובה לכך, כאשר חלקם אף התבטא בחומרה כנגד המשרד "אנשים נושמים סרטן מהזיהום אוויר הזה, לא מבינים כמה זה חמור, אלו חומרים שאוכלים את הגוף, רעלים בסדר גודל מטורף, לא סתם המשרד להגנת הסביבה אמר לא לצאת בחוץ, אבל חוץ מזה אין לו מה לעשות, שיפעיל את משרד הבריאות, זהו מקרה חירום ארצי, ובמקרים כאלה צריך לטהר את האוויר ממש כמו במלחמה" אמר לנו.

אמש פרסמנו ע"כ שיותר מיממה חלפה מאז שהחלה השריפה באתר הפסולת שממוקם צפונית לאשדוד והאש ממשיכה עדיין להשתולל. ולמרבה הצער נראה שגם הלילה חלק נכבד מתושבי אשדוד ימשיכו לסבול מהריחות הקשים כשבשעה האחרונה הרוח החלה לפנות לכיוון העיר מה ששוב מביא לאזורנו את הריחות הקשים.

כזכור, המשרד להגנת הסביבה פרסם היום בשעות הצהריים המלצה לתושבי אשדוד והסביבה להימנע משהייה ברחוב וזאת לאחר שמשתוללת שריפה קרוב ליממה באתר הפסולת צפונית לעיר. מאז אמש מתלוננים התושבים על ריח חריף וצריבות בעיניים.

בשעות האחרונות החלה הזרמה של מי קולחין לצורך כיבוי הבריכות הבוערות. כוננים של המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים אשדוד נמצאים במקום לצד כוחות כיבוי והצלה.

משרד הבריאות הגיב לדברים ואמר "המשרד המטפל בנושא זה הוא המשרד להגנת הסביבה". תגובת משרד הבריאות הצליחה לעורר זעם רב בקרב נציגי הציבור המקומיים עקב ההתנערות מהאחריות.

בהודעה נמסר: "בהודעה נמסר: "כלל, המשרד ממליץ אף לשאר האוכלוסייה בעיר ובאזורים נוספים שבהם יש מטרדי ריח עשן להימנע משהייה שלא לצורך בחוץ כל זמן שהעשן מורגש. בשעה זו הריכוזים בכלל תחנות הניטור באזור – בעיר יבנה וכן במוקד השריפה, אשדוד – הם מתחת לערכי התרעה. כוננים של המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים אשדוד נמצאים במקום לצד כוחות כיבוי והצלה.  יצוין, כי בשעה זו החלה הזרמה של קולחי מט"ש אשדוד לצורך כיבוי הבריכות הבוערות בהתייעצות עם המשרד להגנת הסביבה. המשרד ימשיך לעדכן את הציבור ככל שיידרש".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
blank

כתבות שאולי יעניינו אותך

נוגעים באדום: 289 מאומתים חדשים אובחנו באשדוד ביממה האחרונה

ישראל אוחיון

השולמנים מצטרפים לבנט: האשדודים השולמנים יבחרו לכנסת?

ישראל אוחיון

המציל הוותיק הציל את צב הים

משה סידי