בית ספר "גאולים" חוגג 60 שנה

ההיסטוריה של בית ספר גאולים כרוכה בתולדות חייה של העיר אשדוד וזה 60 שנה שהשניים צועדים יחדיו יד ביד. אשדוד אשר החלה את צעדיה עם 22 משפחות ראשונות זוכרת את שני הפחונים הראשונים ששימשו את בית הספר. היום אשדוד עיר ענקית ובית ספר גאולים שוכן במבנה מפואר ובוגריו תרמו ותורמים לאשדוד. השבוע ציין בית הספר 60 שנה, כמו העיר אשדוד. מזל טוב ותודה ענקית.
בית ספר "גאולים" חוגג 60 שנה

בית הספר הראשון באשדוד, בית ספר גאולים, ציין ביום רביעי האחרון (10/5/17) 60 שנה להולדתו. במעמד המורה ומנהל בית הספר הראשון בני מסיקה, מנהלת בית הספר בדימוס פנינה בן זקן ומנהלת בית הספר כיום אתי ויצמן אפשר היה לראות את כברת הדרך שעשה בית הספר –  משני פחונים לבניין מרשים שהעמיד אלפי בוגרים ורשם פרק מפואר בספר ההיסטוריה של אשדוד, המציינת אף היא 60 שנה לחייה.

סרט התדמית על אשדוד שהוקרן בתחילת הערב היה הדבר המוחשי ביותר להישגיה של עיר, אשר החלה כעיירת עולים צנועה והיום נמנית על הערים הגדולות של ישראל. בית ספר גאולים, בכל השנים הללו, צעד עם העיר יד ביד. אלפי הבוגרים שהתחנכו בין כותלי בית הספר יודעים בוודאי להעריך את המסע שעשה בית הספר בכל שנות קיומו, ואת ההתרגשות הזו בטאו בוגרי בית הספר ומורים שנכחו בטקס והזילו דמעה של געגוע והבעת תודה לבית הספר שעיצב את דרכם.

האירוע נפתח בהפנינג ענק לכבוד תלמידי בית הספר ובני משפחותיהם, אשר נהנו מהפעלות מגוונות וכיבוד מפנק. בהמשך התכנסו כולם לטקס חגיגי בו הוקרן סרטון תדמית על אשדוד, ומקהלת בית הספר בצעה שיר שכתבה הילה יחיה, תלמידת כיתה ה'1, במסגרת תכנית מצוינות שמובילה המורה אסנת קונפורטי. השיר הולחן ע"י סשה פרומן המלחין והמוסיקאי מאשדוד ועל המקהלה נצחה המורה למוסיקה, קטיה קולצ'ינסקי.

תלמידי ביה"ס, בהובלתה של סגנית ביה"ס גב' מיה כרמי, הציגו מחזה נוסטלגי שנכתב בכישרון רב על ידי המחנכת עליזה אבו. במחזה שבו אחד השחקנים שיחק בתפקיד הסבא של אחת התלמידות, נזכר הוא בבית הספר ובדמויות המרכזיות שפעלו בעבר. לתדהמתו כל דמות שהוזכרה נכחה בטקס והוזמנה לקבלת מגן הוקרה. המחזה היה שזור בשירים, ריקודים וקטעי קישור המתארים את העשייה הבית ספרית על כל רבדיה. שיאו של הערב בטקס הדלקת 12 משואות לכבוד 12 ערכים המהווים את אבני הדרך במלאכת החינוך בבית הספר. הטקס הסתיים בריקוד של כל תלמידי ביה"ס לצלילי השיר אשדוד, שיר שנכתב והולחן לכבוד חגיגות ה-50 לעיר.

במעמד המכובד והחגיגי נכחו ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, הממונה על החינוך מר יהודה פרנקל, ראש מנהל החינוך מר אריה מימון, מנהלת אגף חטיבה צעירה הגב' מרטין עובדיה, המורה-מנהל הראשון שהקים את בית הספר מר בני מסיקה, מנהלת ביה"ס בדימוס פנינה בן זקן, המורה הראשונה של בית הספר וכיום מתנדבת בבית הספר במסגרת עמותת "ידיד לחינוך" גב' חנה בורשטיין, ידיד ביה"ס ובעלה של המורה רינה סרי ז"ל מר אבינועם סרי, ידיד ביה"ס ומנכ"ל "סלע לוגיסטיקה" מר יונתן גרינבוים, מכובדים נוספים ובוגרי ביה"ס משנים עברו.

מנהלת בית הספר גב' אתי ויצמן, מודה בהתרגשות גדולה לכל מי שנענה להזמנה ובא לכבד את בית הספר ביום חגו. תודה ל"צוות בית ספר גאולים שהיה שותף פעיל להפקת האירוע החגיגי והוכיח כי שיתוף פעולה, אכפתיות ועזרה הדדית נותרו ערכים המאפיינים את בית הספר מיום שנוסד וכבר הפך לשפה הארגונית והתרבותית של בית הספר" אומרת היא לסיכום תוך שהיא מודה באופן מיוחד לגב' אורן גדות יו"ר ועד ההורים, ולעומר גדז' על החשיבה המשותפת ומתן הכתף עד לרגע הפקת האירוע. ותודה כמובן לתלמידנו היקרים למן הקמת בית הספר ועד היום.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך