3 נעצרו בחשד להצתה מכוונת של מבנה

חקירת המשטרה בעקבות אירוע בו נשרף כליל מבנה מגורים ארעי בעיר אשדוד, הביא למעצרם של שלושה חשודים (19,21,17) את שני החשודים הבגירים שלח למשימה הקטין בהיותו מאושפז בבית החולים לאחר שנפצע בקטטה עם המתגורר במקום, קרוב משפחתו.
3 נעצרו בחשד להצתה מכוונת של מבנה

במהלך פעולות חקירה מקצועית שערכו חוקרי התשאול במשטרת ישראל בעקבות מקרה בו נשרף כליל מבנה מגורים ארעי בעיר אשדוד, נעצרו על ידי המשטרה שלושה חשודים המעורבים במעשה. השלושה (יליד 98' תושב רחובות, יליד 95' תושב אשדוד, וקטין יליד 99' תושב אשקלון) נחקרו וחלקם קשר עצמו למיוחס, פרט לקטין שהכחיש כל קשר למעשה ובהמשך בחר לשמור על זכות השתיקה על אף הראיות שהוטחו בפניו.

תחילת הפרשיה בשלהי חודש מרץ עת מתקבל דיווח על הקטין שנפצע בהיותו בעיר אשדוד בסמוך לבית סבתו. אז טען הקטין כי נפל על מתלה כביסה ומכך נגרמו חבלותיו, טענה שנתמכה אף בעדות שנגבתה במקום מקרוב משפחה שנכח.

הקטין אושפז בבית החולים "ברזילי" תקופה בה החלים מפציעתו. ימים ספורים לאחר מכן (31.3.17) מעט לאחר חצות מתקבל דיווח במשטרה על מבנה ארעי שעולה באש בעיר אשדוד. כתוצאה מכך נפגעו מספר דיירי האזור משאיפת עשן ונגרם נזק לדירות סמוכות.

חקירה שהחלה בעקבות המקרה ואיסוף מודיעיני העלו כי קיים קשר בין המקרים. עדויות שהחלו להיאסף הצביעו על חברו האשדודי של הקטין שנהג לבקרו בבית החולים. החשוד נעצר לחקירה בה הכחיש את החשד המיוחס לו וטען כי כלל לא דיבר עם חברו בבית החולים אלא חברו האחר שנכח עמו. מנגד, טען בחקירתו החשוד השני כי לא כך הם פני הדברים וכי דווקא החשוד האשדודי הוא זה ששוחח עם חברם המאושפז.

במהלך פעולות החקירה אספו חוקרי המשטרה ראיות כנגד השלושה ביניהם שיחת טלפון שהוקלטה במכשירם הסלולרי בה נשמעים הקטין ואחד החשודים ובמהלכה מתייעצים לעניין גרסה שימסור במידה וייעצר, וזאת לאחר שנעצר חברם על ידי המשטרה. במהלך השיחה מציין החשוד הבגיר באוזני חברו הקטין כי נראה לו שעד עכשיו החשוד האחר שנעצר לא הודה בחקירה כי אם היה מודה אז היו באים, המשטרה, גם אליו. ואז שאל את חברו – "אין מצלמות, נכון ?".

עוד עלה בחקירה כי בליל ההצתה שוחח הקטין ממיטתו בבית החולים והכווין את שני חבריו תוך מתן הנחיות כיצד לפעול ומה לעשות עד שתושלם המשימה לכאורה של הצתת המקום.

במהלך השיחה מופתע חברו של הקטין בעת שמגיע למקום ואומר "זה ליד הבית של סבתא שלך", אז מרגיעו הקטין ואומר לו – "כנס, אני על הקו" ומנחה אותו – "תצית, יאללה נו … תצית, עוד חמש דקות תזמין מכבי אש".

בתום חקירתם של המעורבים וגיבוש תשתית ראייתית, צפויה היום פרקליטות דרום להגיש כנגדם כתבי אישום בבית המשפט בבאר שבע.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך