קצרים

תלמידי בית ספר "אשכול" חוקרים!

תלמידי בית ספר "אשכול" חוקרים!

כמדי שנה גם השנה נציגי שכבת כיתות ה' מבית הספר "אשכול", בליווי המורה למדעים שלומית ליבשין, השתתפו בתהליך חקר בחווה החקלאית באשדוד. התלמידים הגיעו לחווה מידי שבוע, נחשפו לדרכים שונות לשיפור וייעול גידול הצמחים כגון: גיזום, דישון, השקיה והוספת הורמונים ורכשו מיומנויות רבות וחדשות בתהליך החקר.

תלמידי אשכול למדו את כל שלבי החקר המדעי ובחרו לערוך חקר באמצעות ניסוי על צמח הסלרי הגדל בחווה ומצוי במאכלים רבים. הם החליטו לבדוק את השפעת הורמון הג'ברלין המסייע להתפתחות הצמח, על צמח הסלרי. התלמידים תכננו את הניסוי ובדקו את השפעת ריכוזים שונים של ההורמון על מדדי הצמיחה של הצמח. השערתם הייתה שריכוז גבוה של הורמון הג'יברלין ישפיע במידה רבה על שטחו הירוק של הסלרי ואכן, השערתם ברובה אוששה כנכונה, שכן, לאחר כחודש וחצי, הריכוז הגבוה ביותר של הורמון הג'יברלין mg/l3 השפיע במידה רבה ביותר על השטח הירוק של צמח הסלרי.

אין ספק שהביקורים בחווה החקלאית, הלמידה וביצוע תהליך החקר היו חוויה מהנה, משכילה ומעניינת. את עבודת החקר תלמידי בית ספר "אשכול" הציגו ביריד החקר המחוזי שהתקיים בבאר שבע. בעקבות ההצגה תהליך החקר "סלרי הורמונלי", בית הספר "אשכול"  הומלץ ע"י חבר השופטים לעלות לשלב הבא לכנס הארצי. ננצל במה זו להודות למורה קארן ברדוגו מהחווה החקלאית על הדרכתה ועזרתה, אין ספק שקארן תרמה רבות להעשרת עולמם של הילדים בתהליך החקר.
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

הטכנולוגיה שחוסכת לאשדוד מיליוני שקלים

צוות האתר

פרויקט סלי המזון לחג של איציק איטח חוזר

משה סידי

"אנשים שתרמו סלי מזון, מגיעים עכשיו בעצמם לקחת"

צוות האתר