"אנצח בבחירות הקרובות ואשלים את כל הפרויקטים הגדולים לטובת תושבי אשדוד"

ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, מתכוון כצפוי להתמודד בעוד כשנה וחצי בבחירות לראשות העיר, בדרך לקדנציה שלישית. ד"ר לסרי לא מתעסק בשלב הזה בפוליטיקה ומתרכז במספר פרויקטים גדולים, שחלקם כבר הושלמו וחלקם מצויים בשלב מתקדם של תכנון ופיתוח . כך למשל, בית החולים "אסותא" אשדוד, פותח את שעריו לציבור בעוד כחודש וחצי, ואין מאושר מראש העיר, אדריכל הפרויקט ההיסטורי: "תושבי אשדוד ראויים לבית חולים הכי מתקדם בארץ, זהו רגע מרגש לכולנו", במקביל, ד"ר לסרי מקדם את הסכם הגג שנחתם עם משרד השיכון, שיוביל לבניית 30 אלף יחידות דיור באופן הדרגתי, כאשר 15 אלף יחידות מתוכננות לבנייה בקרוב מאוד, לד"ר לסרי יש מסר מעודד לזוגות הצעירים: "אני עושה מאמץ עילאי ש-50% מהדירות הללו ישווקו במחיר למשתכן, לטובת הזוגות הצעירים באשדוד, כאשר כבר עתה מובטח ש-40% מהדירות ישווקו בדרך הזו, ויאפשרו לזוגות הצעירים לרכוש דירה חדשה במחיר הוגן"
"אנצח בבחירות הקרובות ואשלים את כל הפרויקטים הגדולים לטובת תושבי אשדוד"

אין הרבה ראשי ערים ברחבי הארץ שזוכים לקונצנזוס מוחלט, כפי שראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, זוכה בימים אלה. עיתון "המגזין" חושף בגיליון ערב חג הפסח, כי בסקר פנימי שערכו גורמים פוליטיים מרכזיים בעיר, עולה כי ד"ר לסרי זוכה ל-74% תמיכה מצד תושבי אשדוד, נתון שלא רואים כל יום. התמיכה הסוחפת הזו לא מגיעה משום מקום, מדובר בעבודה סזיפית של ראש העיר בשמונה השנים האחרונות, עבודה שכבר הניבה פירות משמעותיים מאוד לטובת תושבי העיר, ובעתיד הנראה לעין המהפכה תושלם ואשדוד תהפוך מעיירת פיתוח גדולה ששקעה בינוניות לפני עידן לסרי, לאחת משלוש הערים המובילות בארץ בכל האספקטים.

כמה גורמים פוליטיים אינטרסנטיים עסקו בתקופה האחרונה בהפצת שקרים ובדיות סביב ראש העיר, ובעיקר התרכזו בשקר אחד גדול – ד"ר לסרי ימונה למנהל בית החולים החדש באשדוד, ויפנה את מקומו בלשכת ראש העיר. מרוב שאותם פוליטיקאים קטנים האמינו בשקרים שלהם, הם כבר התחילו לתפור חליפות, כי גם הם יודעים שבקלפי אין להם שום סיכוי להוות יריב שקול לראש העיר המכהן. ובכן, למי שלא יודע לבית החולים החדש, שפותח את שעריו בסוף חודש מאי, יש כבר מנהל שעובד במרץ לקראת הפתיחה הגדולה. מדובר בפרופסור חיים ביטרמן, אישיות מוכרת בעולם הרפואה שעובד סביב השעון לקראת הפתיחה הרשמית של בית החולים. אגב, הוא וד"ר לסרי חברים טובים עוד מהימים ששירתו ביחד במערך הרפואה של חיל הים…

כך או אחרת, ד"ר לסרי מצהיר כאן בראיון המיוחד לחג כי הוא מתכוון להתמודד בבחירות הקרובות שיתקיימו בעוד כשנה וחצי, בדרך לקדנציה שלישית. המטרה של לסרי ברורה – להשלים את הפרויקטים הגדולים עליהם הוא שוקד בימים אלה, ובכך להפוך את אשדוד לאחת הערים האטרקטיביות במדינה. על פי הרקורד של ראש העיר בשמונה השנים האחרונות, בהחלט נתן להעריך שהוא יעמוד בהבטחותיו. בכל זאת, ד"ר לסרי חתום על הפרויקט החשוב ביותר בתולדות אשדוד – פתיחת בית חולים ציבורי המתקדם בארץ. זה יקרה כאמור בעוד כחודש וחצי, בשעה שבית חולים "אסותא" אשדוד יפתח ויעניק שירות רפואי מתקדם לתושבי העיר. רק על הפרויקט המדהים הזה ד"ר לסרי זכאי לכל המחמאות והסופרלטיבים הקיימים בלקסיקון. יש פוליטיקאים שחלמו, דיברו והבטיחו, ויש אחד שהפך את החלום למציאות בפרק זמן קצר ביותר, במונחים של פרויקט עצום שכזה.

מעבר לכך, ד"ר לסרי הוביל מהפכה גם בתחומים אחרים. הראשון מביניהם, החשוב ביותר, הוא נושא החינוך. אשדוד הפכה למעצמה חינוכית עם עלייה מתמדת בציוני הבגרות, בזכייה בפרסים ארציים (פרס חינוך ארצי למשל), וחיזוק תלמידים חלשים בצורה משמעותית. אנחנו מפרסמים כאן לראשונה נתונים שהגיעו למערכת ממשרד החינוך. לאחרונה נערכה בדיקת חוסנן של מערכות החינוך בכל הערים הגדולות בארץ, עם 7 מדדים שונים ומורכבים, ואשדוד מצויה באחד משלושת המקומות הראשונים בארץ. מדובר בנתון מדהים, בעיקר מול הבינוניות שאפיינה את המערכת עד לפני עשור לערך.

מעבר לכך, ד"ר לסרי הצליח להוביל מהפכה תרבותית עם פסטיבלים והופעות על בסיס קבוע לציבור הרחב, חלקם בכניסה חופשית לטובת תושבי העיר, חיי התיירות פורחים עם 5 בתי מלון חדשים, פארק אשדוד ים שהפך לאטרקציה ארצית, הקמפוס האקדמי אושר וכבר עבר משלב התכנון לשלב ביצוע ראשוני, פארק היי-טק חדש בכניסה הדרומית יוצא לדרך, פרויקט התחבורה הירוקה REWAY, שיהפוך את אשדוד לעיר המתקדמת בארץ מבחינת תחבורה ציבורית ועוד ועוד.

הפעם החלטנו לקיים ראיון קצר ותמציתי עם ראש העיר, עם תשובות קצרות יחסית, בלי פלפולים מיותרים…

ד"ר לסרי, אתה בטח נרגש לקראת הפתיחה הרשמית של בית החולים הציבורי בעיר…
"נרגש מאוד, זהו רגע היסטורי וכל תושבי העיר מצפים בדיוק כמוני לפתיחה של בית חולים מתקדם, חדיש ומפואר, שיעניק לכלל התושבים שירות רפואי במרחק של נסיעה קצרה. זה לא מובן מאליו שהנהלת 'אסותא' הצליחה לעמוד בלוחות הזמנים שהציבה לעצמה, בפרויקט כזה מורכב בעלות של מאות מיליוני שקלים. בשלב הראשון בית החולים יפעל סביב מספר מחלקות שכבר מוכנות לפעילות, ולקראת סוף השנה חדרי הלידה יחלו אף הם לפעול. זמן קצר לאחר מכן חדר המיון יפתח את שעריו. צריך להבין שחדרי לידה וחדר מיון יכולים לפעול רק לאחר שכל המעטפת המקצועית בבית החולים פועלת ללא דופי, כדי שיהיה ניתן להעניק טיפול רפואי ראוי לכל מי שיזדקק לכך".

בוא נעבור לפרויקט התחבורה הירוקה. הפקקים אט-אט הופכים לנסבלים וההד השלילי שהובילו פוליטיקאים גווע כמעט לגמרי.
"לא היה לי ספק מהיום הראשון שהזמן יעשה את שלו, בעיקר כאשר מדובר בפרויקט אדיר שכזה שלא קיים באף עיר אחרת בארץ. העבודות מתקדמות בקצב מרשים, אנחנו עוקבים בצורה יומיומית אחר קצב העבודות, וכשהיה צריך להפעיל יד קשה בעקבות עיכובים כאלה ואחרים, עשינו זאת. כבר בחודש יוני הפרויקט יושלם סביב אזור בית החולים, כדי שלא יהיו בעיות תחבורתיות בדרכי הגישה לבית החולים. פרויקט REWAY יהפוך את אשדוד לעיר עם תחבורה ציבורית זמינה ומהירה, ולצד מסלולי הנסיעה לרכבים הפרטיים, הציבור ייהנה ממסלול ייחודי ומהיר של אוטובוסים ומוניות שיגיעו מצד אחד של העיר לצד השני בדקות ספורות. מעבר לכך, יהיו מסלולים לרוכבי אופניים ולהולכי רגל".

מה בנוגע להסכם הגג לבניית 30 אלף יחידות דיור. זו הבעיה הכי בוערת לזוגות הצעירים בעיר. אתה יכול להיות איש בשורות?
"תאמין לי שאני פועל סביב הנושא הזה יום-יום, שעה-שעה, ואנו מקיימים שיחות ערות מול כל הבכירים במשרד השיכון ובמינהל מקרקעי ישראל כדי שהסכם הגג ירקום עוד וגידים. שר השיכון מעורב אף הוא ועושה הכל כדי שההסכם החשוב הזה יעבור דרך המסלולים המהירים בלי שום עיכובים. בשלב הראשון מדובר ב-15 אלף יחידות דיור חדשות, שיהיו פזורות במספר מוקדים. אני עושה מאמץ עילאי ש-50% מהדירות הללו ישווקו במחיר למשתכן, לטובת הזוגות הצעירים באשדוד, כאשר כבר עתה מובטח ש-40% מהדירות ישווקו בדרך הזו. אני מודע למצוקת הדיור הקיימת בכל עיר בארץ, מצוקה שלא דילגה על העיר שלנו, וזה אחד הנושאים המרכזיים שאעסוק בו בתקופה הקרובה".

מה בנוגע לאזור המרינה? יש כבר תוכנית אופרטיבית לבניית האגם והפיתוח הסביבתי?
"אתה נוגע בנקודה חשובה מאוד, ואני שמח לבשר שכבר סיימנו עם שלבי התכנון ויוצאים לדרך למהפך של ממש באזור המרינה, עם אגם מלאכותי מדהים, ולצידו פיתוח בלתי רגיל של חיי מסחר ובילוי, לצד שטחים ציבוריים מושקעים שיהפכו את המרינה באשדוד לאחת היפות בארץ. כמו כן יוקם חניון תת קרקעי עם 500 מקומות חנייה, ונעשה הכל כדי שהמרינה תהיה מוקד בילוי מרכזי לתושבי העיר ולאורחים שיגיעו מבחוץ. כמו כן העברנו במועצת העיר האחרונה החלטה להקים בית מלון ענק באזור, ומי שצפויה לנהל את בית המלון היא רשת הילטון העולמית. אם רשת כזו נחשבת, שכמעט ואינה פועלת בארץ, מוכנה להשקיע באשדוד, זו המחמאה הגדולה ביותר עבורנו".

מה בנוגע לפוליטיקה. אתה כבר מתחיל לתכנן את המירוץ לקדנציה שלישית?
"ראשית, ברור שאני מתמודד, אני אנצח את הבחירות הקרובות ואשלים את כל הפרויקטים הגדולים העומדים בפתח. היו כאלה שניסו להפיץ שמועות על חיבור שלי לבית החולים החדש, והם כלל לא ראויים להתייחסות. מדובר בעוד בדיה מבית היוצר שלהם. העיר אשדוד יקרה לליבי, ואני יכול לגלות לך שבעבר קיבלתי הצעות להשתלב בפוליטיקה הארצית בעמדות מפתח, אך השבתי בשלילה. כך אעשה גם בעתיד, אין לי כרגע שאיפות אחרות מלבד להמשיך ולעשות למען פיתוחה ושגשוגה של אשדוד. אני מקבל חיזוקים בלתי רגילים מצד התושבים, שיודעים להעריך את השינויים האדירים שעשינו עד עתה, ונמשיך לעשות בעתיד".

לסיום, מה אתה מאחל לתושבי אשדוד?
"אני מאחל לכל תושבי העיר חג פסח שמח וכשר. שנזכה כולנו לבשורות טובות בכל הרבדים בחיינו, בראש ובראשונה בריאות איתנה, פרנסה טובה, שנזכה לאחווה ורעות בינינו, שנוקיע את הרע מתוכנו, ושאשדוד תמשיך להתפתח ולהתקדם בדרך לבסס את מעמדה כעיר הטובה והאיכותית ביותר בישראל".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך