ייעוץ חינם למימוש זכויות רפואיות

בשבוע שעבר התקיים באשדוד יום הסברה מיוחד, תחת הכותרת "זכויות רפואיות זה עניין משפטי". עשרות תושבים הגיעו לקבלת ייעוץ, בחינם!
תמונה מיום ההסברה. צילום: עידן מילמן.

יום הסברה לאומי בנושא מימוש זכויות רפואיות התקיים בשבוע שעבר בעשרות ערים ברחבי הארץ, במסגרתו קיבלו מאות אזרחים שירותי ייעוץ משפטי בנושא זכויות רפואיות. הייעוץ ניתן בחינם על ידי עורכי דין המתמחים בתחום, אשר הציגו בפני הפונים את מלוא זכויותיהם והאופציות העומדות בפניהם.

יום ההסברה נערך גם באשדוד, בשיתוף פעולה של מחוזות לשכת עורכי הדין עם העירייה. במהלך הפעילות הגיעו עשרות מתושבי העיר לשמוע ולקבל ייעוץ משפטי מעורכי דין מטעם מחוזות לשכת עורכי הדין. מעבר לייעוץ המשפטי הפרטני שהעניקו עורכי הדין לתושבי העיר ללא תמורה, הם הסבירו לפונים כי מימוש זכויות רפואיות באמצעות גופים שרלטנים וחסרי הסמכה מקצועית פוגעים בסופו של דבר באזרח ובכיסו. לעומת זאת, מימוש זכויות רפואיות באמצעות עורכי דין מוסמכים מאפשר לאזרח לקבל חוות דעת מקצועית ולממש את מלוא זכויותיו הרפואיות, מהביטוח הלאומי, וממוסדות שלטון נוספים.

יו"ר מחוז ת"א והמרכז בלשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה סיכם את יום ההסברה ואמר כי: "לא יכולנו לעמוד עוד מנגד, כאשר אנו רואים שחברות פרטיות צומחות על גבם של אזרחים תמימים שחלו או נפגעו, מבטיחות להם הרים וגבעות תמורת מימוש זכויותיהם הרפואיות ובפועל אינן מעניקות ייעוץ משפטי הולם ועושקות את האזרחים שנענים לפרסומיהם בנטילת דמי טיפול שערורייתיים, אפילו במקרים שבהם כלל אין עילת תביעה. החלטנו לצאת אל השטח, להנגיש את הייעוץ המשפטי, להעניק לאזרחים סיוע וייעוץ בחינם, ולהסביר כי זכויות רפואיות הן עניין משפטי. רק טיפול בזכויות רפואיות באמצעות עורך דין מבטיח למבקש כי הוא יקבל את השירות המקצועי המיטבי, ואף הזול יותר".

"המוקד המשפטי למימוש זכויות רפואיות" שהוקם במחוז ת"א והמרכז בלשכת עורכי הדין, ימשיך לספק שירותי ייעוץ והכוונה לפונים מכל הארץ בדבר האפשרויות העומדות בפניהם, ומעביר לכל פונה רשימה מלאה של עורכי דין המתמחים בניהול תביעות מול הגופים השונים, בפריסה גיאוגרפית רחבה.

אל המוקד ניתן לפנות בטלפון ובדוא"ל: moked-mishpati@tabar.org.il |03-6905544

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך