נזק של מאות אלפי שקלים: בית הדין אסר על הנהלת הנמל לקחת כסף מהעובדים על השבתה

אתר 'כלכליסט' מפרסם היום את החלטת בית הדין לענייני עבודה בעניין לקיחת הכספים לעובדי הנמל בגין נזקים שנגרמו ע"י השבתה וקובע שההנהלה לא תוכל לגבות יותר כסף מהעובדים בעקבות השבתות, למרות הנזק הכספי הרב שנגרם
רוצה להיות סוור/ת ? נמל אשדוד מחפש אותך

בית הדין לעבודה בבאר שבע הקפיא לפני מספר ימים את קיזוזי השכר שהנהלת הנמל ביצעה למאות עובדים שלה, זאת בטענה שלא ניתן לחשבם כראוי, לאחר שורה של מאבקים משפטיים בין ועד עובדי הנמל לבין ההנהלה, זאת לאחר שחלק מהעובדים החלו "לשלם חזרה" עבור שביתות עבר משנת 2013 שננקטו לכאורה ללא סיבה.
 
מדובר בכ-650 שובתים שנקטו בעיצומים חלקיים שגרמו לנמל נזק של כ-700 אלף שקל. הנהלת הנמל קיבלה את אישור רשות החברות הממשלתיות לקזז למאות עובדים את שכרם על אותן שביתות, מה שגרם לחלק מעובדי הנמל נזק של אלפי שקלים.

בית הדין לעבודה בבאר שבע הקפיא את קיזוזי השכר וקבע שמה שכבר נלקח – לא יוחזר לעובדים, אבל מה שלא הספיקו לקחת – יישאר לעת עתה בכיסם של אלו ששבתו. הנימוק של בית הדין היה שמדובר בעובדים שחלק ניכר משעות העבודה שלהם היא במשמרות, כאשר על תפוקה טובה הם מקבלים פרמיית שכר. לפיכך, כאשר מקזזים שכר ממישהו ששבת ללא רשות, לא ברור כמה בדיוק צריך לקחת לו בחזרה – לפי שכר שעתי, יומי, האם לכלול בפנים את הפרמיות, או רק לפי משמרת.

ראוי וחשוב לציין שהחלטת בית הדין נעשתה בהסכמת ההסתדרות והנמל, כאשר שני הצדדים יצטרכו כעת לשבת ולחשב לגבי כל עובד כמה כסף לקחת לו על השעות ששבת.

בנמל אשדוד אישרו את הפסיקה לאתר 'כלכליס' ואמרו בתגובה ש"בית הדין לעבודה החליט להקפיא את המצב וקבע שסכום שנוכה לא יושב. ההקפאה תימשך עד למתן פסק דין בתיק העיקרי".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך