אפריל 20, 2021
חדשות אשדוד

עיריית אשדוד עוצרת את סכנת העסקים הלא חוקיים בעיר

עיריית אשדוד שוב מוכיחה יוזמה, חדשנות וכושר יצירה ויוצאת ברעיון חדש ומקורי – לראשונה בישראל! הפעם, מחלקת רישוי עסקים מנצחת על המלאכה ובקרוב כל תושב בעיר ידע מי הם בעלי העסקים האוחזים ברישיון עסק כחוק וכך יזהרו מזיופים או סיכונים קשים

עיריית אשדוד עוצרת את סכנת העסקים הלא חוקיים בעיר

רישיון עסק הוא אחד התנאים המחייבים בעל עסק אלא שלרוב, רישיון העסק מונח בתוך קלסר או במגירה או תלוי בתוך החנות במקום לא בולט כך שאינו נחשף לציבור. במחלקת רישוי עסקים חושבים שרישיון העסק הוא מידע שיש להנגישו לציבור ויזמה את הצגתו בצורה בולטת. "אין שקיפות גדולה יותר מסימן זיהוי שבו כל תושב יוכל לראות ולדעת בבירור כי העסק פועל ברישיון" אומרים שם.

"לבד מרישיון העסק הנמצא בתוך החנות, בחרנו לסמן את העסקים בסמל מיוחד כך שכל תושב ידע כי העסק שלפניו פועל כחוק ובידו רישיון עסק בתוקף" אומר מישל אללי, מנהל מחלקת רישוי עסקים בעיריית אשדוד ומציין כי "סימון העסק בלוגו מיוחד ידרבן את בעלי העסקים להסדיר את ענייניהם ולהבליט את רישיון העסק ברבים".

תחום רישוי העסקים באשדוד הוא מהמתקדמים בישראל.

רשויות לא מעטות ביקרו כאן כדי ללמוד על המודל המקומי ועל הקשר עם בעלי העסקים. עתה נולדה יוזמה נוספת וככל הידוע, מדובר ביוזמה חדשנית וראשונה מסוגה בישראל ומטרתה העיקרית היא שיפור השירות לציבור והנגשת מידע חשוב בדרך פשוטה וחד משמעית. "תושבים רוצים לדעת שהם מבצעים את קניותיהם בעסק האוחז באישורים הנדרשים ופועל כחוק" אומר אללי ומוסיף "מאידך, הבלטת העסק באמצעות סמל פשוט וברור, היא דרך מצוינת להגברת התחרות על הסמל ולזרז את בעלי העסקים בהסדרת האישורים הנדרשים".

באגף הרישוי של עיריית אשדוד מציינים כי צוות המחלקה יפעל מול בעלי העסקים וידריך אותם כיצד לנהוג עם היוזמה החדשה. כך לדוגמא, בסעיף מיוחד ברישיון העסק יהיה כתוב: "בכפוף לקיום תנאי רישיון זה וכל עוד רישיון העסק בתוקף ותואם את העיסוק בעסק, ניתנת בזאת לבעל הרישיון הרשאה לעשיית שימוש בניירת רשמית של העסק ובכל פרסום מטעמו, בסמליל (לוגו) המופיע מטה". המשמעות היא שבעל עסק יוכל למנף את העסק ע"י שימוש בסמל החדש ופרסומו בתקשורת.

בעירייה מבהירים כי ההרשאה לשימוש בלוגו היא לתקופת הרישיון כפי שמצוין ברישיון העסק, באותה מתכונת של תעודת כשרות המונפקת ע"י המועצה הדתית. "תעודת הכשרות ברורה, פשוטה ובולטת, המציינת באותיות ברורות את תוקפה של ההשגחה. כך גם הסמל שלנו – פשוט, ברור ומגדיר את תוקפו של רישיון העסק" מסכמים ברישוי עסקים.

מבצע חשיפת הסמל החדש (מצ"ב) אשר החל השבוע יקיף כ-4,000 עסקים הטעונים רישוי ובעירייה מעריכים כי הוא יסתיים תוך חודש ימים. בעלי העסקים יודעים עם מי לעמוד בקשר על מנת להציג את הסמל בפרסום של בעלי העסק שלהם


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

נער בן 15 נדקר מצבו בינוני עד קשה

משה סידי

ראש העיר הורה לרכוש מזרקי אפיפן לכל המסעדות בעיר

צוות האתר

בית ספר באשדוד נסגר בהוראת ראש העיר בעקבות התפרצות קורונה

ישראל אוחיון