שימו לב ותתחילו להתרגל: כך יראו השטרות החדשים

בנק ישראל הציג אמש את השטרות החדשים בערך של מאה שקלים ועשרים שקלים, בהמשך יפורסמו סימני הביטחון המשולבים בהם
שימו לב ותתחילו להתרגל: כך יראו השטרות החדשים

לקראת כניסתם למחזור של השטרות החדשים בערך של 20 ש"ח ו-100 ש"ח, השלישי והרביעי בסדרת השטרות החדשה, מתקדם בנק ישראל בהיערכות הנדרשת להשלמת החלפת סדרת השטרות. יש לציין כי מאז הנפקתו של שטר 200 ש"ח החדש, בחודש דצמבר 2015, הוחלפו כמתוכנן, כבר למעלה ממחצית מהשטרות בערך זה במחזור.
no-credit_______3
השטרות החדשים צפויים להציג את דמויותיהן של שתי משוררות, רחל המשוררת ולאה גולדברג. רחל המשוררת תופיע על השטר בערך של 20 שקלים וכמו כן יופיע ציטוט משירה "כנרת", צבעו יהיה אדום. על השטר בערך של 100 שקלים תופיע לאה גולדברג בצידו האחד וכן קבוצת איילות. צבאו יהיה כתום.
no-credit_______2
במסגרת ההיערכות המקדימה להשקתם של העריכים השלישי והרביעי בסדרת השטרות החדשה מסר הבנק, במהלך חודש דצמבר 2016, דוגמאות ראשונות של השטרות ליצרנים, ספקים ומפעילים של מכונות ממכר, ספירה ומיון הנדרשים לכייל את המכונות שברשותם לקליטת השטרות החדשים. בנק ישראל ממשיך להשקיע מאמצים רבים במסירת מידע וסיוע לגורמים המקצועיים על מנת לאפשר להם להיערך מבעוד מועד מבחינה טכנית ותפעולית ולהעניק לגורמים אלו זמן ארוך מספיק, על פי בקשתם, לכיול המכונות שבאחריותם.no-credit_______4_0
במשך תקופת החלפת סדרת שטרות זייפנים וגורמים עבריינים מנסים להפיק רווחים אסורים על ידי הפצת העתקי ותצלומי שטרות תוך ניצול חוסר היכרותו של הציבור עם השטרות החדשים ועם סימני הביטחון שלהם. משכך מזמין הבנק את הציבור ללמוד על שטרות הסדרה החדשה ועל סימני הביטחון המשולבים בהם, הזהים לכל השטרות החדשים, באתר הבנק ובאפליקציה הסלולרית.

בהמשך, יפרסם בנק ישראל פרטים נוספים בדבר מועד השקת שני העריכים הנוספים, סימני הביטחון המשולבים בהם, וכן לוחות הזמנים להחלפת השטרות הקיימים בשטרות החדשים בבנקים המסחריים ובבנק ישראל.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך