חדשות אשדוד

מנחם גלילי שובר שיא חדש של רוע ורשעות

מנחם גלילי שובר שיא חדש של רוע ורשעות

מסתבר שאין גבול לרוע ולאכזריות, בכל מה שקשור לעיתונאי מנחם גלילי. בכל פעם הקומבינטור האשדודי שובר שיא שלילי חדש, ובשבוע החולף חצה את כל הקווים לאחר שהתנפל בבית המשפט השלום בקריית גת, על ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ואמר לעברו מילים קשות: "שאלוהים ישלם לך וישלם לך עוד". לא צריך להיות פרשן גדול כדי להבין למה התכוון גלילי באמירה המכוערת שלו. לאחר שראש העיר איבד לפני מספר שנים את רעייתו האהובה מרים ז"ל ממחלה קשה, גלילי לא רק שאינו מביע צער, אלא עושה בדיוק את ההיפך. ד"ר לסרי נותר המום מול האמירה הבלתי נסבלת של גלילי, ואנשים שנכחו באולם מספרים כי ראש העיר היה קרוב להזיל דמעות, מאחר וגלילי חצה את כל הקווים, ובעצם פגע גם במרים ז"ל. השופט משה הולצמן, ראה אף הוא בחומרה את התנהגותו של גלילי, והוציא אותו מהאולם למשך 10 דקות, מהלך חריג מאוד באולם הדיונים.

כך או אחרת, גלילי ספג מהלומות נוספות בבית המשפט, לאחר שראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, עלה לדוכן העדים ובעדות דרמטית, עם לא מעט גילויים חדשים, חשף מה הוא עבר בשנים האחרונות מול ניסיונות הסחיטה והאיומים לכאורה של עורך העיתון המיושן.
ד"ר לסרי אמר בתחילת עדותו: "צריך לחלק את מערכת היחסים שלי עם משפחת גלילי לשלוש תקופות. תקופה אחת של לפני הבחירות בשנת 2009, שבה היו יחסים טובים בינינו לבין משפחת גלילי. תקופה שנייה היא בין הניצחון שלי בבחירות, בבחירה שלי לרשות העיר, ואז בערך בקיץ 2010, פחות או יותר, זו התקופה שנתבקשתי כל מיני בקשות למען משפחת גלילי ולא נעניתי להם, ואז קיץ 2010 והלאה עד היום, זה התקופה השלישית שבה יש רדיפה אישית שלי בעיתון, באופן ברור, חד משמעי, לא מוטל בספק. אלה שלוש התקופות".

"עושים שימוש בכלי תקשורת כדי לסחוט ראש עיר בישראל"
ד"ר לסרי תיאר בצורה ברורה את הסחיטה לכאורה שעבר לאורך השנים מצד גלילי: "סחיטה מול איש ציבור, זה לא לשים לו אקדח אמיתי על הרקה, סחיטה יכולה להיות עבור אדם שיש לו כלי תקשורת, גם בשימוש בפגיעה באותו כלי תקשורת כדי לפגוע בתדמיתו של אותו איש ציבור. אני רופא במקצועי, אני עזבתי את הרפואה כדי לשרת את הציבור, ואני רוצה שהציבור ישפוט אותי בהגינות. אם אני עושה דברים לא תקינים, שאזכה לביקורת. אם אני עושה דברים טובים, אולי לא מחמאות, אבל להביא אותם לידי ביטוי. הציבור יודע עלי באמצעות העיתונים, בין היתר, ואני מצפה שאקבל יחס הוגן. כשאני נתקל בעיתון שלא נותן יחס הוגן, שמבקש ממני בקשות אישיות עבורו ועבור משפחתו, זה ניסיון סחיטה. מדובר ברדיפה אישית שלי ושל ילדיי, בני משפחתי, לפגוע בזכרה של רעייתי שנפטרה, לחפש מתחת לפנס במה אני לא בסדר, לשלוח שאילתות בכמות ובמספר ובתוכן שלא סבירות ולא הגיוניות. עושים שימוש בכלי תקשורת כדי לסחוט ראש עיר בישראל. אני מרגיש נסחט עד היום. אין לי הסבר לפער העצום בין התפקוד שלי לבין מה שהעיתון כותב עלי עד היום, חוץ מהעובדה שיש כאן שנאה אישית ורדיפה אישית. המקור שלה לכך שלא נעניתי אז לבקשות שלו".

"גלילי אמר – אני הורדתי את צילקר, אני אוריד גם את לסרי"
ד"ר לסרי אמר עוד: "אני שומע לא מאדם אחד שמנחם גלילי מתבטא אין ספור פעמים: 'אני יוריד אותו, הוא לא יהיה ראש עיר, אני אגרום לו לא להיבחר, אני הורדתי את צילקר ואוריד גם אותו'. הוא אומר זאת גם היום, מאיים שהוא יצליח להוריד אותי. הכל נובע מכך שעמדתי בפני אותם לחצים ולא נכנעתי לבעל עיתון, למרות היותי איש ציבור שצריך להיות חרד לתדמיתו ולרייטינג שלו, לא נכנעתי וידעתי שאני אשלם את המחיר בצורת אותן כתבות שנמשכות עד עצם היום הזה. יש תיק שעכשיו מתנהל בבית המשפט בבאר שבע עם שלוש תביעות דיבה מדגמיות שהגשתי נגד גלילי. יכולתי לתבוע עוד תביעות דיבה, אבל בחרתי להתעסק בעשייה. אני מותקף פעם אחר פעם רק בשל העובדה שלא נכנעתי לניסיונות הסחיטה והאיומים של מנחם גלילי ואני גאה על כך. אני מנצל את זכותי בהליכים אזרחים כדי לגרום לכך שיתנו את הדין על כך".

dg

מה הקשר בין מנחם גלילי לעו"ד רונאל פישר?
ד"ר לסרי מתאר בבית המשפט את הקשר המוזר לכאורה שהיה בין משפחת גלילי לעו"ד רונאל פישר, המתמודד בימים אלה בפני כתב אישום חמור ביותר. ד"ר לסרי: "ישנו גם הליך פלילי המתנהל נגד מנחם גלילי ואני שמח על כך. התלונה הראשונה נסגרה בלי שהוזמנתי לעדות. מוגשת תלונה של ראש עיר שטוען שנסחט באיומים על ידי גורם שלישי, עו"ד אבי הלוי ועו"ד אשר חפוטה, והמשטרה לא מזמינה אותי לעדות, ופתאום כתוצאת מחשיפת הפרשייה של רונאל פישר, אותם עורכי דין מתלוננים איך יכול להיות שלא מזמינים את ראש העיר לעדות, סוגרים תיק בלי לשאול שאלות את ראש העיר. ומי העו"ד של משפחת גלילי? זה עו"ד רונאל פישר. זה מעורר תמיהה. ואז המתלוננים מקבלים הודעה שאכן הם צודקים ותפתח חקירה ואני מוזמן לתת עדות לחקירה. למיטב ידיעתי, הם נחקרו באזהרה ואני נותן את העדות שלי ואנשים נוספים מוזמנים לתת את העדות. בסופו של דבר, כפי מה שנאמר לי, הם מקבלים הודעה על סגירת התיק בחוסר אשמה, ושני עורכי הדין אבי הלוי ואשר חפוטה מגישים ערעור על סגירת התיק מחוסר אשמה. למיטב ידיעתי, הערעור עדיין בהליך. כלומר, האפשרות פתוחה ויכול להיות שכן יוגש בסופו של דבר כתב אישום פלילי נגדם. אלה העובדות וצריך לציין אותם".

"הרגשתי שיש סכנה לחיי"
ד"ר לסרי חתם את עדותו, שנמשכה קרוב לארבע שעות (!) עם כותרת משמעותית: "התחלתי להרגיש שנחצה קו אדום, התחלתי להרגיש שיש איום גם על חיי מצד מנחם גלילי ונקטתי בפעולה הבאה. יצרתי קשר עם סגן ניצב שמעון פורטל, שהיה מפקד ימ"ר לכיש, שהיום מפקד תחנת אשדוד, אמרתי לו שאני רוצה לפגוש אותו. הצגתי בפניו כתבה אחת משמעותית שנכתבה נגדי (דוקטור או דיקטטור) ואמרתי לו – אתה יודע שגלילי רודף אותי, כותב עלי כתבות קשות ומשמיצות. אני מטפל במישור האזרחי, לא התלוננתי במשטרה אני מגיש תלונות דיבה, אבל כאן אני מרגיש שנחצה קו אדום. אני שומע מהתבטאויות שלו בפני אנשים שבאים אלי שאומרים לי: 'גלילי שונא אותך ברמה שאתה צריך לדאוג לחייך ושלא יפגע בך אישית'. אמרתי לשמעון פורטל שאני רואה בזה סכנה ואיום ממשי, פורטל אמר לי שהוא שמע ורואה, וזה נראה מאוד מפחיד. הוא אמר לי: 'יש לך את הטלפון שלי, ואם אתה מרגיש משהו בסביבה שלך, משהו שמסכן את חייך, תודיע מיידית ואנו נמשיך לפקוח עין'. הוא שאל אם יש לי מצלמות סביב הבית, אמרתי שכן. אבל בהחלט ראיתי בכתבה הזאת חציית קו אדום ופגיעה אישית ואיום".
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

שלא תשכחו: בלילה בין שבת לראשון שעון הקיץ יגיע לסיומו ויונהג בישראל שעון חורף

משה סידי

גבר כבן 57 שנחבל בראשו פונה לבית החולים אסותא במצב אנוש

משה סידי

רוכב אופנוע התנגש בעמוד

משה סידי