מילים יקרות: האם המתמודד האשדודי מהאח הגדול שכינה שוטרים בתור נאצים יודח ?

ארגון נשות השוטרים והסוהרים פנה למנכ"ל "קשת" אבי ניר בדרישה שיביא להדחתו של אנדל קבדה. "לא ייתכן כי אדם יכנה כך את שוטרי ישראל והעניין יעבור לסדר היום"
אנדל קבדה מהאח הגדול: "בגיל 15, 5 שוטרים פירקו אותי במכות"

עיתון הארץ מפרסם הבוקר כי ארגון נשות השוטרים והסוהרים בישראל דורש את הדחתו של אנדל קבדה, מתמודד ממוצא אתיופי בעונה הנוכחית של "האח הגדול" כיוון שכינה שוטרים "נאצים" במהלך אחת ממשימות התוכנית. המשימה דרשה מהמתחרים ללבוש מדי שוטרים, אך קבדה סירב. בעקבות ההתבטאות, דרשה מנכ"לית הארגון, אביגיל שררה, ממנכ"ל קשת אבי ניר שיביא להדחתו של קבדה מהתוכנית.

שררה כתבה במכתב שהעבירה לניר כי "כמנכ"לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים, אשר מייצג עשרות אלפי שוטרים וסוהרים באמצעות בני משפחותיהם, אני מבקשת להעביר אליך את מחאתנו החריפה כנגד דבריו של קבדה ולבקש ממך לפעול בנושא. לא ייתכן כי בשעת צפיית השיא בערוץ המרכזי בישראל יכנה אדם את שוטרי ישראל בשם נאצים, והעניין יעבור לסדר היום ללא כל תגובה או מעשה".

במכתבה דורשת שררה כי הזכיינית תפרסם התנצלות על דבריו של קבדה ותדיח אותו באופן מיידי מהתוכנית. בהמשך כותבת שררה כי "אנו דורשים ומצפים מכם לפעול באופן מיידי למען העברת המסר, כי כבודם של שוטרי ישראל אינו הפקר וכי לא תיתנו יד להשמצות ונאצות מן החמורות ששמענו בשיח הציבורי כנגד שוטרים".
בין משטרת ישראל ל"קשת" נרשם לאחרונה סכסוך קל כאשר אדיר מילר, שצחק על המשטרה בתוכניתו "צומת מילר", דבר שהוביל לביטול הופעה של מילר בפני שוטרים.

ב"קשת" מפנים לא מעט זמן ומשאבים לטובת קידומו של קבדה במהלך העונה החולפת. הן על ידי זמן מסך רב שהוא מקבל במהלך העונה והן על ידי כתיבה ועדכונים תכופים לגביו באתר "מאקו".

 מהפקת "האח הגדול" נמסר בתגובה: "דבריו של אנדל הובאו לשידור כפי שנאמרו בשל המחויבות להביא למסך ייצוג נאמן של האירועים המתרחשים בבית במהלך השבוע. במקביל שודרו גם הסתייגויות הדיירים מאמירתו. בנוסף, מנחי התכנית ציינו לאחר שידור הקטע כי "הפקת 'האח הגדול' מגנה אמירות קיצוניות כלפי כל קבוצה או ציבור וגם כלפי המשטרה".
 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך