מרץ 3, 2021
חדשות אשדוד

כך העוזרת האישית של עו"ד רונאל פישר הפלילה אותו

ע', העוזרת האישית של עו"ד רונאל פישר, הפכה לעדת מדינה, ובדיון האחרון בבית המשפט, חשפה כיצד פישר והקצין המושחת ערן מלכה עקצו את אלון חסן, שלא נשאר חייב…

ע'  היא אחת הדמויות המרכזיות במשפטו של עו"ד רונאל פישר. היא העידה בשבוע שעבר בקול שקט, עצור. היא נראתה כבויה. המעמד הזה של הפללת המעסיק אינו פשוט. בייחוד כשתנאי הישיבה באולם ממקמים אותו ממש מולה בקו ישר. ולמרות זאת, קשר עין לא ממש נוצר ביניהם. ע' תיארה גם את חקירותיה במח"ש לאחר שנעצרה בסוף אפריל 2015. "הקאתי, התעלפתי", סיפרה, כשלא ברור אם זו הייתה תגובתה הטבעית או עצה שקיבלה מהנאשמת הנוספת בתיק, עו"ד רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב ושותפתו של פישר לאחר פרישתה.

"את מגנה על כולם, וכולם שמים עלייך זין, ומה יהיה עם ההורים שלך", כך סיפרה ע' שכנעו אותה החוקרים לשתף פעולה, וגם הוריה גויסו למשימה זו במשרדי מח"ש בירושלים. "אבא שלי אמר שאני צריכה לחתום על הסכם, ושאני צריכה לבחור בין המשפחה הביולוגית שלי ובין המשפחה של רונאל ורותי", סיפרה ע'.

את מה שקרה בקפה גרג באשדוד ב־3 ביולי 2014 ראתה כל מדינת ישראל. אלון חסן מעביר את תיק המזומנים לעו"ד רונאל פישר, וזה יוצא ונעצר במקום. באותה עת ממתינה ע' בסמוך, ברכב שאמור להחזיר את פישר ואת השלל לתל אביב.

עדותה בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בירושלים בפני השופט משה סובל נפתחה בסיפור המעשה שהוביל למעצרים באשדוד, של הבוס שלה וגם שלה. באולם נפגשו השניים: הוא על ספסל הנאשמים, היא על דוכן העדים. ואחריה יעלה לדוכן ע' נוסף: ערן מלכה. עד המדינה הבא, קצין המשטרה שיחד עם פישר הקים את הסטארט־אפ הפלילי הנטען בכתב האישום, שלפיו מלכה הדליף מידע לפישר, וזה סחר בו עם לקוחותיו. אחד מהם היה אלון חסן. אלא שחסן לא היה לקוח רגיל. חסן הגיב לפח שנטמן לו בפח נגדי, ושיתף פעולה עם המשטרה בהפללה מתועדת ומצולמת של פישר.

חסן הגיע למשרד של פישר אחרי הכתבה עליו בערוץ 2, כדי לבדוק אפשרות שפישר יטפל בתביעת דיבה נגד הערוץ.

התובעת קרן אלטמן: "מה רונאל ידע מערן על חסן?"

ע: "שמתנהלת חקירה בעניינו. רונאל ביקש מערן מידע על החקירה".

אלטמן: "מה היתה התוכנית?"

ע': "היו שני תיקים במשטרה שהמשטרה לא התכוונה לחקור. ורונאל אמר לחסן שהם כן עומדים להיחקר בלהב 433".

אלטמן: "ולמה רונאל הציג לו את המיצג הזה?"

ע': "כדי להלחיץ את חסן. ידעתי שערן אמר לרונאל שהתיקים סגורים, אבל רונאל אמר שיציג לאלון מצג שהוא סגר את התיק כדי שישלם לו".

אלטמן: "ומה רונאל יעשה עם הכסף?"

ע': "יחלק בינו לבין ערן".

%d7%97%d7%a1%d7%9f-1

זו אחת הטכניקות שפיתחו מלכה ופישר. הקצין יודע על תיק שעומד להיסגר, ואולי הוא עצמו תורם לסגירתו. החשוד לא יודע, הוא בלחץ אדיר ומוכן לעשות הכל כולל הכל כדי שהתיק ייסגר. כך רכש לו רונאל פישר את המוניטין כסוגר תיקים, והיו אפילו קליינטים שנטשו את סניגוריהם כדי לעבור אליו וליהנות מהשירות האולטימטיבי. לא רק ייצוג בשימועים ובדיונים בבית המשפט, אלא הגביע הקדוש בעצמו: סגירת התיק.

"השמן" זה היה הכינוי של חסן בשיחות הווטס־אפ ובמיילים שהוחלפו במשולש מלכה, פישר ו־ע', השולה זקן של פישר לתיאומים המפוקפקים. "ערן ורונאל נתנו הנחיות למחוק את ההודעות באייפון. היינו מוודאים שכל אחד מוחק את ההודעות בתקופה שעובר בינינו מידע", אמרה ע', שאכן מחקה, אבל לא את הכל, והותירה עקבות מפלילים. "רונאל ידע שלא מחקתי את ההודעות של היומיים האחרונים", אמרה.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

תושב אשדוד הגיע לביתו של הרב קנייבסקי עם סכין וביקש להעביר "מסר" לרב

משה אלבז

בתי הכנסת באשדוד שומרים על ההנחיות

צוות האתר

חשש כבד מהסלמה בעולם הפשע: עשרות רובי תבור נגנבו הלילה ממטווח באשדוד

משה אלבז