ינואר 28, 2022
חדשות אשדוד

באשדוד מתכוננים לירי טילים ולרעידת אדמה

ועדה בראשות מנכ"ל העירייה, אילן בן עדי, התכנסה לישיבתה הרביעית כאשר סדר יומה של הועדה עסק בהתגוננות מפני טילים ורעידת אדמה

ועדת מל"ח בראשות מנכ"ל העירייה התכנסה היום לישיבתה הרביעית והאחרונה שנת 2016. על סדר יומה סיכום השנה, היערכות למתן מענים לתרחיש ייחוס ותרגיל שיתקיים במהלך שנת העבודה הקרובה. תרחישים אפשריים עוסקים ברעידת אדמה ובהתקפת טילים מסיבית על מדינת ישראל.  דגשים על החוסן הקהילתי.

אגף הביטחון העירוני ממשיך להכין את העורף האזרחי באשדוד לאירועי חירום אפשריים, בהתאם לתרחישים שמנפיק פיקוד העורף. אשדוד מוכרת ביכולת התפקודית שלה בחירום ובהיערכותה האופטימלית לתרחישים שונים, בהתאם למאפיינים העירוניים. יחד עם זאת, אשדוד מפתחת כעת מודל תפקודי חדש הנשען על חוסן קהילתי, מתוך הניסיון המצטבר וההבנה כי אזרח עצמאי היודע לתפקד בעת חירום, מחזק את החוסן הקהילתי ומאפשר מתן מענה מיטבי לחוליות החלשות בחברה.
   
בישיבתה האחרונה לשנת העבודה הנוכחית, סיכם מנהל אגף הביטחון מר אריה איטח את השנה וסקר את סך הפעולות שנעשו ע"י כל הגורמים במל"ח. בשנה זו נערכו תרגילים שונים ובהם גם תרגילים ייחודיים כדוגמת "נחשול כחול" המדמה צונאמי, תרגיל חוצה לילה, תרגיל פתיחת תר"ח מרחבי (תחנת ריכוז חללים) והפעלת צוותי סע"ר, תרגיל פינוי בית הדר, תרגיל מוסדות חינוך ושבוע עורף לאומי. כמו כן התכנס באשדוד שולחן עגול של משרד ראש הממשלה שעוסק בחוסן הלאומי ובבניית החוסן הקהילתי.

התרחישים האפשריים לחירום מדברים על רעידת אדמה בדרגת הרס גבוהה או על התקפת טילים על ישראל ופגיעה מסיבית בריכוזי אוכלוסייה. תרחישים אלה מחייבים לא רק היערכות ברמה התפעולית-מוניציפלית אלא גם הכנת העורף האזרחי להתנהלות עצמאית באופן המיטבי האפשרי. "מוכנות העורף למצב חירום פירושו שכל תושב יהיה ערוך ברמת התא המשפחתי, כל אחד ידע מה עליו לעשות בחירום, כאשר המרחב המוגן נקי וזמין, כל הציוד הנדרש בהישג ידו והוא יכול להתנהל עצמאית מבלי להיות תלוי בגורמי סיוע אחרים" נאמר בישיבה. הקב"ט ציין כי במושגי תורת החירום, מצב זה מוגדר כמסוגלות אזרחית ואליה עלינו לשאוף.

מפקד נפת לכיש, סא"ל מרקו אזואלוס, פירט את תכנית עבודת הנפה והמחוז ובתוך כך ציין את השריפה הגדולה שהיתה לפני שבועיים בחיפה. "75,000 איש פונו מאזורי השריפה" הם ציינו והדגישו את היקף המפונים חסר התקדים בישראל. "יחד עם זאת רק אחוז אחד מהם, קרי כ-750 איש, נזקקו למרכז פינוי ורק מחצית מהם, כלומר חצי אחוז (350 איש) נדרשו לסידור לינה". משמעות הנתונים היא גילויי העצמאות של תושבי חיפה והפתרונות שמצאו לעצמם מבלי להיזקק לגורמי סיוע.

מנכ"ל העירייה מר אילן בן עדי סיכם את הישיבה במתן דגשים על נושא החוסן. "מסוגלות ומוכנות בסיסית של התושבים כפועל יוצא של החוסן הקהילתי היא מהנושאים החשובים ויש להעמידם במרכז המוכנות שלנו" אמר.
צילום: דוברות עיריית אשדוד.
%d7%a2%d7%95%d7%a8%d7%a3%20%d7%91%d7%97%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%9d

צילום תמונה ראשית: אתר פיקוד העורף.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com




כתבות שאולי יעניינו אותך

תושב השפלה בעשור הרביעי לחייו נפטר באסותא אשדוד בעקבות סיבוכים של מחלת הקורונה

משה סידי

הילדה התעוררה, הבחינה בשריפה והצילה את משפחתה

משה סידי

הולכת רגל נפגעה בתאונה

משה סידי