המתמחים הראשונים של ביה"ח באשדוד

בית החולים הציבורי אסותא אשדוד יפתח את שעריו במחצית השנייה של 2017, אולם המתמחים הראשונים כבר החלו את עבודתם בבית החולים במודל הכשרה ייחודי
בית חולים אסותא אשדוד

בית החולים הציבורי אסותא אשדוד יפתח במהלך המחצית השנייה של 2017, אולם המתמחים הראשונים כבר החלו את עבודתם השבוע. באסותא הוחלט לגבש מודל ייחודי, לפיו המתמחים יגויסו כבר מעכשיו לתחילת עבודה בבית החולים באשדוד, ויעבדו בפועל בבתי חולים ציבוריים אחרים עד למועד פתיחת בית החולים.

ד"ר עופר חן, סגן מנהל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, האחראי על תהליך גיוס המתמחים, מסביר את מודל ההעסקה הייחודי: "המתמחים הראשונים שגייסנו למגוון מקצועות ותחומים מתחילים בימים אלה את עבודתם במרכז הרפואי איכילוב, שם הם יעבדו כרופאים על-תקניים, כלומר רופאים שלא תופסים לאיכילוב תקן, והם למעשה מתחילים את דרכם המקצועית כרופאים בהשאלה".

"מדובר על מצב בו כולם יוצאים מורווחים", מוסיף ד"ר חן. "בית החולים באשדוד יקבל את המתמחים כשהם מנוסים ולאחר שכבר עברו חלק משמעותי ממסלול ההכשרה, איכילוב מקבל מתמחים נוספים מעבר לתקנים שלהם והמתמחים שרוצים להבטיח את מקום ההתמחות שלהם באשדוד לא יאלצו להמתין בבית עד לפתיחת בית החולים, אלא יתחילו  את הליך הכשרתם המקצועי בבית חולים מוביל".

השבוע הוחתמו חמישה עשר מתמחים ראשונים שישובצו במחלקות השונות באיכילוב, ובקרוב צפויים לחתום מתמחים רבים נוספים. במקביל, מתנהלים מגעים מתקדמים עם בתי חולים נוספים, מתוך מטרה להכשיר ולקדם את הרופאים שלנו עד למועד פתיחת בית החולים. לדבריו של ד"ר חן, כל המתמחים ישמרו על רצף ההתמחות שהתחילו בבתי החולים האחרים וימשיכו אותו באשדוד.

bsgib6uk

בימים אלה מתנהלים באינטנסיביות תהליכי הגיוס לקראת פתיחת בית החולים באשדוד, כאשר הדגש בשלב זה הוא על מנהלי מחלקות, רופאים בכירים, מתמחים וצוותי סיעוד. בית החולים, שישרת 250 אלף מתושבי אשדוד וכ- 250 אלף תושבים נוספים מהערים הסמוכות, צפוי ליצור  1,200 מקומות עבודה חדשים מהם 200 רופאים ו- 500 אחיות. במהלך השנה הקרובה, ולקראת פתיחת בית החולים, יחל גיוס של עובדים נוספים, ביניהם צוותים ממקצועות הרפואה, עובדי כוח עזר רפואי, עובדי מנהלה, ועוד.

בית החולים הציבורי אסותא אשדוד יספק מגוון רחב של שירותים רפואיים למבוטחי כל קופות החולים, ביניהם גם חדר מיון, חדרי ניתוח, טיפול נמרץ, מחלקות אשפוז, מחלקת יולדות, מכון אונקולוגי, מכונים ומרפאות. קמפוס בית החולים יתפרס על פני 70 דונם, מתוכם שטח בנוי של כ- 70 אלף מ"ר, הכולל מבנה אשפוז מרכזי בן 5 קומות, ומבנה נוסף למכונים ומרפאות בן 4 קומות, בנוסף לקומת קרקע ול- 2 קומות תת קרקעיות בשני המבנים. המיגון בבית החולים יאפשר המשך פעילות שוטפת גם בחירום.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך