חדשות אשדוד

אשדוד מובילה במספר התלמידים בתוכנית הסייבר

אשדוד מובילה במספר התלמידים בתוכנית הסייבר

לוחמה והגנת סייבר הינן האתגרים החדשים עימם לומדת מדינת ישראל להתמודד, ישנה חשיבות עליונה בקידום וטיפוח כוח אדם איכותי שידע לענות לאתגרים אלה, וכאמור, ישנה מודעות לכך שעל הכשרה זו להתחיל כמה שיותר מוקדם. בימים אלה החלה שנת לימודים נוספת של תוכנית "מגשימים" ולצד ההיענות הגדולה שהייתה בשנה שעברה ובכלל הולכת וגדלה בשנים האחרונות בקרב אוכלוסיית בני הנוער בארץ משקיעות הרשויות מאמצים רבים במטרה לשלב את הנערות והנערים בתוכניות מובילות העוסקות בנושא.התוכנית המובילה כיום הינה תוכנית מגשימים  שהוקמה ע"י המרכז לחינוך סייבר של קרן רש"י ופועלת במספר רב של רשויות בארץ.  והתוכנית כוללת לימודים  במשך שלוש שנים, כאשר שנו תהליך סינון קפדני המבטיח את התקבלותם של הטובים והטובות ביותר.

בשנים האחרונות אשדוד היא המובילה במספר התלמידים המתקבלים לתוכנית ולפני כשבוע נפתח מחזור תשע"ז והנתונים מוכיחים שאשדוד עומדת בראש התוכנית עם מספר החניכים הגבוה ביותר.

תשע"ז ממשיכה במגמת העלייה והשנה 75 תלמידים  הצטרפו לתכנית הסייבר הלאומית מתוך מאות אשר ניגשו למבחני הקבלה שהיו במהלך סוף שנת הלימודים תשע"ו. גם השנה אשדוד מובילה מספר המשתתפים  הגבוה ביותר בהשוואה לכלל הרשויות הלוקחות חלק בפרויקט. הישג נוסף וגם הוא הגבוה ביותר בארץ , מחצית מהמשתתפים הינן נערות וגם בכך אשדוד צועדת ראשונה  .

תכנית הסייבר הלאומית "מגשימים" הוקמה על ידי קרן רש"י, משרד הביטחון ומשרד ראש הממשלה בשותפות עם מפעל הפיס, חברת ECI , קרן אדליס, קרן שוליך, קרן דוידסון וקרן דניאל  ב 2011, במטרה  לפתח את כישורי המחשב והסייבר בקרב בני נוער בעלי יכולת גבוהה ונטייה לתחום המחשבים,  להגדיל את איכות וכמות מאגר התלמידים המתמיינים ליחידות הסייבר והטכנולוגיה בצה"ל, ובהמשך – .גם באקדמיה ובתעשיית ההיי טק בישראל ובעולם

כ-140 תלמידים תושבי העיר לוקחים חלק בתוכנית ובמהלך שלוש שנות הלימודים הם לומדים על עולם הסייבר לצד הרצאות ופעילויות אינטגרטיביות ותכנים בנושא חינוך וערכים בשני מפגשים שבועיים. תכנית הלימודים מגוונת מאד וכוללת שיעורים פרונטליים, לימוד עצמי ותרגול. החניכים לומדים בכיתות עם מדריך צמוד המשמש מנטור ולצידו אח בוגר שמלווה וחונך אותם לאורך הדרך ומלמד אותם את סודותיו הקטנים והכמוסים של המקצוע.

בנוסף, אחת המטרות החשובות של "מגשימים" הינה שילוב, קידום וחיזוק המין הנשי בעולמות הסייבר והמחשבים. לאור העובדה כי תחומי ההיי טק והמחשבים דלים בנשים ואינם נחשבים מקצועות "נשיים", במגשימים עושים הכל כדי לעודד הרשמה של בנות לתכנית, כך שתוכלנה בבוא היום להשתלב בלימודים גבוהים במקצועות אלה ולאחר מכן בתעשייה עצמה. נכון לעכשיו מעט מאוד בנות נרשמות לעומת נרשמים בנים, ובתכנית רואים זאת ערך עליון למצוא פתרון לבעיית הייצוג הנשי בתחומים אלה.

שגיא בר, מנכ"ל המרכז לחינוך סייבר של קרן רש"י מוסיף: "שנה חדשה נפתחת במוקד הלימוד של תכנית "מגשימים" באשדוד, עם תוספת איכותית של חניכים מצטיינים וסקרנים ללמידת עולם הסייבר. אנו מברכים על שיתוף הפעולה הפורה עם עיריית אשדוד ושמחים להוביל ביחד את חינוך דור הסייבר הבא!"
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

במקום לעקור שיניים, הטריד מינית

שי מלול

הכינו את המטריות: הסערה חוזרת בסופ"ש

משה אלבז

עצב גדול: הרבנית מדלן מזל פינטו נפטרה

ישראל אוחיון