כללי

״בחמאס נערכים למערכה חדשה״

מפקד פיקוד הדרום, האלוף איל זמיר הדרום דיבר הבוקר (רביעי) במועצת התנועה הקיבוצית, במסגרת ציון 70 שנה לעלייה לקרקע של 11 הנקודות בנגב ואמר כי "חמאס מנצל את השקט להתעצמות מחודשת ונערך למערכה חדשה מול ישראל".

"מבצע 11 הנקודות הוא מבצע היסטורי בעל חשיבות ממעלה ראשונה שקבע את גבולות ישראל בנגב. המבצע כלל ערכים ועקרונות – תחבולה, נחישות ודביקות במשימה, הקרבה אישית, שיתוף פעולה בין ארגונים ותנועות שונות למען הקמת מדינה לעם היהודי בארץ ישראל. ערכים ועקרונות שצה"ל משתמש בהם גם היום".

עוד הוסיף אלוף הפיקוד כי: "הנגב הצפוני לא היה כלול בתוכנית החלוקה במדינה היהודית. היישוב הבין שהוא צריך להשפיע על המציאות במעשים. החזון הציוני יבוא למימוש לא במילים ובנואמים אלא במבחן השינוי המעשי. כשיש כיוון ויעד – הכל יכול להתהפך לטובה".

בהמשך דבריו, האלוף זמיר התייחס לאתגרים הביטחוניים של הפיקוד בראשותו: "בעשור האחרון מאז שפונו יישובי גוש קטיף ויציאת צה"ל מעזה מרצועת עזה, יצאנו לשלושה מבצעים ברצועה נגד ארגוני הטרור ובראשם החמאס. השנתיים האחרונות מאז תום מבצע צוק איתן הינן השנתיים השקטות ביותר יחסית לעשורים האחרונים. תקופה זו מנוצלת לחיזוק ההתיישבות בנגב ולקליטת משפחות חדשות.

"החמאס שספג פגיעה קשה במבצע צוק איתן מרוסן, אך לצערנו במקביל במקום לדאוג לאוכלוסייה אזרחית בעזה הוא מנצל את התקופה הזאת להתעצמות מחודשת והכנות למערכה חדשה. החמאס הוא אויב בעל אידיאולוגיה איסלאמיסטית קיצונית השוללת את זכות קיומה של מדינת ישראל. צה"ל ופיקוד הדרום לא יאפשרו לארגוני הטרור בעזה ובראשם החמאס לפגוע בישראל ובאזרחיה. אנחנו נגיב על כל פגיעה כזאת בעוצמות הנדרשות בהתאם להערכת המצב. אין לנו כוונות ליזום וכל עוד יישמר השקט – תשמר היציבות משני עברי הגבול.

"לצד הרצון והתקווה להאריך את תקופת השקט אנחנו ממשיכים לתת מענה לאיומים הפוטנציאלים מעל הקרקע ומתחת לפני הקרקע. נערכים עם כוחות רבים סביב רצועת עזה על מנת לספק בטחון ליישובים. במידה ותפתח מערכה נפעל מהר, בעוצמה הרבה העומדת לרשותינו, תוך חיזוק מאמץ הגנה רב מימדי ומאמץ התקפי רחב המשלב תמרון ואש על מנת לממש את המטרות שיוטלו עלינו. האחריות על התוצאות הקשות שיוטלו על רצועת עזה תוטל על החמאס. השילוב בין המנהיגות הצבאית למנהיגות האזורית הם המתכון לחוסן לאומה כולה. המבחן להתמודד במצבי קיצון הוא מאמץ משותף".
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

פרסום ושיווק באינסטגרם דברים שחשוב לדעת

צוות האתר

בית עם תינוק? כך תתכוננו להדברה

צוות האתר

מבצע אפריל הדפסה על מוצרים- הזדמנות לעשות לימונדה מלימונים

צוות האתר