בית המשפט החליט: העירייה תמשיך לקדם ההליכים להקמת קריה אקדמית

יחיאל אבו הגיש בקשה לצו מניעה דחוף שימנע מהעירייה לקדם הליכים להקמת קריה אקדמית באשדוד. בדיון שהתקיים היום בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר-שבע, נדחו רובן ככולן של בקשות אבו.
שלט עיריית אשדוד

כזכור, מר יחיאל אבו הגיש בקשה לצו מניעה דחוף שימנע מהעירייה לקדם הליכים להקמת קריה אקדמית באשדוד, זאת בין היתר על רקע סכסוך קרקעות בינו ובין רשות מקרקעי ישראל ועל רקע תב"ע המתגבשת בשטחי הרובע המיוחד. במסגרת זו ביקש מר אבו למנוע מהעירייה לפתוח הצעות שהוגשו במסגרת פניה שפרסמה העירייה. הוא גם ביקש לכפות על משרד הפנים והמשפטים לפקח על ההליך שמבצעת העירייה.

בדיון שהתקיים היום בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר-שבע, נדחו רובן ככולן של בקשות אבו.

לעירייה הותר להמשיך בקידום הליכים להקמת קריה אקדמית בעיר, לרבות פתיחת ההצעות שהוגשו וכן הבאת ההסכם עם הזוכה לאישור המועצה. בית המשפט גם קבע במפורש כי העמותה שתזכה רשאית להתחיל בהליכים להקמת עמותה מקומית ולקבלת אישור המועצה להשכלה גבוהה להקמת המרכז האקדמי בעיר. חתימת העירייה על ההסכם תתבצע לאחר שתוכרע העתירה שהגיש אבו.

כמו כן, מר אבו גם חויב ע"י בית המשפט בהפקדת ערבויות לשיפוי העירייה על נזקיה ככל שייגרמו עקב ההליכים בהם נקט.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך