חדשות אשדוד

2 ניסיונות חיסול בלב העיר

צילום: חטיבת דובר המשטרה

המאבק בין ארגון הפשיעה של שלום דומרני לזה של בני שלמה, עולה מדרגה, ונכנס ללב ליבה של העיר אשדוד, כאשר "כוכבים" משני צידי המתרס פועלים לחסל זה את זה.

במסגרת המאבק הבלתי מתפשר של משטרת ישראל בפשיעה החמורה, בלשי היחידה המרכזית (ימ"ר) של מרחב לכיש, בפיקודו של סנ"צ יגאל קלימיאן, סיכלו בפעם השנייה בתוך פחות משלושה חודשים ניסיון חיסול באמצעות מטען בלב שכונת מגורים באשדוד. בתום פעילות אינטנסיבית שנמשכה כחודש ימים וכללה שימוש באמצעים רבים, סוכל ניסיון לרצח במסגרת מאבק אלים בין שתי כנופיות פשיעה.

במהלך הפעילות שהתקיימה לפני שבוע וחצי, זיהו בלשי הימ"ר את החשוד המרכזי כשהוא מטמין מטען חבלה. בעת מעצרו סיכן את חייהם של השוטרים תוך שהוא מנגח את רכביהם ופוצע את מפקד הימ"ר. השוטרים שחשו סכנה ממשית לחייהם, ביצעו ירי לעבר החשוד וניטרלו אותו. מאוחר יותר נעצרו ע"י בלשי הימ"ר יתר חברי הכנופיה. היום (שני) הוגשה כנגד אחד מהם הצהרת תובע בבימ"ש השלום באשקלון. בקרוב צפויה הפרקליטות להגיש כנגדו כתב אישום בגין ניסיון לרצח.

תחילת הסיפור בתאריך ה-08.08.2014. אז החל סכסוך מתמשך בין ירין מלכיאל שעל פי החשד הינו חבר בארגון פשיעה בדרום הארץ לבין שחר איבגי וביסיק זמיר, אשר עפ"י החשד קשורים לארגון פשיעה יריב. השלושה השתתפו בקטטה בחוף הים, ומאוחר יותר תקף מלכיאל את איבגי. מאז ועד היום החלו הניסיונות לחסל את ירין מלכיאל כמעט בכל מחיר ובדרכים שונות. בסוף חודש ספטמבר האחרון הוצמד מטען נפץ גדול לרכבו של ירין מלכיאל במטרה לפוצץ אותו כשהוא בתוך הרכב. במהלך נסיעת הרכב המטען נפל על הכביש ולא התפוצץ. בלשי היחידה המרכזית של מרחב לכיש איתרו את המטען בלב שכונת מגורים ונטרלו אותו בעזרת חבלני המשטרה. שלושה חודשים מאוחר יותר, דרס שלומי איבגי במתכוון אופנוע השייך לירין מלכיאל עליו נסע אדם אחר. גם מניסיון החיסול הזה ניצל מלכיאל שלא היה באותה עת על גבי האופנוע. בעקבות אירוע זה דקר ירין מלכיאל את ביסיק זמיר בפניו מספר פעמים וגרם לו לחתכים.

לפני כחודש, זיהו בלשי ימ"ר לכיש כי החשודים ביסיק זמיר, עומר אשכנזי ושחר איבגי, התארגנו יחד עם אנשים נוספים על מנת לחסל את ירין מלכיאל. לצורך ביצוע הפשע, השלושה ארגנו רכב עם חלונות כהים אשר שימש אותם לתצפית, שני רכבים גנובים נוספים, אופנוע, מטען חבלה ואקדח. במשך כחודש, עקבו בלשי הימ"ר והתחקו אחר עקבותיהם של הכנופיה. במהלך אותה תקופה אספו חברי הכנופיה מודיעין על מלכיאל ובני משפחתו. איסוף המודיעין כלל תצפיות ומעקבים כשבמקביל מלכיאל המודע לניסיונות החיסול ובני משפחתו, נוהגים בחשדנות ובזהירות רבה בהתנהלותם. לאחרונה בלשי הימ"ר הבינו כי חברי הכנופיה מתכוונים לממש את תוכנית החיסול ולכן נערכו לכל תרחיש בפעילויות מורכבות שארכו שעות ארוכות.

unnamed2

לפני שבוע וחצי בשעה ארבע לפנות בוקר יצא לדרך ניסיון החיסול של מלכיאל. בלשי ימ"ר לכיש, אשר היו פרוסים באותה שעה בסמוך לביתו, הבחינו בעומר אשכנזי מגיע לביתו של מלכיאל על גבי רכב גנוב מסוג ניסן כשהוא עוטה על ראשו קפוצ'ון. אשכנזי ירד מהרכב, הוציא מטען חבלה מתוכו והטמין אותו בפח אשפה הסמוך לביתו של מלכיאל. בשלב זה קפצו בלשי ימ"ר לכיש מהמארב על מנת לעצור את אשכנזי ולמנוע את פיצוץ המטען וחיסולו של מלכיאל. אשכנזי לא שעה להוראות השוטרים וניסה להימלט מהמקום בעזרת הרכב, תוך שהוא נוהג בפראות ומנגח את כלי הרכב של בלשי הימ"ר אשר חסמו אותו שוב ושוב. תוך כדי ניסיון ההימלטות הוא ניגח שלושה כלי רכב, סיכן את חייהם של בלשי היחידה ואת חייהם של מספר עוברי אורח שהיו בסמוך למקום.

במהלך ניגוח הרכבים, נפגע מפקד הימ"ר סנ"צ יגאל קלימיאן ומאוחר יותר אף פונה לקבלת טיפול רפואי. כאשר חשו השוטרים כי נשקפת סכנה מיידית ומוחשית לחייהם, בוצע ירי לעבר רכבו של החשוד ולעבר החשוד עצמו ע"מ לנטרל את הסכנה והאיום.

כתוצאה מהירי של השוטרים נוטרל אשכנזי ונעצר. מאוחר יותר הובהל לקבלת טיפול רפואי, ובסוף השבוע האחרון מת מפצעיו. כוחות משטרה גדולים ממרחב לכיש, מז"פ וצוותי מד"א הגיעו לזירה וחבלן משטרתי נטרל את המטען שהוטמן בפח זמן קצר קודם. במהלך האירוע נגרם נזק לרכבי היחידה ולרכוש ציבורי. עוד באותו היום, עצרו בלשי ימ"ר לכיש את יתר חברי הכנופיה בביתם. בתום חקירה מאומצת שהתנהלה כנגדם ביחידה המרכזית של מרחב לכיש בהובלתו של רמ"ח התשאול רפ"ק משה קליין, היום (שני) הוגשה הצהרת תובע בבית משפט השלום באשקלון כנגד ביסיק זמיר. סעיף האישום המרכזי העומד כנגד הנאשם הינו ניסיון לרצח. פרקליטות מחוז דרום מלווה את תיק החקירה באמצעות עו"ד טל אדיר ועו"ד הילה דרימר.

מפקד מחוז דרום במשטרה ניצב יורם הלוי, אמר: "שוב סיכלנו פיגוע פלילי ומנענו פגיעה בחיים של חפים מפשע בלב שכונת מגורים יוקרתית בעיר אשדוד. מודיעין ממוקד ואיכותי של ימ"ר לכיש לצד פעילות מבצעית נחושה, אמיצה ומקצועית הובילו לסיכול פיגוע פלילי נוסף שהוא תולדה של מלחמות בין ארגוני פשיעה הפועלים בגזרת המחוז הדרומי, ואשר לא בוחלים בשום אמצעי בכדי להשיג את מבוקשם, גם אם מנגד עומדים חייהם של אזרחים נורמטיביים שומרי חוק.

פעילות איכותית זאת, מצטרפת לשורה ארוכה של פעילויות איכותיות של משטרת המחוז הדרומי כחלק מהמאבק הכולל בפשיעה החמורה".
מפקד מרחב לכיש במשטרה נצ"מ אלי כזרי, שיבח את פעילותה של היחידה ואמר: "פעילות בלשי הימ"ר לאורך כל ימות השנה, ובפרט בעת האחרונה מהווה נדבך משמעותי וחשוב במאבקנו המתמשך בפשיעה החמורה במרחב לכיש. ערכי היחידה, מוסר העבודה הגבוה ומקצועיות השוטרים הן אלו שמובילים את היחידה להישגים משמעותיים אשר מתורגמים להצלחות מבצעיות בשטח".

מפקד ימ"ר לכיש, סנ"צ יגאל קלימיאן שפיקד על הפעילות ואף נפצע במהלכה, ציין: "בזכות פעילות נחושה סיכלנו פיגוע פלילי בלב העיר אשדוד. רק בחודשים האחרונים סיכלה היחידה פיגוע פלילי נוסף, כשגם אז נעצרו ארבעה חשודים בעקבות כוונתם להניח מטען חבלה באשדוד. סיכול הפיגוע התאפשר בזכות פעילות מקצועית ואינטנסיבית של בלשי הימ"ר, פעילות שנמשכה כחודש ימים וכללה שימוש באמצעים טכנולוגים רבים. אנו נמשיך להילחם בפשיעה החמורה במרחב לכיש בנחישות וללא מורא".
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

סניף כשר של בני הדייג נפתח באשדוד

צוות האתר

מזג האוויר הסוער: עצים קרסו – צעיר נפצע מאבנים שנפלו

ישראל אוחיון

יצא צדיק!

צוות האתר