עונת הרחצה באשדוד נפתחה: חופי לידו והקשתות כבר פתוחים

אגף החופים משלים את היערכותו לפתיחה הרשמית של עונת הרחצה, שתהיה השנה ב-9/5/2016, ובינתיים כבכל שנה הם פותחים שני חופים. חוף לידו וחוף הקשתות יפעלו החל מיום חמישי הקרוב, 14/4/16, להנאת המתרחצים. העיקר: הקפידו להתרחץ בחופים מוכרזים ורק לעיני המצילים
משחקי ילדים בחוף הים

פגרת החורף מאפשרת לאגף החופים לתכנן ולהיערך לעונת הרחצה הבאה. השקעות רבות עושה העירייה ברצועת החוף היפה של ישראל וממשיכה לטפח את שבעת חופי הזהב שלה. הדברים באים לידי ביטוי בשיפור תמידי של תשתיות, בפרויקטים מיוחדים הפועלים לכל אורך רצועת החוף ובחופים המכרזים, בהכשרת צעירים ומתנדבים למשימות הצלה (היחידים בישראל) ובעמידה בתקנים ובמדדי חוף בינלאומיים.

גם השנה יתנוסס תו התקן הבינלאומי "דגל כחול" על כל שבעת החופים באשדוד, המציבים את אשדוד על מפת התיירות הבינלאומית. כך גם הנגשת הנכים. בכל חופי הרחצה ישנה הנגשה עד לסככות הנכים ובשני חופים עד לתוך המים, באמצעות שבילים וכסאות נכים מיוחדים. אפרופו לעניין ההנגשה, אגף החופים באשדוד פיתח מודל הנגשה מיוחד ובעזרת מתנדבים וצוות המצילים הם מגשימים את חלומם של נכים רבים ומביאים אותם לחוש את המים על גופם.

הפרויקט האוסטרלי שהושק בשנה שעברה יפעל גם השנה באשדוד, והפעם בצורה יותר משודרגת. המיזם שמכשיר צעירים למשימות ים ומעלה את המודעות להתנהגות נכונה במים, נחל הצלחה גדולה אשתקד ובשבוע שעבר (ראו הודעה נפרדת) הגיעה לכאן משלחת רשמית לביקור ולהידוק קשרי העבודה עם העיר.

מיזמים נוספים שיפעלו בעונת הרחצה יהיו "מדד חוף נקי" ועמידה בתקנים של המשרד לאיכות הסביבה, "חוף ללא בדל" להגברת המודעות לסביבה נקייה מעשן והרחקת בדלי סיגריות מהחוף, "מתנדבי הצלה" המכשיר מתנדבים צעירים כעוזרי מצילים, פעילות חינוכית עם תלמידים וחשיפת הפעילות בפני הציבור.

שינויים נערכו גם במסגרת העבודה, בממשקים שבין אגף החופים לגורמי העירייה ולעובדי החופים נקבעה מעתה "תלבושת אחידה", המבליטה אותם בשטח ומייצרת זהות מקצועית. בתמונה המצורפת, עובדי האגף בתלבושת החדשה.

בינתיים כאמור, אגף החופים פותח כבר ביום חמישי הקרוב שני חופי רחצה: לידו והקשתות, אשר יפעלו בין השעות 08:00-17:00, להנאת המתרחצים. חשוב לזכור: הרחצה בים מותרת רק בחוף מוכרז ולעיני המצילים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך