מעודדים מצוינות במקיף א'

ביה"ס התיכון מקיף א' זכה בתעודת הוקרה על הישגים יוצאי דופן בתכנית העתודה למנהיגות מדעית טכנולוגית בין השנים 2012-2015. מקיף א' היה היחידי במחוז דרום שזכה בתעודת ההוקרה אשר הוענקה למנהל אגף חטיבה בוגרת מר דני קליין ולמנהלת בית הספר הגב' הדס בן שושן. התעודה ניתנה במסגרת כנס מנהלי בתי ספר ורכזי תכניות שהתקיים במכון ויצמן למדע במעמד מנכ"לית משרד החינוך הגב' מיכל כהן
מעודדים מצוינות במקיף א'

התכנית היוקרתית למצוינות, "עתודה למנהיגות מדעית-טכנולוגית", שהחלה לפעול בתשע"א ומציינת חמש שנים של פעילות והישגים מרשימים לתלמידי התכנית, הפכה להיות תכנית ייחודית ופורצת דרך בכך שהיא חושפת את התלמידים לנושאים מתקדמים מתחום המדע והטכנולוגיה וסוללת להם את הדרך למצוינות לימודית ולתעודת בגרות איכותית בתחומי המדע והטכנולוגיה הכוללת 5 יח"ל במתמטיקה, במדעי הטבע (פיזיקה, כימיה, ביולוגיה), בטכנולוגיות (הנדסת תוכנה, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסת מכונות, ביוטכנולוגיה או מדעית-טכנולוגית) או במקצוע נוסף ממדעי הטבע.

בתי ספר שונים בישראל רואים כבוד להיכלל בתכנית היוקרתית וגם מערכת החינוך העירונית מעודדת את בתי הספר התיכוניים בעיר להשתלב בתוכנית ובמסגרות המשדרגות את איכות תעודת הבגרות. באשדוד כמה בתי ספר בתכנית ובית הספר התיכון מקיף א' שהציג נתונים מרשימים ומאוד מעודדים, זכה בתעודת הוקרה על הישגיו – היחידי במחוז דרום. "מטרת התכנית היא להוביל את התלמידים לבגרות איכותית במקצועות אלה, ברמה של 5 יח"ל, תוך שהיא מכשירה את התלמידים להיות חלק מדור המנהיגות העתידי של הקהילה והמדינה" אומרים בבית הספר.

בעיר אומרים כי אם עד כה רבים ייחסו חשיבות רבה לתעודת הבגרות ובתי הספר נמדדו בהישגי הבגרות ובאחוזי הזכאות של תלמידיהם, הרי שבשנים האחרונות השתנתה האינדיקציה ומושם דגש על איכות התעודה, הבאה לידי ביטוי במקצועות מדעיים הנלמדים ברמת 5 יח"ל. כך הראו הישגי בית הספר נתוני עלייה משמעותית במספר התלמידים הלומדים 3 מקצועות ברמה של 5 יחידות לימוד: מתמטיקה, פיסיקה ומקצוע מדעי נוסף כמו אלקטרוניקה או מחשבים. "מדובר בעלייה המהווה גידול דרמטי של 13.7 אחוזים בהשוואה לגידול של 1.2 אחוזים ברמה ארצית ו-2.4 אחוזים בבתי ספר שבתכנית" אומרים בבית הספר בגאווה גדולה.

לדברי מנהלת בית הספר, גב' הדס בן שושן, "מדובר בתכנית יוקרתית בה לוקחים חלק כ-270 בתי ספר מכל הארץ שמתמקדת בהכנת התלמידים לקראת המאה ה-21 וזאת בהלימה לתפיסת החינוך הטכנולוגי החותרת למקסום הפוטנציאל האישי של התלמיד ולהגדלת חופש הבחירה העתידי שלו. צוות בית הספר, רכזות התכנית והמורים המקצועיים ממשיכים לפעול להובלת התלמידים למצוינות תוך מתן מענים לימודיים ורגשיים ובליוויה הצמוד של המובילה האזורית הגב' אריאלה הררי"

התכנית היוקרתית מופעלת בחטיבת הביניים ובחטיבה העליונה. בחטיבת הביניים מקבלים תלמידי התכנית שעות תוספתיות במתמטיקה, פיזיקה, מדעי המחשב ורובוטיקה, על פי תכניות לימודים ייחודיות, ותקציב הצטיידות למעבדות לצורך קיום הניסויים הדרושים בתכנית. בחטיבה העליונה מקבלים תלמידי התכנית שיעורי תגבור במתמטיקה ובמדעים המותאמים לצורכי התלמיד. שיעורי התגבור ניתנים בקבוצות קטנות, ומטרתם לסייע לתלמידים לעמוד במחויבות שלקחו על עצמם בלימודי המדעים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך