כנס מרכז דהאן למורשת יהדות ספרד

השבוע נערך באודיטוריום של מרכז פסגה למורים באשדוד כנס של מרכז דהאן למורשת יהדות ספרד בנושא הרמב"ם, בהשתתפות מנהל מרכז דהאן חה"כ לשעבר ד"ר שמעון אוחיון, מרצים בכירים מהאקדמיה, אנשי מחקר וקהל מעריצי הרמב"ם.
כנס מרכז דהאן למורשת יהדות ספרד

הרמב"ם "הגיע" השבוע אל מרכז פסגה למורים באשדוד, לכנס של מרכז דהאן למורשת יהדות ספרד שעסק במשנתו ובעולמו של "הנשר הגדול" (כינויו של הרמב"ם). בכנס השתתפו כ-200 איש שהאזינו ברוב קשב להרצאות מפי טובי המרצים והאקדמאים ונחשפו למחקרים העוסקים בדמותו של הרמב"ם ופועלו.

הכנס הארצי בנושא הרמב"ם מתקיים זו הפעם הרביעית באשדוד, ופרנסי העיר גאים להיות המארחים לכנס כה חשוב המושך אליו מרצים בכירים וקהל מאזינים לא קטן. הכנס השנה התקיים במרכז פסגה למורים, בקריית התרבות המפוארת של אשדוד, אותו הנחה ד"ר שמעון אוחיון, מנהל מרכז דהאן.

ד"ר אוחיון פתח את הכנס בדברי ברכה ושבחים לאשדוד. "אני שמח לראות שעיריית אשדוד מקיימת חוגי העשרה והרצאות בנושאי הגות ומחשבה, בצד הופעות זמר, קונצרטים ומחזות המעשירים את רפרטואר האירועים בעיר. אני מודה לראש העיר ד"ר לסרי על האירוח החם שניתן לנו כאן ולקהל הרב שהגיע ליום העיון", ציין מנהל מכון דהאן ד"ר אוחיון.

מר יצחק גל, יועץ ראש העיר, התכבד להביא את ברכת ראש העיר וציין כי "אשדוד מתאפיינת במגוון תרבויות וברפרטואר רחב של דעות ומחשבות כיאה למחשבתו הרציונלית של הרמב"ם". מר גל ציין כי זה הכנס הארצי הרביעי שאשדוד מארחת, וכבר לאחר הכנס הראשון נפתח קורס שעסק בספר "מורה נבוכים" של הרמב"ם, אותו העביר עו"ד דוד גולן.

ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי מסר את ברכתו לבאי הכנס, שיבח את מרכז דהאן והעושים במלאכה להפצת מורשת הרמב"ם והעמקת התודעה היהודית וציין כי "אשדוד גאה ברב תרבותיות שבה, בצבעים שאלו מוסיפים לפסיפס האנושי, בד בבד עם העמקת הזהות והחיבור אל המורשת היהודית. הרמב"ם הוא דוגמא ליהודי בר אוריין, המצוי בכל החוכמות, נטוע ברגליו בהוויה המקומית, מעלה תרומה לקהילה (רופא) ומותיר אחריו נכסי רוח המאירים לנו עד היום".

במהלך היום התקיימו שני מושבים: ד"ר אבי אלקיים מאוניברסיטת בר אילן דיבר על תפיסתו של הרמב"ם את תולדות הדת, עו"ד דוד גולן העביר הרצאה על הסתירות במורה נבוכים, ומר אלי נגר מאוניברסיטת בר אילן דיבר על הרמב"ם כלוחם נגד צביעות דתית.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך