משחקים בחצר האחורית

גרסה מקורית מבית היוצר של תיאטרון ברמוזה למחזה המבוסס על סיפור האונס בקיבוץ שמרת

קבוצת התיאטרון ברמוזה מאשדוד מריצה מזה תקופה את גרסתה למחזה "משחקים בחצר האחורית" המבוסס על סיפור אמיתי מאת עדנה מזי"א. המחזה נכתב בהשראת פרשת האונס בקיבוץ שמרת שזעזעה את המדינה בראשית שנות ה-90. במהלך הפרשה אנסה חבורת נערים, חלקם בני הקיבוץ, לאורך מספר ימים נערה בת 14 וחצי בת הקיבוץ. הפרשה עוררה הדים רבים בישראל והביאה לשינוי בהתייחסות החוק למעשה אונס. המחזה הפך עם השנים לאחד המחזות הישראליים המצליחים ביותר בכל הזמנים. הוא זכה לאין ספור ביצועים, בארץ ובעולם, הוא עורר הדים והוליד מאמרים ופולמוס ציבורי. מייסד קבוצת ברמוזה, היוצר ג'רום ארוש, אומר כי לקבוצת התיאטרון יש את היכולת לתרום לשינוי חברתי.

"אנו יוצרים מופעי תיאטרון נגישים לקהל הרחב והמגוון, המציגים את המורכבות של החברה הישראלית. באמצעות הצגות תיאטרון ויוזמות קהילתיות אנו מחזקים את תחושת השייכות של התושבים ומעודדים את היכולת לחשיבה עצמאית". הבימאית מירב אלטחן- אלבז מספרת כי הבחירה בנושא חשובה מאוד בעיניה למרות שלרבים לא נוח להתעמת איתו. "מה שהדהים, זעזע והבהיל אותנו בזמנו, הפך לדאבוננו לשגרה של פרשיות כאלה ואחרות, הטרדות, שגרה של מהדורות חדשות הנפתחות בשמות של אנשי ציבור מפקדים בכירים, חברי כנסת, שחקנים ואחרים הנחשדים בהטרדות ובאינוס. הרעיון של ההצגה לעורר דיון ושיח חינוכי בקרב בני הנוער החשופים לנושא, ושיש לו השלכות משמעותיות עבורם: מה מותר? מה אסור? כיצד נחנך את ילדנו להצליח להבחין בגבול העובר בין הנכון למה שאינו? במהלך ההצגה ולאחריה הצופים עוברים תהליכי חשיבה המסייעים לו להגיע לתובנות בנושא. אני מקווה כי חשיפת הנוער להצגה והדיון הנלווה אליהם יהיו חלק מתוכנית הלימודים של בני הנוער בבתי הספר המקיפים".

"משחקים בחצר האחורית". ניהול אמנותי: ג'רום ארוש, בימוי:מירב אלטחן- אלבז, עוזרת הפקה: ספיר אזולאי, עריכה מוסיקלית: ניר טייב, סאונד ותאורה: סיג'יי ברייטמן, סאונד אפקט: איתן הלר.

יום חמישי, 25.2, בשעה 20:00 , תיאטרון "ברמוזה", מרכז שבלול, קניון עופר לב אשדוד. כרטיסים במחיר של 30 ₪ בלבד. ספיר: 054-8186810

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך