אפריל 20, 2021
קצרים

הגיע לאשדוד בכדי לזרוק פסולת בנייה ונתפס

אזרח מחוץ לעיר שחשב כי יוכל להשליך פסולת בניה בעיר ולחזור לביתו, הופתע את פקח העירייה אשר הגיח לעברו ותפס אותו בשעת מעשה. האיש נקנס ב-730 ₪, ניקה את הפסולת והתחייב להעביר את הפסולת לאתר מורשה. לקינוח גם קיבל אזהרה כי בפעם האה יוגש נגדו כתב אישום.

עובדי מחלקת הפיקוח העירוני שוב הוכיחו כי מארב מתוכנן, סבלנות ונחישות מניבות תוצאות. בשבוע שעבר זה קרה שנית, לאחר שרק לפני כחודש נתפס אדם שהשליך פסולת בנייה לתוך מכולת אשפה רגילה. גם הפעם נמצא אדם המשליך פסולת בניה אלא שהאזרח התמים לא היה כל כל תמים. הוא הגיע מעיר סמוכה כדי להשליך את הפסולת באשדוד.

מה עלה בדעתו של אותו אדם איש לא יודע. אולי בבית המשפט, כשיוגש נגדו כתב אישום בפעם הבאה, הוא ידע להסביר את התנהגותו, אבל במחלקת הפיקוח אומרים ש"זו חוצפה שאין כדוגמתה. לא די שעבר עבירה של השלכת פסולת אסורה אלא שהיה מוכן לטרוח ולהגיע מעיר אחרת לאשדוד כדי להשליך את הפסולת אצלנו".

את המעשה הוא ביצע בשעה 19:00 בערב, בחשיכה, בתקווה שלא ייתפס אך למזלו הרע, פקח העירייה (אלירן אדרי) שארבו לו תפס אותו בשעת אמת ולו לא נותר אלא להודות במעשה, מה שלא בדיוק עזר לו. האזרח נקנס בסך -.730 ₪, נאלץ לפנות את הפסולת לאתר מורשה וזכה לאזהרה כי בפעם הבאה יוזמן אחר כבוד לבית המשפט, לאחר שבלשכה המשפטית של העירייה יגבשו נגדו כתב אישום.

משה בנימין, מנהל מחלקת הפיקוח העירוני, משבח את עבודת הפקח ומציין כי מידי פעם מבצעים הפקחים מארבים יזומים כנגד משליכי פסולת וכשאלו נתפסים הם משלמים בעבור מעשיהם. "אנשים שמוכנים ללכלך את המרחב הציבורי ולעבור על החוק בצורה כה בוטה, צריכים לקחת אחריות ולשלם את מלוא המחיר על מעשיהם" אומר הוא ומבטיח כי עבודת הפיקוח בתחום זה תמשיך להיעשות בצורה מקצועית ובהפתעה גמורה, תוך ש"אנו נעזרים בתושבים בעלי מודעות סביבתית אשר לא מתעצלים לדווח לנו על מעשים חריגים הפוגעים בסביבה".

הקנס כאמור עומד על -.730 ₪! אלא שהפעם זה לווה באזהרה להגשת כתב אישום.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

תערוכת הצילומים הגדולה בישראל

צוות האתר

צרכנים חכמים בעולם וירטואלי

צוות האתר

מלגזה חשמלית בשירות העירייה

צוות האתר