פיצוי של רבע מיליון ש"ח לתלמיד שנפגע מטריקת דלת

מ', תלמיד ישיבה תיכונית בן 21 מאשדוד יזכה לפיצוי של כרבע מיליון ₪ בגין תאונה של טריקת דלת שקרתה לפני כ-4 שנים בישיבה התיכונית ברחובות בה למד.

בא כוחו של התלמיד, עו"ד דותן לינדנברג טען במכתב הדרישה לחברת הביטוח כי התאונה קרתה בחודש פברואר לפני 4 שנים במהלך שהותו בישיבה התיכונית "בית שלמה קריה תורנית" שעה שהניח את ידו על משקוף הדלת, כשלפתע, הדלת נטרקה בעוצמה רבה על ידו הימנית. כתוצאה מכך, התלמיד נפגע בכף ידו ובעיקר באצבעות 3 ו-4 .

התלמיד פונה לבית חולים קפלן שם בוצע שחזור ציפורניים, ותפירת הפצעים, אך למרות הטיפול, עד היום התלמיד אינו מסוגל לבצע סגירה מלאה של היד. לפני התאונה התלמיד נהג לשחק כדורסל ולהרים משקולות ובעקבות התאונה הוא מתקשה לקחת חלק בפעילות ספורטיבית, להרים משקולות ואף לבצע קניות. זאת בנוסף לפגיעה באיכות חייו ובביטחונו העצמי.

מומחה ניטראלי קבע כי שיעור הנכות לצמיתות בגין הפגיעה בידו הימנית תעמוד על 9.75 אחוזים, זאת בתוספת של נכות זמנית. פיצוי במסגרת פוליסת ביטוח תלמידים מוגבלת לסכום מקסימאלי של כ-370 ₪ למקרה של 100 אחוזי נכות לצמיתות. לכן במסגרת פוליסת ביטוח תלמידים נקבע כי הפיצוי עבור התאונה יעמוד על כ-42 אלף ₪.

במקביל התלמיד תבע באמצעות עו"ד לינדנברג גם את פוליסת צד ג' של הישיבה התיכונית בטענה כי מנהלי הישיבה התרשלו בין היתר, בכך שלא דאגו להתקין מעצור לדלת למניעת טריקתה ולא הציבו מורה משגיח שהיה אמור לפקח על התלמידים. תביעה זו נסגרה בהסכם פשרה לפיו חברת הביטוח תשלם פיצוי של 200 אלף ₪ נוספים לתלמיד הישיבה התיכונית.

לסיכום התלמיד יזכה לפיצוי של כרבע מיליון ₪ עבור אותה תאונה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך