דצמבר 4, 2020
חדשות אשדוד

13 שנים לפטירתו שגיא גוזל זצ"ל

מאות הגיעו להוקיר ולכבד במלאת 13 שנים לפטירתו הטראגית של הבחור מזכה הרבים ר' שגיא גוזל זצ"ל, באזכרה והתעוררות שהתקיימה במרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" ברובע א'

שנים עברו מאותו יום מר ונמהר כששגיא ז"ל השיב את נשמתו לבוראו, בזמן שהיה עוסק בלהקים ולבנות את בית הכנסת המרכז לצעירים, כשבמהלך העבודות מבלי משים לב מעד מהחלון ונפל החוצה, נפצע קשה ולאחר שעות ספורות השיב את נשמתו הטהורה למגינתם של מוקיריו ותושבי העיר.

לאחר תפילת ערבית, התקיימה סעודת מצוה שבמהלכה נשאו דברי תורה וחיזוק הרבנים: הרב יוסף שיינין רב העיר, מזכה הרבים הרב יהודה סבח ראש כול 'תפארת דוד' והאדמו"ר מפיטסבורג. את המעמד הנחה הרב אילן גוזל רב המרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב".

הרבנים הזכירו בדבריהם על זכותו הגדולה של הבחור ר' שגיא, אף שהיה בחור צעיר, היה איש האשכולות איש שהכל בו. היה סמל של מסירות נפש, אהבת הקב"ה, אהבת התורה, אהבת ישראל. זכה להיות חביבם ואהובם של רבנים גדולים, ובראשם מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, שהתבטא עליו ביום השלושים בעצרת ענק באשדוד באופן נדיר "שהיתה לו עזות דקדושה". 13 שנים עברו מאז הסתלקותו הטראגית, המקום התרחב ושוקק חיים בפעילות ללא הפסקה, הרצאות ושיעורי תורה לרוב, כשצעירים רבים מגיעים ומשתתפים מידי יום ביומו, כאשר בעצם זה היה חזונו שאכן התגשם במהרה.

 

הדוברים ציינו כי מאור פניו של ר' שגיא זצ"ל, היה משפיע על כל אחד והיה מכבד את הזולת, כשהכל עשה במסירות רבה, היה בחור פיקח וידע כיצד לתמוך ולהושיט עזרה בסתר, מתוך זהירות וכבוד וכל זה מפני שהיה איש אמת ולא סתם זכה להיות נאהב על כולם.

לשגיא זצ"ל היו תוכניות להקים מרכז מיוחד לצעירים כאן באשדוד כשהיה מדבר, תמיד אמר: "אני לא רוצה בשבילי כלום אלא למען שמו באהבה", וכשהיה מזמין את הרבנים, הם העידו כי לא יכלו לסרב לו כי בקשתו הגיע מלב אוהב ואיכפתי ללא שום מניע אישי כלל. אין ספק שלשגיא היתה נשמה גבוהה מדובר על בחור צעיר אשר זכה להקים אימפריה, היה לו כח מיוחד שלא היה מתעייף אף פעם לכל דבר טוב, או כל מעשה חסד, הרבנים קראו להמשיך להגיע ולהשתתף בשעורי התורה המתקיימים מידי ערב במקום זה שהוקם במסירות נפש, עם שורשים חזקים ושאיפות טובות.

את המשא המרכזי באזכרה נשא מרן הרב שלמה עמאר, שאמר: "נאספנו היום לציון אזכרתו של צדיק וחסיד אמיתי, צעיר בשנים וגדול במעשים רבי שגיא גוזל עליו השלום שמלאו 13 שנים מאז שנסתלק מעימנו. שגיא בא לכאן כשליח כמלאך הנשלח מהשמיים לפתח את התנועה הזו, את המפעל האדיר הזה ונתנו לו זמן קצוב לפי נשמתו הטהורה, וכשהשלים את מלאכתו והשלים את תיקון נשמתו, נקרא השמיימה אל רבו לפני ה' יתברך. חסדי ה' שהשאיר לנו את אחיו היקר הרב אילן, מחובתינו לחזק אותו, את הפעולות הברוכות הנעשות כאן. זה דורש כוחות אדירים ואנו כולנו צריכים לעזור לו בכל דרך".

בתום העצרת הקהל עמד על רגליו ומרן הרב שלמה עמאר הדליק נר לעילוי נשמתו וערך את ההשכבה. בסיום ערך ברכה מיוחדת לחיילי צה"ל שישמור צאתם ובואם ויגן בעדם וישובו בריאים ושלמים. למחרת עלו בני המשפחה יחד עם עשרות בני נוער להתפלל על קברו בבית העלמין באשדוד.
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

לא הוציא רישון נהיגה ונתפס נוהג תחת השפת אלכוהול

משה סידי

עיריית אשדוד תחלק פרסים לנבדקי קורונה

צוות האתר

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר

צוות האתר