חיי פעוט ששאף צפצפה ניצלו ע"י הרופאים

מומחי המחלקה לאף אוזן וגרון בבית החולים 'קפלן', בראשותו של ד"ר דורון הלפרין, הצליחו השבוע לשלוף מקנה הנשימה של פעוט בן שנתיים וחצי מאשדוד צפצפה שהתנתקה מצעצוע גומי שמיועד לפעוטות (בתמונה). הצפצפה נשאפה הישר לקנה הנשימה וגרמה לחסימה משמעותית של קנה הנשימה ומצוקה נשימתית. למזלו של הפעוט, החורים בצפצפה הצילו אותו ואפשרו לו להמשיך לנשום עד להגעתו לחדר המיון בקפלן.

אביו של הפעוט כבן השנתיים וחצי סיפר כי, ככל הנראה, הפעוט שאף את הצפצפה הארוכה תוך כדי משחק עם מניפה צעצוע שמיועדת לפעוטות. "הבת שלי שמה לב שהוא שאף את הצפצפה והוא התחיל להשתעל וצפצף בנשימה", תאר האב. "רופא משפחה ניסה לשלוף את הצפצפה ללא הצלחה ואז הזמנואמבולנס לקפלן. הרופאים בחדר מיון קיבלו אותו בצורה מהירהוהריצו אותו לחדר ניתוח כדי לשלוף את הצפצפה שהקשתה על הנשימה. הם הצילו את חייו ואנו אסירי תודה על כך".

ד"ר נועם בר טוב, רופא אף אוזן וגרון בבית החולים קפלן, שהיה בצוות הרפואי יחד עם ד"ר דורון שינדל, מנהל יחידת ראש צוואר בבית החולים, הסביר כי הפעוט הגיע במצב של מצוקה נשימתית בשל חסימה משמעותית של קנה הנשימה ונשם דרך החורים של הצפצפה, כך שבכל נשימה הוא צפצף, וזה מה שהציל אותו כי הצפצפה תפסה את כל חלל הקנה. "הצוות הרפואי בחדר המיון העבירו באופן מיידי לחדר הניתוח וביצענו פעולת ברונכוסקופיה קשיחה בהרדמה מלאה שבה נעזרנובאביזרים אופטיים עם יכולת להנשים תוך כדי הניתוח ושליפה של הצפצפה בעזרת מלקחיים בזמן שהסתכלנו לתוך קנה הנשימה. הפעוט נשאר להמשך השגחה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים".

 

אביו של הפעוט ביקש לציין את הרב מרדכי רוזנברג, אחראי קשרי קהילה בקפלן, על סיועו הרב והחשוב מהדרך של הפעוט לבית החולים קפלן כשהכין את הצוותים הרפואיים ועד ליווי צמוד במהלך הניתוח ולאחריו. "הנמרצות והפעילות שלו נתנה לנו רוגע כהורים, וזה מאוד חשוב ברגעים כל כך מלחיצים", אמר האב.

"אני מודה מכל הלב לרופאים המעולים במחלקת אף אוזן גרון, שטיפלו בילד שלי והצילו אותו. הם גם הסבירו כל העת על המצב והרגיעו אותנו", הוא אמר."אני פונה להורים לשים לב ולבדוק בקפידה כל צעצוע תמים שעלול לסכן את חייהם של ילדיהם".

רופאי המחלקה לאף אוזן גרון בבית החולים קפלן פונים להורים לפעוטות ולגננות בגני הילדיםלשים לב לתקינותם המלאה של צעצועים המורכבים מחלקים שאינם מתנתקים, שכן הכנסתם לפה או לאף עלולים להביא לסכנת חיים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך