"אנחנו עושים השנה שינויים דרסטיים"

עופר קושמרו, "מר כדוריד" של אשדוד, מתאר בראיון את השינויים שהולכים להתרחש השנה בקבוצה שרגילה להשיג תארים, ובעונה שעברה נשארה בלי תואר * קושמרו מדבר גם על הבן, הקפטן עמרי שעזב, ועל קבוצת הנשים שהוא מנסה לחדש את ימיה הגדולים משנות השביעים והשמונים

כשמראיינים את עופר קושמרו, צריך לקחת בחשבון שאין דבר כזה שאין דבר כזה. הכל על השולחן. הוא אומר הכל בצורה הכי דוגרית. לכן כששאלנו אותו על העונה הקרובה של קבוצת הכדוריד של הפועל אשדוד שהוא עומד בראשה ונמצא בה בשלל תפקידים כבר 50 שנה, הוא אומר את האמת, עם כל מה שהיא מביאה איתה. שווה לקרוא.

עופר, מה נשמע אצלכם?

"ברוך השם הרבה אנרגיות".

מה יהיה? הייתה לכם עונה בלי תואר. הרגלת אותנו לטוב

"כל הזמן בחיים יש עליות וגם ירידות. כמו אצלך ואצלי. כך גם בספורט. לשמור על הטופ קשה מאוד. לכן קיבלנו החלטה לעצור ואמרנו 'בוא נתחיל מהלך מחדש'".

איזה מהלך?

"הצערת הקבוצה. החלטנו להסתכל קדימה כמה שנים. הענף כרגע במעמד שהוא כבר כנראה לא יהיה ספורט מועדף של הספורט ההישגי. יש לזה נגזרות איך יתייחסו אליו, תקציבי ועוד. לוקחים הכל בחשבון".

עזוב הסברים. אני מכיר אותך. אתה בלי תואר לא מרגיש טוב
"נכון. ברור שעובדים קשה ובסוף רוצים הישגים. הבאנו שחקנים, הבאנו מאמן, מאמן כושר עשינו הכל, נתנו את כל המעטפת כל עשרת החודשים, ובסוף מסתכלים אחורה? מה עשינו? פול גז בניוטרל. צריך פלייאוף עליון קודם כל. לגבי תארים, בדברים האלה ננסה "לגנוב" גביע, ואם גם אליפות, מה טוב. אבל צריך להיות מציאותיים. הקבוצה עושה כרגע שינויים דרסטיים ביותר. שחררנו את כל הבכירים עם הוותק הכי גדול בכדוריד הישראלי. עשינו שינוי מאוד גדול, הצערנו את הקבוצה. ממוצע הגיל יהיה בסביבות 23-24. לניסיון יש מרכיב מאוד חשוב בהישגים שאתה מציב לעצמך".

אחד המשוחררים הוא עמרי קושמרו קפטן הקבוצה ונבחרת ישראל, מי שהיה מזוהה עם קבוצת הכדוריד של אשדוד, ובעיקר.. הוא בנו של עופר.

ביני לבינך. איך ויתרת על הילד בקבוצה?

"הילד בגיל 30, הוא גם התחתן והוא מקבל את ההחלטות לעצמו. הוא שחקן ללא חוזה וזכותו הייתה ללכת לאן שהוא רוצה. אבא שלו לא יכול להחליט עבורו. הוא החליט מה שהחליט. מפה זה שלו".

אתה לאחרונה משקיע הרבה  בקבוצת הנשים. אתה רוצה להחזיר את ימי הזוהר של שנות השביעים והשמונים?

"עיריית אשדוד שממשיכה להשקיע בספורט כולל בספורט נשים. בכדורעף, בכדורסל עכשיו התור של הכדוריד. מחלקת הנוער שלנו מונה כ-70 בנות מכיתות ו עד י"ב, אנחנו רוצים שהן יהיו פקטור בכדוריד הנשים. התקציב שקיבלנו יאפשר לנו להביא את הנשים לקדמת הבמה כמו הגברים".

עופר עד מתי? אתה כבר 50 שנה בכדוריד. מר כדוריד של אשדוד

"ברוך השם שרק נהיה בריאים, שנקום עם אנרגיות של עשייה. להתעלם מכל הבעיות והקיטורים במדינה שלנו. אנחנו צריכים לעשות הכי טוב, ואם נעשה טוב לבני הנוער זכינו, ברוך השם, בזכות גדולה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך