חבר המועצה עמירם בן זקן ממשיך להילחם למען העצמאים

חבר מועצת העיר עמירם בן זקן ממשיך במלחמתו למען העסקים הקטנים. הפעם מתכוונים לחוקק חוק שעל בעלי עסקים המשמיעים מוזיקה לשלם לעוד 5 גופים שונים חוץ מהפדרציה להם הם משלמים היום, מה שעלול לגבות מהם עוד כ-15,000 ₪ בשנה. בן זקן הגיע לוועדת הכלכלה בכנסת בראשותו של ח"כ דוד ביטן, שם התעמת עם ביטן וטען שהעסקים הקטנים הם "לא פרה חולבת", ביטן שהתנהג לכל אורך הדיון בסוג של יהירות הורה לסדרנים להעיף את בן זקן מהוועדה רק משום שדבריו לא מצאו חן בעיני
(צילום מסך: ערוץ הכנסת)

עמירם, מה בעצם אומר החוק הזה?

"עד היום שילמנו בין 1500-3500 ₪, תלוי בגודל העסק על מוסיקה שאנחנו משמיעים בעסק. הגיע דוד ביטן והחליט להעביר חוק שאנחנו צריכים לשלם לעוד 5 גופים שונים חוץ מהפדרציה לה אנו משלמים היום. בגדול זה אומר שאם כל גוף ידרוש מאתנו 3000 ₪ נוספים, זה עוד 15,000 ₪ בשנה. למה? אנחנו לא אולמות שיש להם רווח מהשמעת המוסיקה, למה שבעל שווארמה נגיד יצטרך לשלם את הסכום ההזוי הזה?!".

ואיך הגיבו בוועדה?

"אותם גופים אמרו שהם לא מתכוונים לגבות כסף מהעסקים הקטנים רק מעסקים גדולים, אמרתי להם אין בעיה אז בואו נעגן בחוק שלא תיקחו כסף מהעסקים הקטנים, הם כמובן שלא הסכימו לזה ומשם הדרך לפיצוץ הייתה מהירה. חשוב לציין שאם החוק יעבור ללא החרגה של העסקים הקטנים, המשמעות היא שזה יקנה זכות לאותם ארגונים לדרוש מאיתנו סכום זהה כמו לפדרציה, מה שאומר שיכולים לקחת מאיתנו עוד 15,000 ש"ח בשנה".

איך אתה מרגיש עם זה שביטן העיף אותך מהוועדה?

"אני לא מתרגש, זה חלק מהתהליך בוועדות, אבל למרות הכל אני מכבד את דוד ביטון ויודע שהוא פועל רבות למען האזרחים. בעניין העסקים הקטנים אני אמשיך לפעול מולו בוועדת הכלכלה שם הוא משמש כיו״ר".

 

חסרים לך עיסוקים שאתה לוקח את זה עליך?

"מאז שהייתי קטן חינכו אותי לצדק ולדאוג לחלשים, זו הסיבה שהתעקשתי להיות חבר מועצה וב"ה ישר בפעם הראשונה נבחרתי, וזו הסיבה גם שאני מכתת את רגליי לוועדות בירושלים כדי לדאוג לעסקים הקטנים. אין לי שקל רווח מכל הפעילות הציבורית הזאת, יש לי עסק שעובד יפה ואני לא צריך טובות מאף אחד. לכן האיומים של ביטן ואחרים לא מזיזים לי אני לא מתפרנס מהם ואמשיך לפעול כנגד כל עוולה ציבורית או פרטית".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך