מתארגנים

קבוצת מועדון ספורט אשדוד פתחה את אימוניה לקראת העונה החדשה. הקבוצה מתארגנת לעונת 24/25 ועושה את זה תוך שילוב של מחשבה מקצועית וכללית. אשדוד רוצה לצאת למחנה האימונים באמצע יולי, בהולנד, עם סגל מגובש כמה שיותר. לפניכם תמונה מצב לשלב ההתארגנות. צפו לשינויים.
אלי לוי. (צילום: משה סידי).

העיניים של כולם נשואות לעשרים וארבעה באוגוסט. זה תאריך היעד של קבוצות ליגת העל וביניהן גם קבוצת מועדון ספורט אשדוד. תאריך פתיחת עונת 24/25. המטרה היא להגיע לתאריך הזה מוכנים כמה שיותר. השאיפה היא לחלק של היותר. ברור שבמהלך כל הדרך עד אז יהיו שינויים.

הקבוצה מתכוננת למשחקה הראשון בליגת העל בשלבים. זה מתחיל עכשיו בשלב הראשוני,  כמו שאמר מאמן הקבוצה אלי לוי "מתארגנים". השלב הראשון, ההתארגנות, החל ביום ראשון האחרון, אז פתחה הקבוצה את הכנותיה באופן רשמי. נערך אימון פתיחה, וכמו בכל אימון פתיחה, לא כל מי נכח בו יישאר. מצד שני זה גם המקום, עם משחקי האימון, לראות מי יכול להתווסף לסגל, גם אם לא היה ברור מעמדו. הדוגמא הכי טובה היה רביד אברג'יל הצעיר, שהרשים באימוני הפתיחה בעונה שעברה, לאחר שעלה מהנוער, וסיים כמלך שערי הקבוצה בליגת העל.

המאמן אלי לוי התייחס להכנות: "אנחנו כרגע מתארגנים. עושים את זה בקצב שלנו. כל שחקן שאנחנו רוצים לצרף, אנחנו עושים את זה לאחר מחשבה עמוקה, גם בהיבט המקצועי, וגם בהיבט של המסגרת הכלכלית שלנו". ואם כבר חיפוש שחקנים הרי שהקבוצה מחפשת בלם, במקום קלארק רוברטסון הסקוטי שעזב חזרה לדנדי בארצו, כמו גם חלוץ נוסף כי בקבוצה הבינו, על פי נתוני העונה שעברה, שזה הnקום הכי חשוב לחיזוק ושחקן כנף.

מתן בית יעקב.

לגבי סגל השחקנים, הרי שהקבוצה התחזקה בחלוץ הצעיר סתיו נחמני שסיכם, אותו נחמני שבתום העונה שעברה הראה יכולות מצוינות והוכיח שאפשר לתת לו יותר דקות משחק. המחשבה היא שנחמני ולידו חלוץ, גם זר, אבל ברמה גבוהה, יכולים לעשות את ההבדל בצד של שערי הזכות. אגב בשלהי העונה שעברה  נחמני ואזיקל הנטיי, בהחלט עשו את זה. עוד צורף מתן בית יעקב ממכבי יפו. המדובר בקשר עושה משחק מאוד כישרוני. שחקן שיפו מצמרת הלאומית הייתה תלויה ביכולות שאשדוד לו. שם מבכים את עזיבתו. הכישרון קיים. אם יעשה את ההתאמות לליגת העל, הרי שיהיה מי שינהל את המשחק של הקבוצה. בנוסף אשדוד צירפה גם את שלומי אזולאי החלוץ, שחקן עם כמות שערים שמוכיחה את עצמה בכל עונה. אם יבקיע כמו שהוא רגיל, הרי שזו בשורה טובה מאוד. אגב שלומי אזולאי, בקבוצה יהיה רק שלומי אזולאי אחד, החלוץ, שכן התקבלה ההחלטה לוותר על שלומי אזולאי הקשר.

בנושא הזרים, כאן יהיו שינויים. כרגע הזרים של הקבוצה הם מרטין אנדז'י, שהוא הבטוח ביותר במקומו, וגם אם היו פרסומים על רצונות של קבוצות לראות אותו אצלם, לא יותרו עליו כל כך מהר באשדוד. הבלם טימותי אוואני מחזיק בחוזה לעונה נוספת, ובמצב של חיפוש בלם, לא יוותרו כרגע עליו. החלוץ אבנעזר ממאטה חוזר מפציעה, ונראה כי יבחנו את יכולתו עד מחנה האימונים, אולי גם שם. לגבי ג'ורדן בוטאקה, הניסיון היה להגיע איתו להסדר ולשחרר אותו, מה שקרה בסופו של דבר, לכן גם מחפשים שחקן כנף. ובכלל, כמו שאמר אחד הגורמים בקבוצה, הכל יכול להשתנות בנושא הזה של הזרים. בכל מקרה ברור הוא שנראה שניים או אפילו שלושה זרים חדשים בקבוצה.

אחת המטרות היא לפתוח את העונה הנוכחית לגמרי אחרת מהעונה שעברה, ולנסות לכוון כמה שיותר גבוה. כל מי שמתעסק בכדורגל יודע שהכל תלוי בהכנה לפני העונה. את התיקונים ניתן לעשות בחלון העברות בינואר, אבל שם זה בדיוק זה, לתקן. באשדוד ירצו השנה שהתיקונים בחלון העברות בינואר יעשו בכדי להביא את הקבוצה לכיוון הפלייאוף העליון ולא הישרדות בפלייאוף התחתון. לכן יש חשיבות רבה להתארגנות, שכאמור עתה היא מתחילה.

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך