יהודה נניקשווילי: "אני מבין את גודל האחראיות בהובלת והנהגת העדה הגיאורגית באשדוד"

נניקשווילי יהיה הממונה החדש על מרכז התרבות הגיאורגית באשדוד ואחראי על קשרי קהילת יהדות גאורגיה בעיר. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "מנהיגותך והאהבה הגדולה שלך לקהילה הם הבסיס להצלחתך"

המינוי הוענק לנניקשווילי בטקס מרשים שנערך במועצת העיר אשדוד בנוכחות במעמד שגריר גיאורגיה בישראל, ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, סגני ראש העיר ובכירי העדה הגאורגית בעיר. האווירה החמה אפיינה את הערב כולו שבו קיבלה העדה הגיאורגית הוקרה על תרומתה לעיר כולה.

מבחינת חתן השמחה, יהודה נניקשווילי , היה זה ערב מרגש במיוחד. במשך יותר מ-20 שנים מתנדב בעשייה למען העדה, יצירת חיבורים, קידום צעירי העדה והתרבות. "אני עומד כאן הערב יחד עם כלל העדה, צעירים וצעירות, משפחות והרבנים. כולם יחד שמחים וגאים על הכבוד הגדול שאנחנו מקבלים", אמר ננקשווילי במהלך הטקס. "ביחד איתך ראש העיר, נמשיך בעשייה הגדולה בהתאם לתוכניות העבודה שגיבשנו. אני מודה לך בשם כל העדה על התמיכה לאורך כל השנים, ביחד נצליח".

ראש העיר ד"ר לסרי: "יהודה היקר, אנחנו כולנו כאן שמחים מאוד שהחלטת לקחת על עצמך את התפקיד החשוב של ניהול מרכז התרבות וקשרי הקהילה הגיאורגית באשדוד. ניסיונך, אישיותך ואהבתך הגדולה לקהילה הם הבסיס החזק להצלחתך. זכינו בך ובעדה כולה, שנותנת ביטוי בכל תחומי החיים ובניה ובנותיה מובילים את התחומים החשובים בעיר".

לסרי הוסיף: "נחשפתי לתוכניותיך, ואני בטוח שאתה הולך לעשות מהפכה גדולה להצעיד ולהנהיג את העדה לגבהים חדשים. כולנו נהיה לצידך, ונפעל יחדיו לקידום התרבות הגאורגית באשדוד".

זזה קנדלידזה-שגריר גאורגיה בישראל: "הקהילה שלנו מצאה בית חם באשדוד, ויחס חם ואוהד מצד ראש העיר הפועל כל העת לקדמה. אנחנו שמחים על המינוי של יהודה, איש שכולו נתינה, ובטוחים שהעשייה המשותפת תתעצם לטובת העדה כולה, בניה ובנותיה".

יש לציין כי העדה הגיאורגית באשדוד התבססה בעיר עוד מימיה הראשונים וצמחה לתוכה, תוך השתלבות בעשייה העירונית החברתית, התרבותית והפוליטית. עם השנים, גם קשרי החוץ התרחבו והיום יש לאשדוד עיר תאומה – באטומי – העיר השלישית בגודלה בגיאורגיה ועיר התיירות הכי חשובה במדינה.

קרדיט צילום – אורי קריספין

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך