בלעדי

מצוקת הדיינים באשדוד לקראת פיתרון? "לאחר הבחירות לרבנות מאמין שיהיה הרכב מלא לבה"ד באשדוד"

מנהל בתי הדין הרבניים הרב בן דהן לאשדוד אונליין "אנשים צריכים לחכות 8 חודשים בכדי לקבל פסקי דין באשדוד, זה משהו שלא צריך לקרות"

כבר מספר שנים של טענות מהציבור במחסור דיינים בבית הדין הרבני בעיר מה שמעקב תשלומי מזונות, הליך גירושין ועוד. לחוסר הדיינים הקיים נוצר עוד קושי לאחר שהדיין הרב אלימלך וסרמן נרצח לפני מספר חודשים בפיגוע ביציאה מירושלים כאשר היה בדרכו לאשדוד ובית הדין נשאר רק ב 2 דיינים מה שהעמיק את הקשיים הקיימים.

לקראת הבחירות לרבנות הראשית שיתקיימו בעוד כשבועיים ולאחר החלטת בג"צ יצאנו לבדוק האם אנחנו בדרך לפיתרון

הרב אלי בן דהן מנהל בתי הדין הרבניים לאתר אשדוד אונליין: "שאני הגעתי לפני שנתיים לתפקיד היו 400 בעלי כושר לדיינות שמתוכם חלקם היו צריכים לעבור ראיון בוועדות המשנה. באותה תקופה לפני שהגעתי, הוועדות לא התכנסו ואני לא יודע מאיזו סיבה, אני לא הייתי כאן ואני לא רוצה סתם להגיד. אך שאני הגעתי ביקשתי מהשר לשירותי דת לכנס את וועדות המשנה ואכן רואיינו 160 בעלי כושר לדיינות. היינו צריכים לכנס את הוועדה לפני חודש אך בג"צ נכנס לסיפור בטענה לקרבה של קרובי משפחה לחברי הוועדה למינוי דיינים והטענה השנייה בגלל הקרבה לסיום הכהונה של הרבנים הראשיים".

בעוד כשבועיים יש בחירות לרבנות הראשית, מצוקת הדיינים באשדוד תיפטר? 

"אני מאמין שאחרי הבחירות לרבנות הראשית הסיפור יסתדר".

עד כמה חשוב הרכב הדיינים המלא באשדוד?

"זה משפיע מאוד. על פי דין תורה דנים ב 3. לדוגמא, בנושא חלוקת רכוש, מזונות, גירושין וכו' דנים רק ב 3 ולא פחות. היה לנו מחסור לפחות בדיין 1 לאחר שהדיין בבית הדין באשדוד הרב אלימלך וסרמן נרצח בפיגוע ביציאה מירושלים מה שנוצר באשדוד זה שאנשים צריכים לחכות 8 חודשים. אנשים רוצים לקבל פסקי דין. כרגע הכנסתי דיין מתל אביב נראה איך זה מסתדר".

קרדיט: דוברות בתי הדין הרבניים 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך