בטקס מרגש: מאות מהנדסות ומהנדסים חדשים מאשדוד קיבלו את התואר

בטקס מרגש הוענקו תעודות לבוגרי תואר ראשון ושני בהנדסה ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון באשדוד. במהלך הטקס 379 בוגרים קיבלו את התואר המיוחל והם מצטרפים ל-508 בוגרים שקיבלו אותו בטקס בקמפוס בבאר שבע לפני כשבועיים. הערב נפתח בחלוקת גלימות וכובעי סיום לבוגרים ובתהלוכת הבוגרים המסורתית. אחר כך, התקיימה תהלוכת ראשי הסגל האקדמי והושר ההמנון הלאומי התקווה.

הטקס נערך במעמד פרופ' שמעון לויצקי, נשיא המכללה, פרופ' יהודה חדד, רקטור ומייסד המכללה, פרופ׳ אלי אברמוב, נציג הוועד המנהל של SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד וד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד. בשם מסיימי התארים נשאה נאום נועה חנימוב, נציגת הבוגרים והבוגרות. אורנה פסח, מנהלת תוכנית המלגות IMPACT של ארגון ידידי צה״ל בארה״ב FIDF, זכתה בטקס לכבוד מיוחד וקיבלה מרקטור המכללה ״תואר לשם כבוד״ על עשייתה למען החברה והסטודנטים בישראל.

כ-15% מכלל המהנדסים במדינת ישראל מוכשרים בקמפוסים של המכללה באשדוד ובאר שבע. על פי נתוני הלמ"ס לחודשים פברואר-אפריל שהתפרסמו בשבועות האחרונים, חסרים יותר מ-8,700 מהנדסים בישראל, עלייה של 1% לעומת נתוני ינואר-מרץ. בוגרי המכללה תורמים להתמודדות המדינה עם המחסור במהנדסים, במיוחד בימים מורכבים אלו של מלחמה וכן לפיתוח מחוז הדרום בו פועלות מאות חברות תעשייתיות וכן מאות חברות היי-טק.

הטקס מתקיים לאחר שבימים האחרונים הודיעה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון שהיא תמשיך לפעול בעיר אשדוד, לאחר שהתקבלה החלטה משותפת עם העירייה להמשיך ולקדם את הקמת קמפוס המכללה ברובע האקדמי המיוחד המוקם בעיר. "טובת אשדוד וצעירי העיר לנגד עינינו", הסכימו פרופ' חדד וד"ר לסרי בפגישה משותפת שקיימו.

פרופ' סמיון לויצקי, נשיא המכללה, אמר בטקס: ״שנת הלימודים הזו איננה ככל השנים. הימים האלה עומדים בצילם של אירועי השבת השחורה, כשאנו ממשיכים להתמודד עם מצב של מלחמה מתמשכת, אובדנים קשים בגוף ובנפש, מאות חטופים, מאות אלפי עקורים מבתיהם, ואתגרים מורכבים של שיקום והחלמה. בתוך הקושי הרב, הערב הזה הוא סמל חשוב וחיוני לשיקום ולריפוי של כולנו. סמל למבט קדימה, להחלטה לעמוד על הרגליים ולהמשיך להצמיח ולטפח את החברה הישראלית ואת דור העתיד שלנו – כדור ערכי, נחוש ובעל יכולות גבוהות להוביל ולשנות״.

בפתח דבריו ביקש פרופ' יהודה חדד, רקטור ומייסד המכללה, להתייחד עם זכרם של עשרה מבוגרי SCE שנפלו במערכה. ״כמו כן, כולנו מתפללים ומייחלים לחזרתם של כל חיילי צהל בשלום לביתם, ובמיוחד לאחל לחזרתם של כל החטופות והחטופים במהרה״, אמר פרופ׳ חדד בטקס ופנה לברך את הבוגרים. "היום אתם מצטרפים לקהילת המהנדסים הנדרשים להתמודד עם אתגרים טכנולוגיים, מדעים וחברתיים מורכבים. אתם מוכנים לצאת לעולם האמת ולהשפיע עליו לטובה. עליכם להאמין בכוחכם, להשפיע ולהמשיך לשאוף למצוינות וחדשנות בכל אשר תעשו״.

צילום: יח"צ המכללה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך