מחמם את הלב: תלמידות מקיף ו' תורמות שיער לחולי סרטן

ביום חמישי האחרון התקיים אירוע מרגש במיוחד בחטיבת הביניים במקיף ו' אשדוד, כאשר כ-15 תלמידות תרמו את שיערן למען חולי סרטן. האירוע, שנערך בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן והמכרז הישראלי לחולי סרטן "זכרון מנחם", הובל על ידי ארגון הנוער "השומר הצעיר" לזכר פרופסור אמיר קופרמן, רופא ילדים שהלך לעולמו ממחלת הסרטן, לאחר שטיפל בעשרות ילדים חולים.

התרגשות רבה נרשמה ביום חמישי 06/06/24 במקיף ו' אשדוד, כאשר אירוע מיוחד לתרומות שיער לחולי סרטן נערך במקום. האירוע שהתקיים בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן והמרכז הישראלי לחולי סרטן 'זכרון מנחם', אורגן על ידי ארגון הנוער "השומר הצעיר" בהובלת ענבל קופרמן, שיזמה את המיזם לזכר אביה פרופסור אמיר קופרמן, רופא ילדים שהקדיש את חייו לטיפול בחולי סרטן רבים, ונפטר בטרם עת מהמחלה.

"אבא היה רופא ילדים מדהים שהציל את חייהם של מאות ילדים חולי סרטן. דרך האירוע הזה אני מרגישה שהצלחתי להמשיך את דרכו" סיפרה קופרמן וציינה: "התרמת שיער לפאות חשובה ומבורכת מפני שהיא מעלה את הביטחון העצמי ומעצימה את החולות. החולות מספרות כי אובדן השיער גורם להן להרבה צער וייאוש בתקופת המחלה. זו ממש מצווה לתת מעצמך למען אחרות שזקוקות לזה."

האירוע עורר התרגשות רבה בקרב התלמידות התורמות, כמו גם בקרב שאר תלמידי בית הספר. במהלך האירוע נהנו התלמידים מהפנינג של תחנות אוכל ושתייה, והייתה הזדמנות ללמוד עוד על חשיבות התרומה למען חולי סרטן.

ריקי משה, מנהלת חטיבת הביניים במקיף ו', ציינה כי בית הספר שם דגש רב על יזמות חברתית. "מיזם התרמת השיער הוא דוגמה מצוינת לכך", אמרה משה. "אני גאה בתלמידות שלנו על נדיבות ליבן ועל רצונן לעשות טוב למען אחרים."

עידן הרוש, רכז יזמות בבית הספר, הוסיף כי מיזם התרמת השיער הוא אחד מתוך 15 מיזמים חברתיים שנערכו השנה בבית הספר. "המיזמים הללו נועדו להעלות את המודעות לנושאים חברתיים חשובים ולעודד את התלמידים לפעול למען הקהילה", אמר הרוש. "אני שמח לראות שהתלמידים שלנו כל כך מעורבים ומחויבים." הרוש הודה לד"ר רונית טאוב מנהלת בית הספר, ולריקי משה מנהלת חטיבת הביניים, "על היכולת להוציא את המיזמים החשובים האלו לפועל. כלל מיזמי בית ספרנו מלווים על ידי מיכל פוקס מדריכת יוצרים שינוי, ונעשים על פי ארבעת שלבי התכנית: להרגיש, לדמיין, לעשות ולשתף".

אירוע התרמת השיער במקיף ו' אשדוד הוא תזכורת מרגשת לכך שגם מעשה קטן יכול לעשות שינוי גדול. התלמידות שתרמו את שיערן גילו אומץ לב ונדיבות, והן תרמו תרומה משמעותית לחולי הסרטן בישראל. הפעילות הנוכחית היא דוגמה מרגשת לכוחם של צעירים לחולל שינוי חיובי בעולם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך