לא לזיהום הסביבה

עירייית אשדוד מגיבה בחריפות לפגיעה בתשתיות ופגיעה בסביבה

חברה קבלנית גדולה - חברת תדהר, הזמנה לשימוע, קנס מנהלי ועצירת עבודות. הסיבה: פגיעה וזיהום סביבתי, כולל נזק לתשתיות עירוניות

חקירה מקצועית ויסודית של המחלקה לאכיפה סביבתית ביחד עם אגף ניקוז ונחל חשפו באופן מהיר את החברה שמזהמת – חברת תדהר. המחלקה המשפטית בעיריית אשדוד הצמידה יועץ משפטי שילווה את התהליך כולל מחלקת פיקוח בנייה שכבר הוציאה צו הפסקת עבודה.

במסגרת הסיורים הקבועים שמקיימים בסביבת הנחל, נראתה זרימת מים שאינה אופיינת ולא מצליחה להיקלט בצינור המוביל למעגנה. לאחר בדיקה, התברר כי בשקט בשקט החלה חברה קבלנית שמבצעת עבודות באזור להזרים בוצה לתשתיות הקליטה העירוניות.

מדובר במעשה חמור שהרס את התשתיות העירוניות במקום, וזיהם את נחל לכיש. בזכות הטכנולוגיות המתקדמות שעיריית אשדוד מחזיקה, הזיהום נעצר בזמן ולא נגרם לנחל נזק גדול.

הוצא לחברת תדהר צו הפסקת העבודה עד לתיקון הליקויים בנקז. על כל הפרה של הצו, החברה תקבל קנס מינהלי של 50,000 ש"ח. כמו כן, בעלי החברה יזומנו לחקירה במשרדי היחידה לאכיפה סביבתית.

בשלב זה, הקבלן מנקה את הקולטנים והשוחות הסמוכות לאתר הבנייה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך