"יוצרים עתיד"

תלמידי החינוך המיוחד באשדוד משתלבים בעולם התעסוקה

בית הספר "עלומים" שותף בתוכנית ייחודית בשם "יוצרים עתיד", פרי שיתוף פעולה עם עמותת אלווין ישראל. התוכנית נועדה להעניק לתלמידי החינוך המיוחד כלים ומיומנויות תעסוקתיים שיאפשרו להם להשתלב בהצלחה בעולם העבודה לאחר סיום לימודיהם.

התוכנית הייחודית "יוצרים עתיד" המופעלת בבית הספר עלומים אשדוד, משלבת למידה עיונית והתנסות מעשית במטרה לאפשר לתלמידים לרכוש ולטפח ערכים ומיומנויות תעסוקה כבר מגיל 17, תוך ליווי מקצועי צמוד. אחת המטרות המרכזיות של התוכנית היא שילוב התלמידים במסגרות נורמטיביות כמו צבא, שירות לאומי, לימודים או עבודה בשוק החופשי, לאחר סיום הלימודים.

אלא שייחודה של התוכנית טמון לא רק בהכנה לעולם העבודה, אלא גם ביצירת הזדמנויות ייחודיות לשיתוף פעולה וחברות. דוגמה לכך היא שיתוף הפעולה בין שקד מרשל, תלמיד כיתת תקשורת ממקיף ט', לבין המורה טלי וענונו. פעם בשבוע מגיע שקד לבית ספר עלומים ומסייע לטלי בשיעורי האמנות. שם, הוא חונך את תלמידי בית הספר הצעירים ומביא לידי ביטוי את כישוריו האמנותיים.

"על כל אלו אמונה אתי צוברי, שבפינצטה מחברת בין תלמידים למוקדי התנסות ויוצרת תאומים מושלמים", אומרת הגב' ספיר קקון, מנהלת בית ספר עלומים.

תוכנית "יוצרים עתיד" היא דוגמה ומופת לשילוב תלמידי חינוך מיוחד בחברה, תוך פיתוח מיומנויות וכישורים שיסייעו להם להשתלב בהצלחה בעולם התעסוקה ובחיי החברה. "תודה לאתי ווקנין, יועצת בית הספר, על הובלת התוכנית הפנים בית ספרית וליווי צרכי התלמידים, וכן לעמותת אלווין ישראל שאפשרה את כל זה", אומרת קקון ", ומסכמת: "זאת תוכנית נהדרת שפותחת צוהר חדש לעתיד עבור תלמידינו ומאפשרת להם להגשים את חלומותיהם."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך