יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן קצר שבחים משרד הדתות "עושה קידוש השם"

"אתה עושה קידוש ה' גדול, ירבו כמותך" - במילים אלו בירך השר לשירותי הדת הרב מיכאל מלכיאלי את הרב עובדיה דהן בכנס השתלמות לראשי מועצות דתיות בטבריה

חבר המועצות הדתיות בשיתוף יחד עם השר לשירותי הדת יזמו ימי השתלמות לראשי המועצות הדתיות ועובדי המשרד למשך ארבעה ימים במלון החדש "נבל דוד" שבצפון הכינרת בטבריה.

את אשדוד ייצג בכבוד הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית. את פני הבאים ביום הראשון קיבל הרה"ג ר' יהודה דרעי רבה של באר שבע והרה"ג ר' אליעזר שמחה וויס רבה של בני ברק, דברי ברכה קצרים בנוסף, השמיע מנכ"ל המשרד לשירותי הדת מר יהודה אבידן תושב העיר שדיבר על החשיבות ברגישות והארת פנים של עובדי המועצות הדתיות כלפי האזרחים.

במשך הימים נציגי הציבור השתתפו בהרצאות שונות ופורומים בשירותי הדת ביחידות מקצועיות, שיעורי הדף היומי ועוד.

היום (שלישי) נשא דברים השר לשירותי הדת חבר הכנסת הרב מיכאל מלכיאלי שבנאומו שיבח את ראשי המועצות הדתיות על עבודתם המסורה השנה יותר מכל פעם בפרט מאז האסון שפקד אותנו בטבח שמחת תורה, הזכיר מפרשת השבוע "אמור ואמרת" להזהיר גדולים על הקטנים מלשון של זוהר ואור, כשהגדולים מאירים האחרים מקבלים ולומדים.

כן הציג את התוכנית הגדולה של המשרד לשירותי הדת לקראת ההילולא של התנא רבי מאיר בעל הנס זי"ע, שבנוסף לכל השיפוץ והנגישות שהכינו השנה, הוסיפו מתחם מיוחד שיוקדש למשפחות החטופים והנעדרים. מטרת המתחם היא לתת למשפחות מקום לקיים את המנהג של התפילה לרבי מאיר בעל הנס לישועה ולהחזרת יקיריהם הביתה בשלום.

בסמוך למתחם ההילולה הראשי בטבריה, הוקם אוהל תפילה גדול, שבו יוכלו בני המשפחות להתפלל ולהדליק נרות לזכות החטופים. ולעילוי נשמת הנרצחים.

השר מלכיאלי ציין כי יחד עם מנכ"ל המשרד יהודה אבידן קיבלנו על עצמנו "שאנו מחויבים לעמוד לצד משפחות החטופים ולתת להם תקווה וכוח להמשיך את המאבק להשבת יקיריהם. נתפלל כולנו שבזכות רבי מאיר בעל הנס, יתרחש נס וישובו החטופים לביתם במהרה".

ראשי מועצות נצלו את ההפוגה בין ההרצאות לצאת ולהתפלל בקברי הצדיקים בעיר, כך הרב עובדיה דהן התפלל בציונו של התנא רבי שמעון בר יוחאי במירון, רבי מאיר בעל הנס והרמב"ם לישועת הכלל והפרט וכל תושבי העיר.

השר מלכיאלי שפגש ברב דהן באולם ההרצאות, לחץ את ידיו ובירך אותו בכל מעשה ידיו ואמר: "אני רואה ושומע על הפעולות הברוכות הנעשות במועצה הדתית באשדוד, אתה עושה קידוש ה', שגם אחרים ילמדו ממך, יישר כח גדול וירבו כמותך" הפטיר השר מלכיאלי בהערכה לרב דהן.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך