לקראת החג

תצפיתנים ישבו מול מצלמות העירייה הממוקדות במוקדי האש בל"ג בעומר

עיריית אשדוד סיימה את ההיערכות לל״ג בעומר, כולל אכיפה ושמירה על האזורים בהם מותר להדליק בהתאם לאישורים. מה מותר ומה אסור בכתבה.

ל"ג בעומר יחול במוצאי השבת. בעירייה סיימו להיערך לקראת החג והמדורות שיודלקו. בעירייה ממליצים לתושבים: "עדיף מדורות ירוקות – מדורות חברתיות והקפידו להדליק אש רק במקומות המורשים"

מהערייה נמסר:

במסגרת השמירה על הסדר והאכיפה לקראת ל"ג בעומר שיחול במוצ״ש, יסיירו עובדי העירייה, הביטחון העירוני , השיטור העירוני , הפיקוח העירוני, המוקד העירוני ומוקד רואה יתכללו את האירועים באמצעות הדיווחים שיזרמו למוקד וכן באמצעות 1000 מצלמות הפרוסות ברחבי העיר ובאמצעותן יהיה ניתן לקבל תמונת מצב נוספת מהשטח במקומות שבהם אושרו ההדלקות. הם יצוידו במגפונים, יזוהו על ידי אפודים זוהרים ויפקחו על שמירת הכללים

 

אנחנו שומרים על המבלים ומבלות – חריגה מהכללים תענה באופן מידיי . ״הוראת השעה היא לשמור על ביטחון המבלים, לאכוף מדורות שגובה הלהבות בהן חורד מהותר או עלול לחרוג או כאלה הנמצאות סמוך למקומות רגישים", אומרים ראשי המטה ל"ג בעומר, מנהל אגף הביטחון אריה איטח וראש מנהל תפעול, שלמה רוטנברג. "לא נאפשר מדורות שיסכנו את הציבור או מי שהדליק אותן, ואנחנו קוראים לכולם להימנע מהשלכת חומרים או מיכלים העלולים להוביל לתבערה או פיצוץ".

בישיבות הערכות שהתקיימו לקראת אירועי ל"ג בעומר השתתפו לצד ראשי המנהלות גם נציגי ביטחון עירוני, שיטור עירוני, כב"ה, המוקד העירוני ופיקוח עירוני. בישיבה צוין שיתוף הפעולה של הציבור בכל הקשור להדלקת מדורות נמוכות, והצפי לשמירה על המגמה.אירועי החגיגה יתוכללו למוקד אחוד של העירייה וכב"ה. יוצבו בו תצפיתנים שישבו מול מצלמות הממוקדות במוקדי האש וגם לוחם אש שיידע להכווין את הכוחות במידת הצורך ובשעת חירום.

כזכור, פקודת נציב הכיבוי קובעת כי אין להקים מדורה מעל גובה של 1.5 מטר ובכוונת העירייה לאכוף זאת עוד לפני ההדלקה. "החג מאתגר אותנו לשמור על איכות הסביבה וחיי התושבים. אנחנו ערוכים לעשות זאת וקוראים לתושבים להיצמד להוראות", סיכמו במטה. "הדבר האחרון שאנחנו רוצים לעשות הוא לכבות מדורה שנבנתה בעמל, אבל לא נתפשר בעניין הזה אם יהיו חריגות".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך