מה עשו עובדי המועצה הדתית באישון ליל ערב יום הזיכרון בבית העלמין?

בשעת ליל מאוחרת הגיעו עובדי המועצה הדתית לבית העלמין לחלקה "ש6" שם טמונים הנרצחים מיום אסון טבח שמחת תורה ה-7.10 והניחו מארזים עטורים בסרטים כחול לבן לצד דגל ישראל על כל קבר וקבר.

 

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית הוא זה שהקים את החלקה המיוחדת עם האנדרטה לזכרם בצורה מכובדת, מידי פעם מגיע למקום, קורא תהילים לזכרם ולעילוי נשמתם.

 

לקראת יום הזיכרון שבו עולים משפחות רבים לבית העלמין לפקוד את יקירם, חשב על רעיון סמלי ומבורך בעת שיגיעו למקום ביום הזיכרון בשעות הבוקר.

 

על כל קבר הונח מארז של נרות נשמה כשעל כל נר מופיע שמו המדויק של הנפטרים, קופסת גפרורים, 2 חוברות תפילות לבית העלמין עם הנוסח המיוחד לנהרגים על קידוש ה' ואיגרת אישית מרגשת לכל משפחה.

 

בין שורות האיגרת נכתב: "אימהות ואבות, אלמנות ויתומים, אחיות ואחים ובני משפחה יקרים, משפחת השכול בעירנו אשדוד, התרחבה והצטרפה למעגל השכול הלאומי והמקומי הכבד מנשוא ובפרט אתם מאז אסון "טבח שמחת תורה" ה-7.10 הפוקדים את בית העלמין בחלקת יקירכם הי"ד. שורות האבן בבית העלמין אחידות, שם שוכבים זה לצד זה זועקים בשתיקתם. בנות ובנים שוחרי טוב, חדורי אופטימיות ותקווה, שבאחת נגדעה באכזריות שירת חייהם".

 

האיגרת נחתמת במילים של תקוה ונחמה, "ננצור את נשמותיהם של הקדושים הי"ד יחד עם  חללי מערכות ישראל, נמשיך להתפלל יחד אתכן – משפחות יקרות, שבעזרת השם – לא תתרחב עוד משפחת השכול, ולא ישמע עוד שוד ושבר בגבולנו, נזכה כולנו לגאולה השלמה בישועה ורחמים בקרוב אמן".

 

בסיום האיגרת חתומים הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית וראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך