אביב הגיע – הים בא: במגן דוד אדום ערוכים לפתיחת עונת הרחצה

רגע לפני ליל הסדר ובפתח עונת הרחצה, במגן דוד אדום ערוכים לפתיחתה עם כוננות הצוותים, הרכבים המיוחדים והציוד הרפואי - ומזהירים מפני הסכנות הנלוות בעונת הרחצה אשתקד 51 בני אדם טבעו למוות והוענק טיפול רפואי מציל חיים ל-266 בני אדם נוספים
חוף מי עמי אשדוד

מגן דוד אדום מוכן וערוך לקראת עונת הרחצה, אשר נפתח הבוקר (15.4) בעשרות חופי רחצה ברחבי הארץ. החובשים והפראמדיקים של מד"א פרוסים בערי החוף ובתחנות הסמוכות למקורות מים עם אמבולנסים בעלי הנעה כפולה (4X4) ועם טרקטורונים מיוחדים שהותאמו ואובזרו במיוחד לצרכי מד"א – באורות אדומים, סירנה וציוד מיוחד המתחבר אל האלונקה. בעזרת הרכבים המיוחדים ניתן יהיה לקצר את זמני ההגעה במקרים של טביעה או פציעה בחופי הים ולחלץ את הנפגע מהשטח החולי של החוף על מנת לפנות לחבירה לניידות לטיפול נמרץ ולמסוקי מד"א.

עוד כחלק מהערכות מד"א לעונת הרחצה, מפעיל הארגון את ספינת הטיפול נמרץ בכנרת ואת סירת הים-בולנס בחופי אילת. ביכולתן של הסירות הייחודית להגיע אל כל נקודה בחופי הכינרת ובחופי אילת, מבלי לעגון במזח. כך, היא יכולה להעניק שירות רפואי מהיר, יעיל ונרחב בים ובחופים. ספינת הטיפול נמרץ וסירת הים-בולנס של מד"א מאפשרות הענקת טיפול רפואי בתוך המים עצמם, בין היתר במקרים של חבלות וטביעות. בזכות יעילות ומהירות הסירה, נחסכות דקות קריטיות, לעומת מקרים בהם הנפגע מקבל טיפול רפואי רק בהגיעו לחוף.

בעונת הרחצה הקודמת העניקו החובשים והפרמדיקים של מד"א טיפול רפואי ל-266 בני אדם, מהם: 51 שטבעו למוות, 11 במצב אנוש שנזקקו לפעולות החייאה, 17 במצב קשה, 33 במצב בינוני ו-154 במצב קל. 128 ממקרי הטביעה התרחשו בחופי הים התיכון, 22 בחופי ים המלח, 12 בחופי הכנרת, 7 בים סוף, 13 בבריכות בצימרים, 46 בבריכות ציבוריות, 28 בבריכות פרטיות, 5 במאגרי מים ובנחלים ומקרה אחד בנהר הירדן.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "רגע לפני חג הפסח, בו המוני הישראלים יפקדו את חופי הים, הכנרת, אגמים ונחלים ברחבי המדינה – אני קורא לאזרחים לדאוג לבריאותם ובטיחות יקיריהם ולנקוט בכל אמצעי זהירות אשר עומד לרשותם – עלינו לעשות ככל הניתן על מנת שנסיים את עונת הרחצה הזו ללא מקרי מוות טרגיים. הציבור מתבקש לשמור על הנחיות פיקוד העורף ולגלות אחריות יתרה בתקופה זו. על מנת לקצר את זמני התגובה בהגעה לפצועים, פעלנו להציב סירת טיפול נמרץ בכנרת וסירת טיפול נמרץ בחופי אילת מגן דוד אדום ערוך ומוכן להעניק עזרה וסיוע בחופי הארץ ואני מאחל לאזרחי ישראל עונת רחצה בטוחה וזהירה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך