צדק עד הבית

מתחילת החודש עד סוף השבוע הבא מוצבים דיילות ודיילים בנקודות מרכזיות לסיוע במימוש מהפכת "הצדק התחבורתי". שרת התחבורה: "הרפורמה נועדה לצמצם פערים גאוגרפיים וחברתיים, ליצור הזדמנויות תעסוקה, להוריד את יוקר המחייה ולעודד שימוש בתחבורה ציבורית"
שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב. צילום דוברות המשרד

נציגי משרד התחבורה והבטיחות בדרכים מגיעים עד לערים עצמן כדי לממש את מהפכת "צדק תחבורתי" שהושקה בחודש שעבר. המהפכה מעניקה שנת נסיעות חינם בתחבורה הציבורית לחיילים ומשרתי שירות לאומי שנה לאחר השחרור, הטבות לישובים בפריפריה, הנחות של 50 אחוז לנכים ואנשים עם מוגבלות והנחות לצעירים בגילאי 18-26. חשוב לציין שההנחות החדשות מצטרפות למגוון ההנחות הקיימות כבר כיום בתחבורה הציבורית.

החל מתחילת החודש מוצבים דיילים על מנת לסייע לאנשים בהרשמה וקבלת ההטבות הטבות אליהן הם זכאים. הם יוצבו במקומות משתנים בהם ניתן יהיה להתעדכן באופן שוטף באתר "צדק תחבורתי", (ניתן להקיש בגוגל)  בין השאר באשקלון בתחנת הרכבת ובתחנה המרכזית, באשדוד בתחנת הרכבת הד הלום ובמסוף האוטובוסים ובקריית מלאכי בתחנה המרכזית.

הדיילים יהיו במיקומים האלו כל יום, כולל יום שישי עד שעות הצהריים עד אמצע אפריל. הם ימשיכו לסייע לנוסעים בתחבורה הציבורית לטעון את הפרופילים הרלוונטיים אליהם על מנת שייהנו מההטבות אליהן הם זכאים. המיקום השוטף של הדיילים יופיע גם באתרי העיריות במהלך הימים הקרובים.

על מנת לממש את ההטבות אליהן אתם זכאים, יש לטעון פרופיל חדש לפי ההטבות המתאימות ברב-קו או באפליקציות השונות המשמשות לתחבורה ציבורית, כשהדיילות והדיילים יוכלו, כאמור, לסייע להם בכל שאלה. מטרת הרפורמה היא לעודד אנשים מאוכלוסיות מסוימות, ובייחוד חיילים משוחררים וצעירים, להשתמש בתחבורה ציבורית. 

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב: "הצגתי את רפורמת 'צדק תחבורתי' זמן קצר לאחר כניסתי לתפקיד, במטרה לתקן עיוותים וחוסר התחשבות שאפיינו את רפורמת המחירים הקודמת, אשר התעלמה מצרכי הפריפריה, הצעירים והשכבות החלשות. הרפורמה נועדה לקרב בין הפריפריה למרכז, לצמצם פערים גאוגרפיים וחברתיים, ליצור הזדמנויות תעסוקה, להוריד את יוקר המחייה ולעודד שימוש בתחבורה ציבורית על חשבון הרכב הפרטי, בדגש על יצירת הרגלי שימוש בקרב הצעירים".

משה בן זקן, מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים: "כל תושבי מדינת ישראל קרובים מאוד לליבנו ועכשיו גם נקרב אותם לכל חלק במדינה באמצעות הנחות משמעותיות בתחבורה הציבורית. המטרה בראייה עתידית היא להרגיל את הצעירים, החיילים המשוחררים ומסיימי השירות הלאומי להשתמש באפשרויות אלו בקלות ובנוחות".

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי: "אני מברך על ההחלטה ועל ביצוע הרפורמה אשר מנגיש את התחבורה הציבורית לקהלים רחבים, בעיקר עבור צעירות, צעירים ואזרחים תושבי הפריפריה ועבור החיילים והמשרתים בשירות הלאומי. זהו צדק חברתי אמיתי שמקדם רעיונות לצמצום הפערים ומעודד שימוש מושכל בתחבורה ציבורית".

למידע נוסף על הרפורמה, הציבור מוזמן להתקשר למוקד משרד התחבורה 4515* המספק מענה בשפות עברית וערבית, להיכנס לאתר משרד התחבורה, או לחפש בגוגל "צדק תחבורתי".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך