תחרות רוטרי הנואם הצעיר 2024

במקום הראשון - זיו טופליאן בית ספר צמח. קרדיט צילום - אדמה

ביום שני האחרון התקיימה במרכז פיסגה אשדוד תחרות הנואם הצעיר בפעם ה-37 בעיר. בתחרות, ביוזמת רוטרי אשדוד ובשיתוף אדמה אגן ומנהל החינוך, השתתפו 17 תלמידים ותלמידות מ- 17 בתי ספר שהתמודדו על התואר "הנואם הצעיר" במסגרת התחרות ע"ש דורון דנקנר ז"ל.

תחרות הנואם הצעיר הפכה זה מכבר לזירה מאתגרת במיוחד שילדים ובני נוער רבים מבקשים לקחת בה חלק. השבוע התקיים הגמר העירוני והמכריע בתחרות – שלב הנאומים בפני קהל, בהנחייתה של יערה אפריאט, שזכתה אשתקד בתחרות הנואם הצעיר.

השנה, נושאי התחרות הוקדשו למצב במדינה ומארגני התחרות מעידים כי רמת הנאומים של התלמידים היו גבוהים במיוחד וכי הקהל, ישב מרותק.

זוכי תחרות הנואם הצעיר והשופטים. קרדיט – אדמה

תחרות הנואם הצעיר התקיימה לראשונה באשדוד בשנת 1988 כמיזם של חברי רוטרי אשדוד ונועדה לקדם תרבות דיבור וחופש ביטוי בקרב בני נוער. האדריכל רפי דנקנר, נשיא רוטרי אשדוד בעבר וחבר המועדון, הפועל לקידום התחרות לקח חלק בקיומה גם השנה. דורון דנקנר ז"ל, בנו, התמודד בתחרות הראשונה וזכה במקום הראשון ובצער רב, נפטר ממחלה קשה זמן קצר לאחר מכן ומאז התחרות קרויה על שמו ובכל תחרות מחולק למשתתפים ולמשתתפות הספר לזכרו "טוב לחשוב עליך."

"המתחרים שהגיעו לכאן הם חבורה לתפארת, נואמים בחסד, תלמידים עם דרך ארץ לַשפה." אמרה אלינה גוזיק, נשיאת מועדון רוטרי אשדוד, "אני רוצה להודות למנהל החינוך ולחברת אדמה אגן, על שיתוף הפעולה ההדוק סביב המיזם, תודה לחבר רוטרי וללאה שקל חברת מועדון רוטרי אשדוד על הובלת המיזם, לצוות השופטים שעשו עבודה מצויינת בהתנדבות מלאה ותודה מיוחדת להורים, למורים ולמנהלי בתי הספר וכמובן לכל המשתתפים והמשתתפות הנהדרים."

"עוצמת הערב הזה טמונה בברק בעיניים ובתשוקה של המתמודדים. בני נוער אשר בחרו לטפל בנושאים חברתיים מרתקים, ברגישות וחוכמה, תוך הפגנת יכולות רטוריות מרשימות ובגרות נפשית." פתח את הבוקר חבר המועצה וחבר מועדון הרוטרי יניב קקון, "להקשיב לבני נוער נבונים, רהוטים, דעתנים, פשוט תענוג להקשיב לבני הנוער הנפלאים הללו וללמוד מהם. יש לנו נוער מצוין."

הקהל בתחרות. קרדיט – אדמה

"מחמם את הלב לראות חבר'ה צעירים אשדודים שעושים שימוש בשפה העברית בצורה רהוטה וחדה." אמרה אילנה סיסו, מנהלת תחום קשרי קהילה בחברת אדמה אגן, "נאומים הם כלי להשפעה על לב האדם וחלקם אף שינו את פני ההיסטוריה – מנאומיו של משה אל עם ישראל באמצעות אהרון, נאום המלך של שמואל הנביא ועד לנאומים מודרניים כמו נאום גטיסברג המפורסם של נשיא ארה"ב אברהם לינקולן לאחר מלחמת האזרחים. תודה למנהל החינוך העירוני ולמועדון רוטרי אשדוד על שותפות הדרך והעשייה הקהילתית הענפה."

זוכי התחרות:

מקום ראשון: זיו טופליאן בית ספר צמח

מקום שני: בת אל ממן בית ספר שחקים

מקום שלישי: ליאון סיסורי בית ספר אופק

ציון לשבח: שון ליפשיץ בית ספר אשכול

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך