ראש העיר קורא לתושבים להערך להסלמה והפסקת חשמל משמעותית

ד"ר יחיאל לסרי.

כחלק מההיערכות להחמרת המלחמה בחזיתות הנוספות, ובהמשך להודעת פיקוד העורף לכל אזרחי המדינה אותה הבנו במוצאי השבת, ראש העיר מבקש לעדכן את התושבים בהערכות מצב שהתקיימו בעירייה. חשוב להדגיש, כי אין התראה על התפתחות חדשה או על החמרה במצב הבטחוני אותה קיבלה העירייה. עוד מציינים בעיריית אשדוד כי הם מתואמים כל העת עם גורמי פיקוד העורף וכוחות הבטחון ואין כרגע התראה קונקרטית, מעבר למה שידוע מהדיווחים בתקשורת בשבוע האחרון.

"בכל נקודת זמן עלולה להיות הסלמה איזורית, בעיקר מהגבול הצפוני, בעלת פוטנציאל להתתפתח למתקפת טילים עם משמעויות רחבות עלינו בעורף. לכן חשוב שכפי שהעירייה נערכת ומאיצה את המוכנות שלה לתרחישי חירום, מומלץ וחשוב שכל משק בית ומשפחה באשדוד, יתארגן ויכין את עצמו למצב החירום עם מתקפת טילים רחבה על העורף. אתמול, קיימנו הערכת מצב כוללת בה דנו במשמעויות השונות של מתקפת טילים על העורף במדינת ישראל, וקיבלנו את ההחלטות הבאות:
– היערכות מיידית לפתיחה של המקלטים העירוניים ומרכזי המיגון הקהילתיים.
– הגברת הכוננות בקרב עובדי העירייה והחברות העירוניות.
– היערכות העיר למצב של עיר בעלטה:
נוכח הסבירות של פגיעת טילים בתחנות כוח, קיימת אפשרות לניתוקי חשמל ממושכים של מספר ימים, עם השפעה משמעותית על היכולת שלנו לתפקד בתחומי חיים שונים. החל מהמקרר ומוצרי חשמל שלא ניתן יהיה להפעילם, דרך אספקת מים לקומות הגבוהות בבנינים רבי קומות, מעליות, תקשורת – טלויזיה ואינטרנט והכי חשוב מערכות להצלת חיים כגון מכשירי הנשמה לזקוקים להם.

ואנו כעירייה עושים כל שביכולתנו להתארגן למענה לציבור גם בהפסקת חשמל ממושכת באופן הבא- נפתחו בעיר שישה מרכזי שירות לציבור. שבראש ובראשונה יהוו מרכזי חיים ויתנו מענה לציבור המונשמים וחולים המחוברים למערכות מצילות חיים הזקוקות להטענה. נתוני כל התושבים הללו מצוייה בידינו ובימים הקרובים הם יקבלו הודעה מפורטת, שתסביר על מרכז החיים שיעמוד לרשותם באותם ששת המוקדים ועל הדרך בהם נפעיל עבורם את השירות מציל החיים.

במוקדים אלו יהיו גם נקודות שירות עירוני חיוני כדוגמת מידע לציבור, ומתן מענה נקודתי במקרה של צורך בפינוי תושבים. מוקדים אלו צויידו בגנרטורים שיספקו את הצרכים עד להשבת החשמל.

כפי שאתם רואים העירייה נערכת וגם אתם תושבים יקרים, צריכים להיערך יחד איתנו כדי שנוכל להתמודד עם תרחיש כזה באופן הטוב ביותר.

כל המידע המלא גם בשפות מצוי בקישור >> https://www.oref.org.il/12490-15903-he/pakar.aspx

אני מבקש להדגיש את הדברים הבאים בהיערכות שלכם:
שימו לב לשתי הרשימות: רשימת הציוד ההכרחי, ורשימה נוספת של הצטיידות מומלצת. אנא היערכו בהתאם לגודל המשפחה ל-3 ימים של שהייה בבית ללא חשמל.
כמו כן בידקו את הממ"ד ואת המקלט המשותף בבניין, ואם אתם זקוקים לסיוע בהסדרת חלון או דלת או פינוי המקלט, אנא, אל תמתינו וצרו קשר עם מוקד 106 ונגיע לסייע לכם.

ככל שנהיה מוכנים טוב יותר, נוכל להתמודד עם המצב בצורה נכונה ויעילה, ולכן פנייתי זו אליכם בבקשה לקחת אחריות על ההיערכות המשפחתית, וכבר כעת להתארגן בהתאם להמלצות".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך