מותאם למלחמה: בעיריית אשדוד נערכים הערב לאשר בועדת הכספים את תקציב 2024-2025

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי לקראת הדיון הערב בוועדת הכספים: "כמו שהוספנו מיידית 50 מיליון שקל מאז פרוץ המלחמה, כך נחזק את החוסן של התושב וניתן גם בתקציב הבא מענה מידי לכל תרחיש"
צילום: לירון מולדובן

ועדת הכספים עתידה להתכנס הערב (יום שלישי) לדיון בתקציב 2024-2025, כפי שיובא על ידי גזבר העירייה וצוות הכלכלנים באגף הגזברות. יש לציין כי דחיית הבחירות המקומיות בעקבות מלחמת חרבות ברזל הביאה לכך שהתקציב יובא לאישור באיחור של חצי שנה, ולאחר שהוועדות השונות של הרשות המקומית בישראל לא התכנסו כמעט שנה. החוסן הכלכלי של אשדוד הוא שאפשר לה לתפקד באופן שוטף וללא פגיעה בעבודות הרשות ותוך שמירה על איכות חיי התושב.

בשל המציאות הביטחונית המתמשכת, יופנו תקציבים נוספים לטובת ביטחון התושב תוך המשך הענקת שירות עירוני ברמה הגבוהה ביותר. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, אמר כי התקציב ייתן מענה לכל תרחיש, כולל למקרה של פתיחת חזית נוספת מהצפון: "החוסן הכלכלי העירוני שבנינו בעשור האחרון, אשר גם זכה בפרסים רבים, הפך להיות מודל לרשויות רבות. בעקבות הניסיון שצברנו בסבבי הלחימה הקודמים, ידענו עוד לפני המלחמה הנוכחית לצבוע תקציבים אשר היו מיועדים לתרחישים ביטחוניים שעלולים להיווצר ביום אחד בהיר. החוסן הכלכלי של העירייה וההתנהלות המקצועית לאורך העשור האחרון, אפשרו לנו לקבל מניפת החלטות ביטחוניות תקדימיות במטרה לשמור על חוסן התושב ולתת מענה לנזקים שנוצרו כתוצאה ממצב הלחימה".

באשדוד הקצו מאז השבעה באוקטובר כ-50 מיליון שקל במטרה לשמור ולבנות את חוסן התושב ולתת מענה לתרחישים שנוצרו בעקבות הלחימה.
למשל, יצאו למבצע "לומדים בטוח" שהוביל להצבת ולבניית 100 מבנים מוגנים במוסדות חינוך בהיקף של 40 מיליון בטווח זמן מהקצרים ביותר במדינת ישראל. בשני המקרים, עדיין לא קיבלה אשדוד החזרים מהמדינה על ההוצאות "הימשכות המלחמה, והעובדה שאנחנו עדיין לא יודעים מתי היא תסתיים, הביאו אותנו לבנות תקציב בעל משמעויות כלכליות-ביטחוניות שלוקח בחשבון גם אפשרות תרחיש של עלטה באשדוד ובמדינת ישראל כולה במשך זמן לא ידוע", אמר ראש העירייה. "תרגלנו אפשרות כזו, וכיצד לתת מענה לכל האוכלוסייה בעיר גם במקרה של פגיעה בתשתיות החשמל. בחודשים האחרונים רכשה העירייה גנרטורים גדולים וקטנים, מאגרי דלק וציוד נוסף במטרה לתת מענה בזמן אמת לכל תרחיש".

התקציב המוצע כולל גם כספים להמשך פיתוחה של העיר, שמירה על שגרת החיים ואיכות החיים. תקציבי החינוך צפויים להיות גם הפעם החלק הארי בו, חיזוק המרחב הציבורי, מתן מענה לאוכלוסיות נתמכות עורף ועוד.
קרדיט צילום : לירון מולדובן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך