חג פסח בטוח!

לקראת חג הפסח הקרב ובא, הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור להשתמש בזהירות בחומרי ניקוי, חומרים להצתת פחמים, צבעים ולכות, ולהרחיקם מהישג ידם של ילדים. ארגון בטרם: שמרו על הילדים מהחומרים המסוכנים

על פי  נתוני ארגון "בטרם", בכל שנה מתרחשים לא מעט מקרים שבהם ילדים נחשפים לחומרי ניקוי מסוכנים, עד שהילדים נאלצים להתפנות לקבלת טיפול רפואי.  בעקבות כך, ולאור השימוש הגדול שנעשה בחומרי ניקוי שונים בהכנות לקראת פסח, הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה יוצא בקריאה לציבור ומזכיר להם  כי יש להקפיד על כללי הבטיחות ולנהוג במשנה הזהירות בכל הנוגע לשימוש בחומרי ניקוי, חומרי הצתה לפחמים/עץ, צבעים ולכות וחומרים מסוכנים אחרים. "הכי חשוב זה להרחיק את החומרים הללו מהישג ידם של ילדים" הוא אומר.


בהודעה מיוחדת שיצאה מטעם הממונה, מובאים נתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, הקובעים כי בכל שנה מתרחשים עשרות מקרים שבהם נדרש טיפול רפואי בילדים, בעקבות חשיפתם לחומרי ניקוי וחומרים מסוכנים. בין היתר, מדובר בבליעה של אבקות כביסה בצורת טבליות או קפסולות, שתיית חומרי ניקוי שהועברו למיכל אחר שלא מיועד לכך, שפיכה והשפרצה של חומרי ניקוי אשר פקק האריזה שלהם לא היה סגור כנדרש לאחר שימוש.. וכיו"ב.


העיקרון שצריך לנחות את ההורים ואת ציבור המבוגרים בשימוש בחומרי הניקוי הללו, הוא הרחקתם של הילדים מהחומרים המסוכנים ולהימנע מפעולות הגורמות להטעיה כגון: העברת חומרי ניקוי וחומרים מסוכנים מאריזתם המקורית לכלי אחסון אחר או ערבוב של חומר ניקוי עם חומרים אחרים! כמו כן, יש להקפיד על הוראות שימוש ואחסנה בהתאם לכתוב על גבי האריזה.


צריך לזכור כי הרבה חומרי ניקוי מכילים תרכובות של כימיקלים שונים שעלולים לפגוע בבריאות ובסביבה, עלולים להזיק לדרכי הנשימה ולהזיק לעור ולעיניים בעקבות מגע איתם. 


בנוסף לאמור, מומלץ לציבור להימנע מקניית מוצרים שאינם תקניים, ע"י בדיקת האריזה של המוצר, לוודא שהאריזה אטומה וחזקה, ובמקר של חומר מסוכן יש לוודא שהאריזה מצוידת במנגנון סגירה מסוג אריזה קשת-פתיחה לילדים.


כמו כן, יש לוודא כי קיים סימון בעברית על גבי האריזה, הכולל את הפרטים הבאים:
שם היצרן/יבואן, מספר הטלפון שלו וכתובת המלאה, כמות החומר, מנת הייצור או תאריך הייצור, תאריך אחרון לשימוש (במקרים רלוונטיים), הוראות שימוש והוראות אחסון, הוראות בטיחות והוראות עזרה ראשונה. "כל הסימונים הנ"ל חייבים להיות בשפה העברית, מובנים וברורים לקריאה ועמידים לשפשוף ולמחיקה" נאמר באזהרות.


בריאות איתנה וחג שמח !

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך