יו"ר חפ"א החדש מבטיח: "הקאנטרי יפתח בקרוב"

אחרי שבנייתו התעכבה במשך שנים ופתיחתו נדחתה שוב ושוב, דו"ח מקצועי מחודש יוני קבע כי בקאנטרי ברובע י"ג קיימים ליקוי בניה חמורים ובטיחותיים ולא ניתן לפתוח אותו * כעת עם כניסתו לתפקיד, סגן ראש העיר אלי נכט מבטיח: "הליקויים יטופלו ובחודשיים הקרובים נפתח את הקאנטרי"

סאגת הקאנטרי קלאב באשדוד בדרך להסתיים? אם שואלים את הממונה החדש על חברת פיתוח אשדוד, אז כנראה שהתשובה תהיה חיובית. ולפי סגן ראש העיר העבודות יסתיימו בקרוב מאוד וכבר בקיץ יוכלו תושבי העיר אשדוד ליהנות ממתקני הרחצה בקאנטרי שהפעלתו תתבצע על ידי חברת הולמס פלייס והוא יהיה פתוח לרשות כלל הציבור ככל הנראה אחרי פסח.

אין כמעט אשדודי שלא זוכר את הסאגה הארוכה והמייגעת סביב בניית הקאנטרי קלאב בעיר. כאשר כל המכשולים האפשריים בדרך קרו והבנייה התעכבה שוב ושוב במשך שנים רבות וארוכות. אחרי שנבנה ניסו פוליטיקאים מסוימים לקושש עליו קולות לקראת הבחירות וניסו לפתוח אותו לפני שהדבר התאפשר מבחינה מעשית. דו"ח מיוחד שהוכן עבור העירייה הוכיח כי בקאנטרי ישנם ליקויים חמורים שלא מאפשרים את פתיחתו.

בחודש יוני 2023 קיימו מנכ"ל העירייה אילן בן עדי ומהנדס העיר אדר' רולנדו רייטר ביחד עם אנשי מקצוע נוספים מהעירייה סיור במתחם הקאנטרי, וגילו ליקויי בטיחות וליקויי בנייה משמעותיים – מה שהביא לכך שהמקום לא קיבל תעודת גמר ופתיחתו לא התאפשרה. כעת, לאחר שככל הנראה חפ"א תסדיר את הליקויים הבטיחותיים במקום, ותטפל בכשלים שפורסמו בדוח המיוחד, ניתן יהיה לפתוח את הקאנטרי לרווחת התושבים.

סגו ראש העיר עו"ד אלי נכט שנכנס לתפקידו בתור יו"ר חפ"א לפני שבוע בלבד, הספיק לעשות סיור מקצועי במקום ולהבטיח לפתוח את הקאנטרי תוך חודשיים ימים בלבד.

צילום: מייק אדרי

האגם במרינה החדשה

אחרי שנים רבות של ציפייה, בדיוק כמו הקאנטרי גם האגם במרינה באשדוד, עתיד להיות פתוח לציבור במהלך הקיץ הקרוב. העבודות שנמשכות במקום בקצב גבוהה נמצאות לקראת סיום, והשלב הראשון כבר נמצא בישורת האחרונה.

על פי התכנית השאפתנית שפורסמה בעבר מתחם המרינה שגודלו כ-57 דונם. יכלול במרכזו כיכר בגודל של 40.3 דונם נטו ובתוכה אגם נופש שגודלו 17.6 דונם המוגדר כ"שטח ציבורי לאגם". מרכז טבורה של המרינה והשטח הציבורי המרכזי נמצאים על ציר טיילת החוף, שנמצאת בשלבי תכנון מתקדמים. ציר זה הינו אזור בילוי ותיירות כשבליבו השטח הציבורי הענק וחלק קטן ממנו הוא אגם נוי.

מסביב לאגם מקימה העירייה את המתחם הציבורי היפה, הכולל שטחי נוי, מקומות ישיבה, ומתקנים נוספים ובחלקו העליון של מתחם המרינה הוקם חניון עירוני שיאפשר גישה אל המתם שצפוי להמשיך ולהתפתח, כאשר בשלב ב' יוקם במקום מרכז בילוי גדול.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך