פעילות מרגשת ומלאת הכרת הטוב של תלמידי מקיף ו לכבוד ארגון זק"א

תיכון מקיף ו' באשדוד ידוע ברוח היזמות החברתית-ערכית המפעמת בו. במסגרת חזון זה, יזמה כיתה ז'3, בהובלת המחנכת מורן ברזם, פעילות מרגשת ומלאת הכרת הטוב לכבוד ארגון זק"א

בהתאם לרוח בית הספר, "יזמות באמצעות מודל ארבעת השלבים: להרגיש, לדמיין, לעשות, לשתף" החליטו בכיתה ז'3 בתיכון מקיף ו' באשדוד, להודות למתנדבי ארגון זק"א ישראל על הפעילות מעוררת הערצה, ולעיתים אף לא מספיק מוערכת שלהם במצבים מורכבים ורגישים ביותר. הפעילות, שנולדה מתוך רצון עמוק להוקיר תודה למתנדבי הארגון, התבססה על מודל ארבעת השלבים:

להרגיש: התלמידים התחברו לעשייה המורכבת והרגישה של זק"א ופיתחו תחושת הערכה עמוקה למתנדבים.

לדמיין: התלמידים תכננו יחד יום מיוחד, שבו יוכלו להודות לאנשי זק"א באופן אישי.

לעשות: כל תלמיד תרם מכישוריו וחוזקותיו והדמיון הפך למציאות: מכתבי תודה, משלוחי מנות, סרטון מרגש ועוד.

לשתף: התלמידים שיתפו את הסיפור המרגש עם קהילת בית הספר והקהילה הרחבה.

בשלב העשייה, לכל אחד מהתלמידים ניתנה אפשרות להביא לידי ביטוי את יכולותיו וחוזקותיו, לחשוב יזמית, ותוך כמה ימים הדמיון הפך למציאות והפעילות יצאה לדרך. תלמידי הכיתה החלו להפעיל את חבריהם, ההורים וצוות החינוך. הם כתבו מכתבי תודה והערכה, אספו דברי מתיקה והפתעות נוספות, ארזו מארזי משלוחי מנות והחלו יחד עם מגמת התקשורת באיסוף ועריכת סרטונים מהרשת על ארגון זק"א, אותם הפכו לסרטון הוקרה מיוחד אישי ומרגש.

יום זק"א שהתקיים בבית הספר, היה שיא מרגש. מפקד מרחב לכיש בזק"א, אבי דרעי, סיפר לתלמידים על פעילות הארגון, תוך התייחסות מיוחדת לאירועי ה-7 בנובמבר. דבריו עוררו השראה עמוקה בקרב התלמידים והצוות החינוכי.

 

מנהלת חטיבת הביניים הגב' ריקי משה, הסבירה שהפרויקט הזה הוא חלק מתוכנית "יוצרים שינוי", בה שמים דגש על לראות את האחר. "אני מתרגשת מאוד שזק"א הגיעו לפה ושהתלמידים זכו לממש את היוזמה שלהם. אני בטוחה שעוד אנשים יקבלו השראה מהפעילות שלהם". עידן הרוש, רכז יזמות בית ספרי שהיה שותף לפעילות מספר: "כרגע אנחנו בפעילות של כ-20 מיזמים שעובדים לפי תוכנית "יוצרים שינוי". הנושא המרכזי הוא הכרת הטוב והמיזם הזה של זק"א בא לחזק ארגון אשר שואב כח מנתינה ועשייה למען האחר וזאת ההזדמנות שלנו להוקיר להם תודה בשם כל בית הספר".

מנהלת בית הספר, ד"ר רונית טאוב איסקוב הביעה גאווה רבה בתלמידים ובצוות על היוזמה המיוחדת: "פעילותה של כיתה ז'3 היא דוגמה ומופת ליזמות חברתית-ערכית משמעותית. התלמידים הפגינו יצירתיות, מעורבות חברתית ותחושת שליחות, תוך הוקרת תודה עמוקה למתנדבי זק"א על עבודתם הקשה והמסורה. אני גאה מאוד על היוזמה והפעילות מעוררת הכבוד של התלמידים והמחנכת שלהם, שבחרו להוקיר תודה בעשייה שלהם, שזהו ערך חשוב ביותר, ועל שילוב המודל עם ערכי ביה"ס של כבוד, נתינה והוקרה. תודה למחנכת כיתה ז'3, הגב' מורן ברזם שהובילה והדריכה את הכיתה בפעילות הזאת. תודה לגב' ריקי משה מנהלת חט"ב על פעילות היזמות בחטיבה, לעידן הרוש, רכז יזמות בית ספרי וכמובן לתלמידי כיתה ז'3 על הפעילות המרגשת ומלאת הכרת הטוב. ישר כח".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך