ערב הערכה והוקרה לעובדי ומתנדבי חברה קדישא שע"י המועצה הדתית אשדוד

הרב עובדיה דהן קצר שבחים על ניהול מוצלח מהשר הרב מלכיאלי וממנכ"ל המשרד הר' אבידן "התודה וההערכה הגדולה זה אתם העובדים והמתנדבים בחברא קדישא". השר מלכיאלי: "מועצה דתית אשדוד מהיחידים שקיבלה צל"ש"

עובדי 'חברה קדישא', המתנדבים והמתנדבות שע"י המועצה הדתית התאספו לסעודת מצוה לכבוד יומא דהילולא של משה רבינו מיוזמתו של יו"ר המועה"ד הרב עובדיה דהן, במעמד השר לשירותי הדת הרב מיכאל מלכיאלי, הר"ר יהודה אבידן מנכ"ל המשרד לשירותי הדת, הרב חיים בן חמו מרבני המועה"ד, מר דוד בן מנחם מ"מ יו"ר המועצה, מר יעקב שטרית סגן יו"ר המועצה ממונה על הכשרות ובתי הכנסת, ר' אבי אמסלם ממ"ק ראה"ע, הרב חיים אמסילי חבר מועצת העיר.

את המעמד פתח הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית כשבראשית דבריו הביא את דברי ברכתו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי לכל עובדי עובדות מתנדבים ומתנדבות בחברא קדישא העושים עבודת קודש.

בדבריו שיבח את העובדים העובדות והמתנדבים שכל אחד ואחת שותפים לכל הנעשה בחברא קדישא, כל יום במשך השנה במסירות ובאחריות. ציין כי אתם אלו שפוגשים את המשפחות לראשונה בשעה הקשה ביותר כשהם באבלן ומעודדים אותם, שיתף את המשתתפים על מקרים קשים שהתגלו עם משפחות של הנרצחים מטבח שמחת תורה על גודל הרגישות עם המשפחות.

עובדים והמתנדבים קבלו על עצמם תענית וערכו בקשת מחילה מהנפטרים, כל מה שאנו עושים זה לכבוד הנפטרים וזה דורש מאיתנו אחריות כבדה, יש לוויות גם בשעות קשות כמו ערב שבת בסמוך, או במוצאי שבת וחג ואע"פ כן נותנים מענה.

בישר לציבור כי בתוכנית שבעתיד הקרוב נבנה אולם הספדים חדש, הביא סקירה קצרה על השיפוצים הנעשים בבית העלמין תיקון והרחבת בית העלמין לנוחות הבאים, התקנת תאורה, שילוט חדש ובולט ועוד, בע"ה נמשיך לפעול ולעשות יחד עם חברי המועצה.

באופן מיוחד הרב דהן הודה לשר לשירותי הדת הרב מלכיאלי על כל שיתוף הפעולה על היחס והעידוד בכל עת לכל צורכי המועצה הדתית והחברא קדישא כאן כך גם למנכ"ל הר' יהודה אבידן שתמיד יש להם אוזן קשבת לעזור ולקדם את המערכת. כן הודה לעירית אשדוד אשר נטלה חלק בהפקת ערב גדול וחשוב זה וכן לרב יחיאל וינגרטן סגן ראה"ע, סיים בברכה לכל מערך המתנדבים העובדים ובראשם הר' שניר אלמליח ראש מערך המתנדבים בח"ק אשר עושה עבודת קודש באחריות ובמסירות.

דברי ברכה נשא הרב חיים בן חמו מרבני המועצה הדתית וכן הרב חנוך פרסטר מפקח הלכתי בחברא קדישא שבדבריו עמד על הצד ההלכתי בכל נושא כבוד הנפטר.

הר' יהודה אבידן מנכ"ל המשרד לשירותי הדת פתח בברכה מיוחדת ליו"ר המועצה הדתית וראש החברא קדישא הרב עובדיה דהן ולכל העוסקים במלאכת הקודש העובדים והמתנדבים, סיפר שבתקשורת בתחילת המלחמה שבחו את המשרד לשירותי הדת ואני רוצה לומר לכם השבח והתודה – זה אתם!!! שנתתם ימים ולילות במסירות יוצאת מן הכלל, דיברתי עם הרב עובדיה בשעתו על מצב החירום, ותוך 3 שעות בלבד כבר הקים 3 מכולות קירור כשעשרות נרצחים קיבלו מענה של כבוד, לכל נפטר זו היתה מסירות נפש שלכם.

בסופו של יום הוכחתם שאתם העורף האמיתי של המדינה, את העבודה הזו של זיהוי חללים במצב קשה ואכזרי ביותר של אותם ימים, זה לא כל אחד יכול, זה רק אנשים מיומנים בעלי כוחות נפש עילאיים, כמעט כולם קרסו ורק בנס שאנשים נורמלים יצאו שפויים, ה' ירחם. כל זה רק בזכות האמונה ובגלל השליחות שמרגישים באופן פרטי כל אחד.

סיפר שקיים לאחרונה ישיבה דחופה עם הרב עובדיה דהן על הרחבת בית העלמין שלצערנו
זה דבר המתבקש וישתדל לקדם את זה בקרוב.

כן הציע לרב עובדיה דהן מהיום עבור כל נפטרי אשדוד לעבור לתכריכי פשתן שזה מהודר יותר, העיר אשדוד זו עיר של תורה ויכולה להרשות לעצמה בכך.

עוד אמר, אני חייב לציין שחברא קדישא באשדוד זה מהחברא קדישא מהטובים ביותר בארץ! זה מתבטא בשירות, ביחס בהארת פנים, בית העלמין הוא יפה ומטופח כל הזמן, ניקיון סדר, שילוט סלילת כבישים חדשים בכל שטח בית עלמין, מקום בית העלמין זה עת של קירוב לבבות וחשבון נפש, לכן אנו צריכים לשאוף לבוא כמה שיותר לקראת הציבור.

הבוקר הרב עובדיה דהן ריגש אותנו במיוחד שהיום ז' באדר הרב עובדיה הגיע עם
קבוצת תלמידים לחלקת הנרצחים בבית העלמין, קראו תהילים והדליקו נרות לעילוי
נשמתם הי"ד וזה קידוש ה'.

כן ציין בנושא הרחבת גבולות הטהרה בעיר, העיר מתרחבת, יש להתקדם ולבנות עוד
מקוואות טהרה חדשים בעיר, אנו במשרד בודאי נירתם לכך. וסיים תורה רבה על כל העזרה והמסירות נפש והכבוד שלכם לנפטרים מעריכים ומוקירים את עבודתכם.

את מסכת הברכות חתם השר לשירותי הדת, הרב מיכאל מלכיאלי, פתח ברשות כל העובדים והמתנדבים היקרים, יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן העושה עבודה נפלאה, כבוד המנכ"ל לשירותי הדת הר"ר יהודה אבידן שמאז כניסתו לתפקיד עשה שינויים לטובה בכל המערכת ועוד היה נטויה.

בהזדמנות זו הודה לרב דהן על שניאות לתת מענה מיידי בבית העלמין כאשר פנינו בעזרה לאיחסון גופות הנרצחים, עבודה מכובדת ונפלאה שגם לא פגעה בעבודה השוטפת של בית העלמין. הרב עובדיה דהן כולו מסירות, אתם עובדי, עובדות והמתנדבים עשיתם עבודת קודש במסירות נאמנה יוצאת מן הכלל, ברגעים הכי קשים ללא תקלות ב"ה יישר
כח לך הרב עובדיה דהן, אני חייב לציין כי שני מועצות דתיות קיבלו צל"ש מיוחד ונדיר בכל הארץ על התנהלות באחריות ובמסירות וללא תקלות ב"ה, הראשון זה המועצה הדתית אשדוד! נשמע ונתבשר בבשורות טובות, תודה רבה.

הערב נחתם בריקוד של מצוה של האורחים השר לשירותי הדת הרב מלכיאלי, מנכ"ל המשרד הר' אבידן עם הרב עובדיה דהן וכל העובדים והמתנדבים בשירת "וטהר ליבנו לעובדך באמת".

את הערב אמן הרגש עוזיאל דייטש בשירה לכבוד הילולת משה רבינו ע"ה.

לקראת הסיום, הגיע הדיין הגאון רבי חיים פסח הורוביץ רב קהילת חסידי בעלז וחבר
בד"ץ רבני הקריות באשדוד שבירך בחביבות רבה את הרב עובדיה דהן על כל פעולותיו
הברוכות בכלל ובבית העלמין בפרט שהכל נעשה כהלכה ובכבוד הראוי.

כל משתתף קיבל "שי מכובד" כאות עידוד וההערכה לכל העוסקים במלאכת הקודש של "חסד ואמת" במסירות מתוך רגישות ואחריות למען כבוד הנפטרים.

המשתתפים הודו לרב עובדיה דהן ולר' שניר אלמליח ראש מערך המתנדבים על ערב גיבוש ומוצלח זה בהילולת משה רבינו ע"ה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך